Dėl nuotraukos bylinėjęsi Egidijus Dragūnas ir Vincas Alesius susitaikė

Egidijus Dragūnas ir Vincas Alesius / A.Venskaus ir Žmonės.lt/Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vincas Alesius, kaltinęs Egidijų Dragūną nuotraukos naudojimu komerciniais tikslais be leidimo, atleido dainininkui. Nuo praėjusių metų tęsęsis teismų maratonas baigėsi. Tai Žmonės.lt patvirtino fotografas Vincas Alesius.

„Man buvo pasiūlyta kompensacija ir likus dienai iki posėdžio sutikau taikytis, – Žmonės.lt sakė V.Alesius. – Kaip advokatė patarė, taip padariau. Čia advokatės susitarė, joms geriau žinoti. Mane tenkina, bus šioks toks precedentas ateičiai.“

Kokio dydžio kompensaciją gavo iš E.Dragūno, V.Alesius sakė negalįs atskleisti, nes taip įpareigojo taikos sutartis.

Į teismą kreipėsi prieš metus

Fotografas kreipėsi į teismą pernai, nes E.Dragūnas panaudojo V.Alesiaus vieno koncerto metu padarytą nuotrauką komerciniais tikslais. Jis šią nuotrauką naudojo savo koncertų Klaipėdoje ir Londone reklaminiuose plakatuose bei lankstinukuose. Nuotrauka buvo panaudota be leidimo ir nenurodant fotografo vardo ir pavardės.

Kaip Žmonės.lt rašė, V.Alesius iš E.Dragūno siekė prisiteisti 10 070 litų turtinės ir neturtinės žalos.

5 tūkst. Lt jis norėjo prisiteisti neturtinės žalos atlyginimui, tai yra už autorinių teisių pažeidimą nenurodant fotografo pavardės, ir 5 070 litų – už turtinių teisių pažeidimą – tokia suma V.Alesius įvertino savo darbą.

Pareiškęs pretenzijas dėl to, kad dainininkas be leidimo panaudojo jo nuotrauką, fotografas V.Alesius buvo kreipęsis į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu dėl autorinių teisių pažeidimo ir žalos atlyginimo. Teismui atmetus ieškinį, šis nukeliavo į Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyrių. Tuomet Lietuvos apeliacinio teismo teisėja Danguolė Martinavičienė nusprendė ieškinį grąžinti pirmos instancijos teismui. Tad ieškinį vėl nagrinėjo Vilniaus apygardos teismas.

Vincas Alesius / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

E.Dragūnas: „Fotografas siekia iš manęs pasipelnyti“

Portalui Žmonės.lt dar anksčiau susisiekus su dainininku Egidijumi Dragūnu, jis pabrėžė, kad fotografas, pateikęs teismui ieškinį, yra neteisus ir siekia iš jo pasipelnyti. Anot Selo, nors su juo sutartis pasirašyta ir nebuvo, „draugišką“ leidimą naudoti fotografiją V.Alesius esą buvo davęs.

„Aš kaltas tikrai nesijaučiu ir nieko iš nieko nevogiau. Manau, kad jam prireikė pinigų, ir štai jis atsiminė nuotrauką, kurią pats mums davė daugiau nei prieš dvejus metus. Jokių autorinių sutarčių mes, aišku, nepasirašėme, nes viskas buvo paremta draugiškumo principu. Čia lygiai tas pats būtų, jei aš užsimanyčiau gauti pinigų iš filmo „Valentinas vienas“ kūrėjų: jokių sutarčių su jais nepasirašiau, bet mano dainos skambėjo filme. Būtų paprasčiausiai negražu iš mano pusės, jei dabar imčiau reikalauti už jas pinigų“, – portalui Žmonės.lt anksčiau yra sakęs E.Dragūnas.

Vincas Alesius / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Skaitykite daugiau