Dėl M.A.M.A kritikuojamos TV3 televizijos vadovė L.Blaževičiūtė: „Teigti, kad tai renginys – negalima“

Laura Blaževičiūtė ir Inga Jankauskaitė / Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-28 14:33
Netylant aistroms po šeštadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje įvykusių M.A.M.A muzikos apdovanojimų, kritikos strėlės skrieja ne tik renginio organizatoriams, bet ir jį transliavusiai TV3 televizijai. Žurnalistas Andrius Tapinas teigė, kad televizijai pritrūko socialinės atsakomybės žiūrimiausiu laiku rodant per karantiną vykstantį renginį, tačiau TV3 vadovė Laura Blaževičiūtė įsitikinusi – viskas vyko pagal saugumo reikalavimus ir kriminalo čia nėra.

Išsakydamas savo kritišką nuomonę M.A.M.A apdovanojimų atžvilgiu žurnalistas Andrius Tapinas kritikos negailėjo ir ceremoniją tiesiogiai transliavusiai TV3 televizijai.

„<...> Pati TV3 apie save kalba taip – siekiame skatinti pilietiškumą ir ugdyti šeimos vertybes, suvokiame televizijos poveikį visuomenei, todėl į šį verslą žiūrime atsakingai. Socialinė atsakomybė yra būdas užtikrinti darnų verslo plėtojimą.

Po šeštadienio galiu pasakyti – melas, melas ir dar kartą melas. Imdamiesi MAMA, tiesdami raudonus kilimus ir paleisdami nuo grandinių maivytis ir bučiuotis mūsų šou biznio planktoną, jūs puikiai žinojote, ką darote. Jūs puikiai žinojote, kokia bus reakcija, kai toks renginys pasirodys kitą dieną po premjerės ir ministro maldavimų būti sąmoningiems ir pilietiškiems <...>“, – sakė A.Tapinas.

Žmonės.lt susisiekus su TV3 televizijos vadove Laura Blaževičiūte ir pasiteiravus apie televizijai išsakytą kritiką, ji teigė jokio kriminalo čia nematanti, o kritikų atsiranda visada.

„Visi laisvi kritikuoti pagal savo sąžinę. Tuo tarpu aš pati tikiu, kad orgnizatoriai ėmėsi visų reikalingų priemonių saugumo užtikrinimui. Keisčiausia, kai komentuoja žmonės, kurie ten nebuvo ir nematė realios situacijos, tačiau organizatoriai, stengdamiesi užtikrinti saugumą, pakviesti visų žvaigždžių negalėjo. Tad, manau, dabar garsiausiai kalba tie, kurie paprastai būdavo vieni pagrindinių šių apdovanojimų svečių“, – sakė L.Blaževičiūtė.

Laura Blaževičiūtė / Teodoro Biliūno nuotr.
Laura Blaževičiūtė / Teodoro Biliūno nuotr.

Karantino metu renginiai yra uždrausti, tad kaip nutiko, jog šis renginys tapo tokiu išskirtiniu, jog jam padaryta išimtis?

„Teigti, kad tai buvo renginys – negalima ir tai yra tik išvedžiojimai. Nebuvo jokių muzikinių numerių, tai buvo kaip laidos filmavimas“, – teigė pašnekovė.

Laikyti M.A.M.A ceremonijos renginiu ji sakė niekaip negalinti, nes muzikiniai pasirodymai nevyko, o tai, ką žiūrovai matė ekrane – tėra geras organizatorių darbas, sukūręs masinio koncertinio renginio iliuziją.

„Aš, kaip televizijos vadovė, didžiuojuosi matydama, kaip organizatoriai suvaldė virtualiąją renginio dalį suliedami ją su tiesiogine transliacija – juk gyvai arenoje nebuvo atliktas nė vienas kūrinys. Tai, ką matė žiūrovai, viskas buvo paruošta iš anksto.

Gyvai vyko tik nominacijų įteikimai, o muzikiniai pasirodymai nevyko – žiūrovai, matydami galutinį vaizdą, galėjo pagalvoti, kad jis tikras, vykstantis tiesioginės transliacijos metu. Tai yra naujos kartos, naujo lygio televizija. Ši magija ir sukūrė tą gyvumo, masiškumo jausmą“, – Žmonės.lt teigė L.Blaževičiūtė.

M.A.M.A 2020 / Manto Repečkos nuotr.
M.A.M.A 2020 / Manto Repečkos nuotr.

Renginio organizatoriai žada oficialų komentarą

Renginio organizatorius, asociacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ pirmininkas Martynas Tyla situacijos nekomentavo, tą žadėjo padaryti pirmadienį. 

„Viskas puiku, sekmadienis, ir oficialiai mes rytoj išeisime su viskuo. Duodame žmonėms pasisakyti, tegul išsako savo nuomonę“, – BNS sakė M.Tyla.

Dėl Kauno Žalgirio arenoje vykusio MAMA apdovanojimų renginio galimų pažeidimų Kauno policija sulaukė apie 30 pranešimų, ji aiškinasi situaciją.

Žalgirio arenoje renginys vyko be žiūrovų, jo organizatoriai skelbė, kad visiems dalyviams prieš renginį buvo atlikti COVID-19 testai, tačiau viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas, jog nesilaikoma karantino taisyklių, nedėvima kaukių, nėra saugių atstumų. Kai kurie renginį pavadino „puota maro metu“.

Martynas Tyla / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Martynas Tyla / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

SAM: renginys traktuotas kaip televizijos laida

Šeštadienio vakarą vykę MAMA apdovanojimai galėjo būti traktuoti kaip televizijos laidos filmavimas, tačiau tai rodo apatišką požiūrį į karantino suvaržymus, teigia Sveikatos apsaugos (SAM) ministerija.

Ministro Arūno Dulkio teigimu, pandemijos metu ir esant emociniam spaudimui, atsakomybės našta reikia dalytis.

„Kiekvienas atskiras žmogus nėra atsakingas už kito neatsakingumą, bet kiekvienas galime pasikliauti savo asmenine atsakomybe. Kiekvienas galime „zuikiauti“ arba būti pirmas, kuris prisiima atsakomybę. Už ką jautėsi atsakingi vakarykščio renginio dalyviai, tai yra klausimas jiems“, – BNS ministro poziciją perdavė jo atstovė Aistė Šuksta.

Pasak jos, karantino metu renginiai vykti negali, tačiau tikėtina, jog MAMA apdovanojimai buvo traktuojami kaip televizijos laidos filmavimas, o tai nėra uždrausta. 

„Tikėtina, kad organizatoriai pasirūpino ar leidimu, arba sutraktavo tą kaip televizijos laidos filmavimą, o televizijos laidų filmavimai nėra uždrausti. Tačiau kalbame labiau apie moralinį foną, kai susirenka daugybė žymių Lietuvos žmonių, kurie daro įtaką kitų žmonių matymui, mąstymui ir tikriausiai kiekvienas turime per savo prizmę įsivertinti, ar tai laikyti atsakingu elgesiu ar neatsakingu. Čia labiau apie tai, kai kiti vieni laikosi suvaržymų, kad apsaugotų vieni kitus, kiti pademonstruoja apatiją“, – teigė SAM atstovė.

Naujausi straipsniai