Dėl kokių priežasčių dažniausiai išyra šeimos?

Skyrybos / Fotolia nuotr.
Skyrybos / Fotolia nuotr.
2012-12-27 16:49
AA

Kiekviena moteris vestuvių dieną tiki ilgai ir laimingai gyvensianti su mylimuoju, kad santuoka bus kaip gražioje romantinėje dramoje. Kitaip tariant, viskas turėjo būti pagal planą. Deja, neretai daug kas susiklosto atvirkščiai – prasideda ginčai, nesutarimai dėl vienų ar kitų dalykų. Paskui imame pyktis dėl kiekvienos smulkmenos, kol galiausiai pakvimpa... skyrybomis.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pastaraisiais metais skyrybų skaičius vis didėjo, o 2011 m. pasiekė net 3,2 ištuokų 1 000 gyventojų. Tai sudaro net 10 341 skyrybų per vienerius metus! „Prancūzijoje, Olandijoje, Belgijoje ar Austrijoje skyrybų mažiau. Taip yra dėl to, kad ten žmonės dažniau gyvena susimetę. Jie augina vaikus, bet nesituokia. Manau, tai nėra gerai, tačiau tų šalių gyventojai kur kas atsainiau žvelgia į tas tradicijas, kurias puoselėjo mūsų seneliai ar proseneliai“, – teigia „Skyrybų centro“ vadovas Saulius Vaikšnoras.
Tad dėl kokių priežasčių poros dažniausiai nutaria pasukti skirtingais keliais?..

 

1. Neištikimybė

Sakoma, kad žolė visada žalesnė kitoje tvoros pusėje. Ką daryti, kai atsiranda pašalinis žmogus, kuris mąsto taip pat, domisi tais pačiais dalykais ar turi tokių sąvybių, kurių jums jau seniai trūksta šeimoje? Visų pirma reikėtų ne užmegzti intymius santykius, o pamąstyti, kodėl visa tai vyksta. Neištikimybė yra dažniausia skyrybų priežastis ir lengviausias būdas pabėgti nuo kylančių problemų. Tačiau ar tikrai nebenorite būti su sutuoktiniu? O gal ši krizė laikina? Kad ir kaip būtų keista, statistiškai net du trečdaliai porų, kurių partneris buvo neištikimas, lieka kartu ir neišsiskiria.

 

2. Girtuoklystė

Antroji pagal dažnumą priežastis, dėl kurios išyra santuokos, – girtuoklystė. Moterys nebegali pakęsti nuolat geriančio sutuoktinio ir nusprendžia nutraukti santuoką. Be to, neretai geriantys vyrai darosi vis agresyvesni, todėl šeimoje gali būti smurtaujama. Skyrybos tokiu atveju tikrai teisingas sprendimas: užgožta moteris pagaliau gali išsivaduoti nuo nuolatinių rūpesčių bei gėdos ir galbūt net susirasti kitą, tinkamesnį vyrą.

 

3. Emigracija

„Dar viena priežastis yra emigracija. Jei vyras į užsienį išvyksta uždirbti pinigų, materialiai paremti šeimą ir palieka sutuoktinę, tai 90 proc. veda skyrybų link. Pavyzdžiui, daugelis vyrų, išvykusių dirbti kokiam nors mėsos kombinate ar alaus fabrike, laisvalaikiu tikrai neis studijuoti filosofinių veikalų į Londono biblioteką. Jie eis į barą, vartos alkoholį, susipažins su kitomis moterimis. Natūraliai mezgasi nauji santykiai, gimsta kitų vaikučių ne santuokoje“, –  dalijasi patirtimi „Skyrybų centro“ vadovas.

 

4. Prievarta

Kartais šeimoje viešpatauja smurtas. Blogybė, kad moterys dažnai yra įbaugintos ir per daug išsigandusios, jog ryžtųsi pateikti prašymą nutraukti santuoką. Vienos sako vis dar be galo mylinčios net ir smurtaujantį sutuoktinį, kitos bijo prarasti vaikus, nes sutuoktinis grasina juos atimsiantis, o trečios nesiryžta, mat bijo likti vienos. Tačiau niekada nebijokite ir niekada nenustokite kovoti už save. Juk sakoma, kaip gerbsite save, taip ir kiti jus gerbs.

Vaikas / Fotolia nuotr.

 

5. Pasitikėjimo praradimas

Siekdami išlaikyti puikius santykius šeimoje, partneriai privalo pasitikėti vienas kitu. Negalima vyrui drausti susitikti su draugais išgerti alaus ar pažiūrėti krepšinio. Negalima priekaištauti vos jam pažvelgus į kitą moterį – juk tai natūralus, žmogiškas elgesys. Nepamirškite, kad visada labiausiai norisi to, ko negali pasiekti. Kuo daugiau sutuoktiniui drausite, tuo labiau jis to norės. Savaime aišku, kad kils ginčų, kurie tik dar labiau blogins santykius. Taigi pasistenkite būti supratingesnė ir atlaidesnė.

 

6. Nauja meilė

Kita priežastis – tai susidomėjimas kitu asmeniu. Kartais sėslus vedybinis gyvenimas tampa nuobodus ir pradedame ieškoti kažko nauja. Tokiu atveju galimi du variantai: paleisti dabartinį partnerį pakeičiant jį kitu arba kovoti bandant išsaugoti santuoką. Dažnai negalime apsispręsti, kurį variantą pasirinkti. Niekada nereikia nuleisti rankų ir rinktis lengviausio kelio, verta bandyti pataisyti santykius, kad vėliau netektų gailėtis.

 

7. Prarastas susidomėjimas vienas kitu

Tai iš tiesų dažnai pasitaikanti situacija. Žmonės susipažįsta, puikiai kartu leidžia laiką, susituokia, o po kurio laiko vienas kitam atsibosta. Atrodo, nebelieka bendrų pokalbių temų, intymus gyvenimas tampa pasyvus, žmonės pradeda matyti vienas kito tik trūkumus.

 

8. Ateities vizijos nebuvimas

Santykiai, kurie neturi ateities, nesitęsia ilgai. Kartais būname su žmogumi, kuris yra visiškai ne toks, už kurio norėtume ištekėti ir su kuriuo norėtume praleisti visą gyvenimą. Dažnai tai puikiai suprantame, bet vis vien nesiryžtame skirtis. Stabdo baimė likti vienoms ir nepasitikėjimas savimi. Tokioje situacijoje nereikia bijoti ir gailėtis savęs. Kitaip galite praleisti progą sutikti būtent tokį žmogų, kuris tinkamas būtent jums. Toks, su kuriuo tikrai įsivaizduosite savo ateitį.

Tekstas D. Žilionytės

 

Taip pat skaitykite:

Kodėl atšąla jausmai?

Ar įmanoma tą patį žmogų pamilti antrą kartą?

Santykių eksperto Darreno Wilko laimingos santuokos receptai

5 ženklai, pranašaujantys santykių krizę

Meilės dėsniai, kurie gali išgydyti