Dėl kelialapio į „Euroviziją“ susikovė dar 12 atlikėjų

Juozas Martin / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-16 20:12
Antradienio vakarą LRT Didžiojoje studijoje virė aistros – čia buvo filmuojama antroji „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laida. Laidoje, kurios įrašas bus parodytas šeštadienį, netrūko dalyviams nei pagyrų, nei negailestingos kritikos.

Antrojoje „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje pasirodė 12 atlikėjų ir grupių. Deja, iš jų tik pusei pavyks pereiti į kitą konkurso etapą.

Šįkart vertinimo komisijos kėdėse įsitaisė radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė, dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, dainininkas Vaidas Baumila ir „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Atrankos vedėjų vaidmuo šiemet patikėtas Ugnei Skonsmanaitei ir Mantui Stonkui.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pirmasis „Eurovizijos“ atrankos scenoje pasirodė Juozas Martin, atsinešęs į konkursą savo paties kurtą dainą „Don't Give Up“. Žėrintis švarkas ir plačiabrylė skrybėlė, be jokios abejonės, atkreipė publikos dėmesį. O kaip jo muziką įvertino komisijos nariai?

„Kai aš buvau visiškai paauglys ir dar nedainavau, Juozas dainavo grupėje „Made In April“. Tos grupės aš pats klausydavausi, – savo pažinties pradžią su Juozu publikai pristatė Vaidas Baumila ir pridūrė, kad ši daina privalo keliauti į kitą etapą. – Labai drąsu yra atidaryti šou. Pirmajam dainuoti jaudulys pats didžiausias, bet jis tikrai susitvarkė.“

Nuo vaikystės dainuojanti Justina Žukauskaitė į konkursą atsinešė lietuvių ir amerikiečių bendrą kūrinį „Love Doesn't Lie“, kuriame skamba net drum and bass ritmai.

„Negaliu nieko pasakyti, nes man labai sunku komentuoti šitą dainą, nes aš nieko nesupratau. Aš negaliu pasakyti, kad tai labai blogai, negaliu pasakyti, kad tai labai gerai. Jei jos nebūtų buvę, nieko nebūtų atsitikę“, – tarsi pasimetęs kalbėjo Aleksandras.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Finalas – per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Šiemet nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja 49 atlikėjai ir grupės. „Eurovizijos“ fanai išvys nemažai debiutantų, tačiau netrūks ir patyrusių scenos vilkų. Savo sėkmę bandys: Mia, Kotryna Juodzevičiūtė, Silvija Pankūnaitė, Rasa Kaušiūtė, Eglė Jakštytė, Donata Virbilaitė, Ieva Zasimauskaitė, praėjusių metų „Eurovizijos“ atrankos atradimu tapusi Greta Zazza.

Vyrų pusėje taip pat nestinga gerai pažįstamų atlikėjų. Atrankoje dalyvaus: Vidas Bareikis, Gabrielius Vagelis, Jurgis Brūzga, Robertas Kupstas, „El Fuego“, „The Roop“, „EGO“, „Saulės kliošas“ ir daugelis kitų.

Erica Jennings pasitraukė iš konkurso jame nė nepasirodžiusi. „Aš esu patyrusi dainininkė. Jau dalyvavau „Eurovizijoje“, su savo daina, ir kiek pamenu, mums labai neblogai sekėsi. Ir vien nuo tos minties, kad man ir vėl, tarsi mokinukei reikėtų stovėti toje scenoje, klausytis komisijos komentarų, kyla nemalonūs jausmai“, – tuomet savo sprendimą argumentavo Erica.

Atrankos finalas vyks kovo 11 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje. Per kelių valandų trukmės finalą šalis išrinks geriausią dainą, atstovausiančią Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, kuris vyks 2018 m. gegužės 8 – 12d. Lisabonoje (Portugalija).

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai