Dėl E.Dragūno pasisakymo karo Ukrainoje tema pradėtas ikiteisminis tyrimas

Egidijus Dragūnas / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Egidijaus Dragūno pasisakymai apie Rusijos agresiją sukėlė nemažą skandalą, o dabar atlikėjas dėl to turės teisintis ir prokurorams. Vilniaus apylinkės prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dainininko socialiniuose tinkluose paskelbto vaizdo įrašo karo Ukrainoje tema.

Kaip rašo Lietuvos Respublikos prokuratūros atstovai, tyrimas pradėtas siekiant įvertinti, ar nepadaryta nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d. Jame teigiama, kad tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, jį bus pavesta atlikti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Egidijus Dragūnas / „Prokadras“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad apie karą Ukrainoje E.Dragūnas sekmadienį pasisakė savo „Instagram“ paskyroje. Vis tik jo pasisakymas sukėlė nemažą sujudimą.

„Daug žmonių manęs klausia nuomonės, ką aš manau apie viską ir kodėl tyliu, kodėl nieko nepasakau. Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va tie, kurie ten sėdi ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten b... šaudosi, aš už taiką“, – savo vaizdo įraše sakė E.Dragūnas, tačiau netrukus jį ištrynė.

SEL lyderio komentarais pasipiktino ne vienas žinomas Lietuvos žmogus ir grupės nariai. Pirmadienį jie pareiškė paliekantys grupę.

„Po vakarykščių vadovo pasisakymų ir filmuotų video, mes – muzikantai: Kasparas Meginis, Julius Valancauskas, Jonas Butvydas, Viktoras Woop, Mindaugas Balčiūnas, Romas Rainys, Silvija Pankūnaitė-Micutė oficialiai pareiškiam, jog daugiau nebūsime grupės SEL dalimi.
 
Pabrėžiame, kad visi iki vieno stipriai nepritariame Egidijaus komentarams (bei visiškai esam prieš kolegų atlikėjų žeminimą).
Tiek būtų šiuo klausimu.
 
#СлаваУкраїні“, – rašė Kasparas Meginis.

Po vakarykščių vadovo pasisakymų ir filmuotų video, mes - muzikantai: Kasparas Meginis Julius Valancauskas Jonas...

Posted by Kasparas Meginis on 2022 m. vasario 27 d., sekmadienis

Dar sekmadienį į šiuos atlikėjo pasisakymus sureagavo nuomonės formuotoja Indrė Stonkuvienė ir dainininkas Justinas Jarutis. Pirmadienį kilusį pasipiktinimą pakomentavo ir pats E.Dragūnas. Savo „Instagrame“ jis pasisakė švelniau nei sekmadienio vakarą ir stengėsi paaiškinti tikrąją savo komentarų reikšmę.

„Mieli tikri žmonės! Aš esu šoke nuo to, kas vyksta jau eilę dienų! Aš myliu Ukrainą, mano daug draugų šią minutę ten. Aš toks pat kaip ir jūs, Dievas mato, kaip aš išgyvenu. Aš pergyvenu už mus visus. Aš pergyvenu už Lietuvą kaip ir jūs visi. Tai, kas vyksta, yra tragedija.

Gaunu daug piktų žinučių šiandien, daug pykčio! Netingėkit, kas viduj blogai jaučiatės, išsiliekit, aš pabūsiu tuo pykčio sugertuku, tik kad to pykčio būtų mažiau jūsų širdyse.

Ir pabaigai, mano žinutės prasmė: yra žmonės, kurie kuria ginklus, aš jų nemėgstu. Yra žmonės, kas liečia ginklus, aš jais nepasitikiu. Yra žmonės, kurie gali šauti į gyvūną, aš niekad nesuvokiau šito pomėgio. Ir yra žmonės, kurie gali šauti į žmogų, tai antžmogiška. Tai va, aš nei vienas iš šitų personažų“, – rašė SEL lyderis E.Dragūnas.

Skaitykite daugiau