Dėl dalyvavimo proteste sukritikuotas Vilius Tarasovas davė atsaką: „Man nepriimtina dalis mitingo kalbėtojų“

Vilius Tarasovas ir prie Seimo susirinkę mitinguotojai / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Rugpjūčio 10 dieną į protesto mitingą prieš Galimybių pasą ir „prievartinę“ vakcinaciją atvykęs dainininkas Vilius Tarasovas sulaukė kolegų kritikos bei nusivylimo komentarų interneto erdvėje. Trečiadienio rytą Vilius Tarasovas socialiniame tinkle išsakė savo poziciją, kuria pasidalijo ir su portalu Žmonės.lt.

Antradienį V.Tarasovas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotrauka, daryta protesto metu prie Seimo. „Tikroji demokratijos išraiška, galų gale“, – šalia nuotraukos rašė jis.

Internete kilus šurmuliui, atlikėjas antradienį nuo platesnio komentaro susilaikė. Savo poziciją V.Tarasovas išsakė trečiadienio rytą.

„Vakar (antradienį – red. past.) pasidalijau įrašu, apie mano manymu, demokratijos išraišką, mitingą. Parašiau be jokio pykčio, be užgauliojimo, be keiksmų. Dalyvavau mitinge, nes tikrai nepritariu vyriausybės projektui nepasiskiepijusiems žmonėms uždrausti beveik viską (net viešąjį transportą), kad šie nebeapsikentę skiepytųsi tiesiog iš baimės.

Tai visuomenę skaldanti politika ir kiekvienas matome, kaip ji veikia ir kokias nuotaikas kursto. Aš už žodžio laisvę, už žmogaus laisvę, prieš smurtą ir agresiją ir tikrai prieš riaušes.

Man taip pat nepriimtini dalis mitingo kalbėtojų, buvau ten ne dėl jų. Bet parašęs apie tai, pamačiau, kad kai kurie žmonės skaito ne kas parašyta, o ką jie nori girdėti ir ką nori matyti, skaito tarp eilučių.

Žiniasklaida vakar rašė apie dalies jūsų viešus pasmerkimus, kad man nepritarėte. Bet nematė ir nerašė, kad vakar sulaukiau ir krūvos palaikymo žinučių ir skambučių nuo garsiausių dirigentų iki garsiausių režisierių, nuo pianistų iki vokalistų. Palaikymas ateina privačiai ir tai geriausiai rodo, kokia baimės atmosfera sukurta. Turime ją įveikti. Ačiū jums visiems!“ – rašė feisbuke V.Tarasovas.

Vilius Tarasovas ir mitingo prie Seimo akimirkos

Dėl antradienio vakarą po protesto mitingo prie Seimo rūmų vykusių riaušių sulaikyti 26 asmenys.

Buvo sužeista 18 pareigūnų – 12 policininkų ir šeši Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Trys pareigūnai buvo išvežti į gydymo įstaigas. Nukentėjusiesiems prireikė operacijos.

Naujienų agentūra BNS antradienį pranešė, kad antradienį pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Ši nesankcionuota akcija vyko jau po 17 valandos, iki kurios buvo išduotas leidimas protestuoti.

Prieš agresyvius protestuotojus panaudotos specialiosios priemonės, nukentėjo policijos pareigūnas.

Antradienį prieš vidurnaktį pareigūnai pradėjo stumti protestuotojus nuo Seimo rūmų. Nuo parlamento nesitraukiantys keli šimtai žmonių buvo stumiami riaušės policijos pareigūnų su skydais.

Žmonės į juos mėtė butelius, akmenis. Prieš protestuotojus buvo naudojamos ašarinės dujos. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo.

Mitingas prie Seimo (28 nuotr.)
+22
Skaitykite daugiau