Dėl beviltiškos meilės Ugnei šokėjas Felixas Prancūziją iškeitė į Lietuvą: „Nesame tipinė porelė“

Felixas Aimable ir Ugnė Norkūnaitė / Luko Burbos, MPhotography ir asmeninio albumo nuotr.
Felixas Aimable ir Ugnė Norkūnaitė / Luko Burbos, MPhotography ir asmeninio albumo nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-11-16 18:51
AA

Nors Paryžius ir vadinamas meilės miestu, tačiau bent jau vienam prancūzui tokį vaidmenį atlieka Vilnius. Felixas Aimable jau metus gyvena Lietuvoje, kur kartu su savo mergina Ugne Norkūnaite dirba gatvės šokių treneriu. Šokio žingsniu į Lietuvą F.Aimable atsekė paskui mylimąją. „Esu vienas iš tų, beviltiškai įsimylėjusių lietuvę ir atsekusių ją į kitą pasaulio kraštą“, – sakė F.Aimable.

Netipinė porelė

Per metus F.Aimable jau spėjo pamilti siauras Vilniaus senamiesčio gatveles ir lietuvišką gyvenimo ritmą. Šokėjo teigimu, čia, lyginant su Paryžiumi ir jo šurmuliu bei nuolatiniu lėkimu, tempas gerokai lėtesnis.

„Dievinu skanų maistą, tad drąsiai galiu pasakyti, kad jūsų šedevras – šaltibarščiai yra aukso vertės! Jei reikėtų išrinkti vieną patiekalą, kuris apibūdintų Lietuvos skonį, tai 100 proc. būtų būtent šaltibarščiai“, – sakė prancūzas.

Paprašytas papasakoti istorijos „kas paskatino susikrauti lagaminus ir vykti į niekada nelankytą šalį“ pradžią, F.Aimable nedaugžodžiavo. Apskritai atsakymas į visus klausimus labai paprastas ir aiškus – meilė.

Felixas Aimable / MPhotography nuotr.

„Taip, tai dar viena istorija apie meilę (šypsosi). Tiesą sakant, iki pažinties su Ugne net nežinojau, kur yra Lietuva. Dauguma mano draugų to taip pat nežinojo. Dar ilgai jiems teko pasakoti, kurioje žemėlapio dalyje galima atrasti šią nedidelę šalį prie Baltijos jūros“, – teigė šokėjas.

„Su Felixu susipažinome prieš dvi vasaras vykusioje „Lock is not a joke“ stovykloje Prancūzijoje. Tai buvo vienintelė lokingo (angl. locking) šokio stovykla, organizuojama Europoje. Tad nesunku nuspėti, kad ten susirinko tikri šio stiliaus entuziastai“, – pasakojo U.Norkūnaitė.

Sakoma, jog bendra veikla labai suartina. 24-erių šokėjos, geriau žinomos „Funky U“ slapyvardžiu, teigimu, tai yra visiškai „Story of our Lives“ (lt. mūsų gyvenimo istorija) pavyzdys: „Susitikome, susipažinome, turėjome daug progų pabendrauti ir labai greitai pamatėme, kad iš tiesų turime daug bendro. Bendravimas tęsėsi ir po stovyklos. Jis persikėlė į nuo ryto iki vakaro trunkančius susirašinėjimus. Tačiau, manau, jei ne Felix atkaklumas, nebūtume dabar ten, kur esame – kartu gyvename Lietuvoje, kuriame bendrus ateities planus.“

Felixas Aimable ir Ugnė Norkūnaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Į klausimą, ar lengviau, ar sunkiau, kai po vienu stogu gyvena du šokėjai ir nuolat kalbos ir visa kita sukasi tik apie šokius, U.Norkūnaitė atsakė, jog kaip ir pas visus, santykiuose būna visko – ir sunkių, ir lengvų dienų. Tačiau pora viską nuolat stengiasi išspręsti pokalbiu. Tai nėra lengvas kelias, bet, pasak merginos, juo eiti tikrai verta. „Mūsų gyvenimas yra pripildytas garsios muzikos ir, aišku, šokio judesių. Tikrai nesame tipinė porelė“, – pridūrė U.Norkūnaitė.

Lemtinga pažintis

ANT šokių studijoje Vilniuje U.Norkūnaitė dirba lokingo trenere. Tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiesiems treniruotes ji veda pirmadieniais ir trečiadieniais. Tomis pačiomis dienomis F.Aimable ten moko lokingo ir popingo (angl. popping) paslapčių. O penktadieniais prancūzas dar veda ir „Freestyle“ treniruotes.

„Svarbiausia yra noras. Nesvarbus nei amžius, nei lytis, šie šokių stiliai tinka visiems. Iš tiesų žmogui, kuris jaučia, kad jį traukia šokis, tačiau nežino, kuris stilius jam labiau tiktų, siūlau pradėti nuo skirtingų stilių peržiūrų „YouTube“ platformoje.

Ugnė Norkūnaitė / Mindaugo Bružo nuotr.

Tikiu, kad pasižiūrėjus kelis tokius vaizdo įrašus, jam pasidarys aiškiau, kurio stiliaus judesius norisi atkartoti, o kurie visai jam netiktų ir nepatiktų. Žinoma, labai noriu paskatinti visus išbandyti lokingo šokio stilių, nuo kurio ir pats pradėjau savo kelią“, – pasakojo F.Aimable. 

Pasak prancūzo, lokingo stilius vizualiai yra visiškai kitoks nei kitų gatvės šokių. Čia judesiuose yra daugiau struktūros: „Šokant užplūsta tokios geros energijos banga, kad po treniruotės norint būti blogos nuotaikos, reikėtų gerokai pasistengti (šypsosi). O popingo stilius vizualiai yra labai įdomus ir traukiantis akį. Šiame stiliuje naudojami ir taip vadinamieji „robotuko” judesiai, bangos ir kiti smagūs elementai“.

F.Aimable pažintis su šokiu prasidėjo kiek vėliau nei dažnam kitam šios srities atstovui. „Įprastai šokti pradedama vaikystėje, o aš buvau iš tų, kurie šokį atrado būtent tada, kai jo labiausiai reikėjo. Į mano gyvenimą šokis atėjo, kai buvau 20 metų. Tuo metu išgyvenau sudėtingą laikotarpį, buvo sunku susigyventi su savimi, nesijaučiau laimingas, tad, galima sakyti, šokis mane išgydė, – atviravo prancūzas, dar žinomas kaip „Dice“.

Felixas Aimable ir Ugnė Norkūnaitė / Luko Burbos nuotr.

„Kai dabar pagalvoju, apraiškų, kad šokis gali būti „mano dalykas“, atsirasdavo ir anksčiau. Kai buvau paauglys, būdamas vienas mėgindavau atkartoti populiarių šokėjų judesius. Tačiau tuomet į kažką rimtesnio tai neišsirutuliojo“, – pridūrė jis.

2015 m. į pirmąją lokingo treniruotę jį nuvedė draugė. Šis šokių stilius prancūzui iškart patiko, sužavėjo ir sudomino. Neilgai trukus, F.Aimable pradėjo mokytis lokingo subtilybių, gilintis į šio šokio technikas. O jau kitais metais viename šokių kovų renginyje prancūzas susidūrė ir su popingo stiliumi. Pastarasis jam taip pat pasirodė labai įdomus. Taip šalia lokingo treniruočių atsirado ir popingas.

Nori būti pavyzdžiu

„Lietuvoje, kaip ir Prancūzijoje, lokingo ir popingo atstovų nėra labai daug. Žinoma, žvelgiant į šalių dydžius ir gyventojų skaičius, natūralu, jog Prancūzijoje šių stilių šokėjų yra daugiau. O, kur daugiau šokėjų, ten ir konkurencija didesnė. Kalbant apie šokėjų lygį, vėlgi – kuo daugiau šokančiųjų, tuo didesnė tikimybė, kad tarp jų atsiras ir tikrų talentų bei puikių trenerių. Visa tai paremta gryna statistika. Pavyzdžiui, sakoma, kad tik 3 proc. visų šokančiųjų tampa profesionaliais šokėjais“, – pridūrė F.Aimable.

Felixas Aimable / MPhotography nuotr.

27 metų prancūzas, kaip pats sako, yra naujai „iškeptas“ treneris. Šia veikla jis užsiima dar tik porą mėnesių. Tačiau F.Aimable jau drąsiai teigia, jog mokyti, treniruoti yra daug sudėtingiau nei pačiam šokti: „Dirbant treneriu tavo pečius slegia didžiulė atsakomybė. Kiekvieną dieną reikia galvoti, kaip sudominti mokinius. Tačiau, nors tai ir yra sudėtinga, taip pat tai yra ir labai įdomu.“

Koks didžiausias F.Aimable siekis, tikslas šokiuose? „Galima sakyti, kad šokti pradėjau ieškodamas pagalbos. Ją šokyje ir radau. Tad, siekiu kuo garsiau ir dažniau kalbėti apie tai, kokia stipri jėga yra šokis, kaip šokis sujungia, moko, motyvuoja ir gydo. Tik pradėjęs šokti supratau, koks esu laisvas, laimingas ir kaip drąsiai galiu keisti savo gyvenimą. Pavyzdžiui, susikrauti lagaminus ir vykti gyventi į kitą šalį (šypsosi). Noriu toliau tobulėti šokiuose. Taip pat noriu būti įkvėpimu tiems, kurie jaučiasi nepakankamai drąsūs ir bijo pradėti kažką naujo, ar nesiryžta keisti dalykus, kurie jiems nepatinka“, – atviravo F.Aimable.

Beje, ANT šokių studijoje tai yra ne pirmoji ir ne vienintelė meilės istorija. Ten treneriais dirba ir sutuoktinių pora Violeta „DaQueen“ su Auggi. „High Heels“ šokių stiliaus atstovė bei hiphopo šokėjas, žinoma, susipažino studijoje. To „kaltininkas“ vėlgi buvo šokis.

Šokėjai Felixas Aimable ir Ugnė Norkūnaitė (10 nuotr.)
+4