Deivydas Zvonkus – apie tėvystę: „Vaikai privertė susitvarkyti gyvenimo režimą“

Deivydas ir Katažina Zvonkai su dvyniais Kornelija ir Donatu / Irmanto Gelūno, Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės ir „Anna Smile Photography“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Muzikos prodiuseris, dvynukų Kornelijos (4) ir Donato (4) tėtis Deivydas Zvonkus (43) atviras – dvynių gimimas pakeitė gyvenimą. Jame atsirado daugiau tvarkos ir naujų, anksčiau nepažintų jausmų. Tėvo dienos proga Žmonės.lt pakalbino Deivydą apie vaikus, jų auklėjimą ir tėvystės patirtį.

Deivydai, auginate dvynius, koks ryškiausias prisiminimas dabar jums yra išlikęs iš pirmųjų metų, kuomet tapote tėčiu?

Ryškiausias prisiminimas – be konkurencijos – pirmosios vaikų gyvenimo minutės. Kai gimdymo namuose iš už durų išgirdau negarsų aukštą dvigarsį kūdikių verksmą ir po poros minučių pirmąkart juos išvydau.

Katažina ir Deivydas Zvonkai su vaikais / Viktorijos Kuhlins nuotr.

Kokias emocijas, jausmus, patirtis į jūsų gyvenimą dvyniai atnešė?

Vaikai privertė kažkiek susitvarkyti gyvenimo režimą, kas be abejo yra teigiamas dalykas. Atsirado tėviškumo-globėjiškumo refleksas ir meilė vaikams, kurios iki tol gyvenime nebuvau patyręs.

Kornelija ir Donatas – skirtingų charakterių? Kokius vaikų charakterio bruožus laikytumėt panašiausiais į jūsų?

Taip, vaikai tikrai skirtingi. Kornelija ekstravertė pamaiva, o Donatas uždaresnio būdo, mąslus. Iš charakterių tai kažkuria prasme mano ir žmonos kopijos. Versija 2.0.

Dažnas visuomenėje stereotipinis požiūris, kad berniukai žaidžia su mašinytėmis, mergaitės su barbėmis, tėčiai nemoka pinti kasų, mamos – žaisti futbolo. Ką apie tai manote? Ar stengiatės savo vaikus atsieti nuo panašių stereotipų?

Stereotipams – ne.

Katažina ir Deivydas Zvonkai su vaikais

Koks tėtis esate? Griežtas? Greit nusileidžiantis?

Griežtas nesu, bet suvaidinu griežtumą, jeigu situacija to reikalauja. Nesu linkęs nusileisti.

Kokia įsimintiniausia jūsų vaikų iškrėsta išdaiga?

Kol kas jokių įsimintinų išdaigų vaikai nekrečia. Matyt, tauposi paauglystės etapui.

Kažkaip įsiminė, kai per vienas Kalėdas Katažina įkėlė story, kur jūs – Kalėdų Senelis – nešate vaikams dovanas. Dažnai tenka persikūnyti per šeimos šventes? 

Kalėdų Senelį vaidinau jau du kartus. Kitais metais reiks ką nors pasamdyti, kad vaikai nepastebėtų, jog kasmet, kai ateina Kalėdų Senelis – manęs kaip tik nėra namie...

Katažina ir Deivydas Zvonkai / „Anna Smile Photography“ nuotrauka

Kaip manote, kas svarbiausia ugdant vaiko savarankiškumą, sąmoningumą?

Svarbiausia leisti vaikams eksperimentuoti, klysti ir savarankiškai rasti gyvenimo kelią.

Pasvajojate, kokie jūsų vaikai bus, kai jiems sueis aštuoniolika, apie jiems labiausiai tinkančias profesijas, kokios jos šiuo metu būtų?Apie vaikų pilnametystę dar ankstoka fantazuoti. Laukia daug etapų ir dar daug kartų viskas keisis, kol nusistovės. Man svarbiausia, kad vaikai rastų kažkokias veiklas, kurios suteiktų jiems gyvenimo prasmę.

Katažina ir Deivydas Zvonkai kasmet vestuvių metines mini prie Lavyso ežero Dzūkijoje (7 nuotr.)
+1
Katažina ir Deivydas Zvonkai atšventė 4-ąjį vaikų gimtadienį (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau