„Degu kaip žvakė“: žymiausi atlikėjai apie tai, kodėl reikia daryti gera

Evelina Sašenko / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-10-31 09:54
Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ kviečia įžiebti viltį jauniems žmonėms, padovanoti jiems kitokios ateities galimybę! Tradicinis paramos koncertas „Degu kaip žvakė“ šiemet kviečia nušviesti kelią gatvės jaunuoliams, lapkričio 6 dieną, Šv. Kotrynos bažnyčioje dėl šio kilnaus tikslo savo talentą klausytojams dovanos žymiausi klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjai!

„Man atrodo, kad muzika, tai puiki priemonė padedanti daryti gerus darbus... dovanoju tai ką turiu brangiausio: savo jausmus, balsą ir muziką, nors taip galiu prisidėti prie veiklos, kur galime padėt mūsų tautos ateičiai.“ – sako Evelina Sašenko, savo pasirodymą paramos koncerto žiūrovams dovanojanti jau antrus metus iš eilės!

„Negaliu būti nuošalyje, kai teikiama tokia reikalinga pagalba! Manau, kad padėti kuo galiu yra mano pareiga prieš sąžinę, Dievą ir žmones.“ – kodėl jau trečią kartą dainuos ir kvies daryti gera pasakoja kita paramos koncerto žvaigždė Lilija Gubaidulina. Tuo tarpu Liudas Mikalauskas sako, jog nereikia ieškoti priežasčių daryti gerus darbus, juos tiesiog reikia daryti!

„Padėti silpnesniems mūsų visų pareiga, mūsų šeimoje vadovaujamės tokiu požiūriu, augindami savo mažąją dukrytę stengiamės ir jai skiepyti tokias vertybes, rodyti pavyzdį“, – pasakoja žinomas atlikėjas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ jau trečius metus rengia paramos koncertą „Degu kaip žvakė“, nes tai puiki galimybė ne tik patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir padaryti iš ties gerą, reikšmingą darbą, prisidėti keičiant sunkumus patyrusių jaunuolių ateitį. Be jau minėtų žymių atlikėjų koncerte taip pat bus galima pasiklausyti Monikos Liu, Mindaugo Bačkaus, Viktorijos Miškūnaitės, Ilja Aksionovo, Kristinos Žaldokaitės, Martyno Kuliavo bei brolio ir sesers, Igno ir Gretos Maknickų atliekamų kūrinių.

Kaip ir kasmet, šis paramos koncertas ir nuostabūs kūriniai neįsivaizduojami be Vilniaus miesto savivaldybės Š.Kristoforo orkestro ir jo meno vadovo bei dirigento maestro Donato Katkaus! „Geriausias būdas priminti gerus darbus – juos kartoti. Todėl grojam ir grosim. Tai gražu, gera, teisinga“ – sako maestro kalbėdamas apie priežastis, kodėl ištikimai prisideda prie paramos iniciatyvos.

„Lapkričio šventės skirtos prisiminti mylimiausius, brangiausius žmones, kurių jau nebėra šalia mūsų. Pagerbdami jų atminimą uždegame žvakelę, pasimeldžiame. Labai simboliškas šiame kontekste ir mūsų kvietimas – tapti vilties žiburiu jauniems, tačiau jau nurašytiems, paliktiems žmonėms. Uždekime žiburį ir jiems, nors jų nepažįstame, kad jie neliktų gatvėje, neliktų tamsoje. Kartu mes galime pakeisti jų ateitį“, – sako Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovė Dalia Sakalauskaitė-Babravičė.

Visos už koncerto bilietus ir LRT tiesioginės transliacijos metu surinktos lėšos pasieks pagalbos reikalingus jaunuolius, kurie dėl įvairių priežasčių turi gyvenimo gatvėje patirties, yra iškritę iš formalios švietimo sistemos, patyrę smurtą, sergantys priklausomybėmis. Laiku suteikta pagalba gali pakeisti jų ateitį, nukreipti juos kitu keliu.

Bilietus į paramos koncertą „Degu, kaip žvakė“ galima įsigyti internetu, bilietai.lt svetainėje bei gyvai, visose bilietai.lt prekybos vietose. Visi norintys taip pat gali aukoti trumposiomis SMS žinutėmis arba skambindami telefonais 1454, auka 2 Eur, tokia galimybė bus ir sekmadienį, tiesioginės LRT transliacijos metu.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ – viena didžiausių paramos organizacijų Lietuvoje. Per metus prašydami įvairios pagalbos organizacijos centruose apsilanko daugiau kaip 20 tūkstančių žmonių. Pagalba teikiama vaikams, šeimoms, seneliams, benamiams, kaliniams, priklausomiems asmenims, gatvės jaunimui, vienišoms mamoms, ilgalaikiams bedarbiams, pabėgėliams bei visiems išgyvenantiems dvasinį ar materialinį skurdą ir atskirtį. Daugiau apie „Caritas“ veiklą ir laukiantį koncertą galite sužinoti www.vilnius.caritas.lt

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai