Debiutinėje kūrėjos kolekcijoje – socialinė žinutė: tuoktis nori visi, gebantys mylėti

Kolekcijos pristatymo akimirka/V. Ovadnevo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-19 14:48
Spalio 18-osios vakarą sostinėje keturiolika Lietuvos dizainerių ir užsienio mados namų atstovų renginyje „Išteku.lt Wedding Fashion Show“ pristatė 2020-ųjų vestuvių kolekcijas. Ant renginio podiumo debiutavo proginių suknelių kūrybos kelią pradėjusi dizainerė Saulė Budaitė-Petrašiūnienė (24 m.).

Po to, kai praėjusiųjų metų vasarą moteris apsigynė kūrybos komunikacijos bakalauro diplomą, ji nusprendė eiti keliu apie kurį visada svajojo.

Įsibegėjimui prireikė metų – pabaigusi siuvimo konstravimo studijas, šių metų spalio 18-osios vakarą ji pristatė pirmąją kolekciją.

„Dešimties modelių kolekciją siuvau dieną ir naktį. Prieš du mėnesius kreipiausi į parodos organizatores dėl galimybės dalyvauti kitų metų pasirodyme. Sulaukusi kvietimo prisijungti dar šiemet, akimirką sudvejojau, bet pasakiau sau: „dabar arba niekada“.

Kokybiškai pasiūti kolekciją per tiek mažai laiko buvo didelis iššūkis. Tiesa, siūti reikėjo viena suknele mažiau – kolekcijoje pristačiau suknelę, kuria vilkėjau savo vestuvių dieną. Kurdama ją įsitikinau, kad mano sena svajonė pradeda pildytis – belieka judėti į priekį.

Debiutuodama kaip dizainerė norėjau parodyti, kad esu kūrėja, kuri galvoja apie visus. Tuoktis nori visi gebantys mylėti – savo kolekcija norėjau pabrėžti, kad tiek suknelių, tiek jas vilkinčiųjų, yra įvairių. Aš, savo ruožtu, visoms joms turiu ką pasiūlyti“, – šypteli S.Budaitė-Petrašiūnienė.

Taip gimė idėja vieną iš suknelių sukurti moteriai su negalia.

„Esu labai dėkinga Ramunei Šidlauskaitei, kuri sutiko pristatyti būtent jai sukurtą suknelę. Primatavimus darėme jos namuose, kol šalia miegojo dar visai mažas sūnelis. Nors procesas buvo neįprastas, įsitikinau, kad nėra nieko neįmanomo. Sukurtą šventinę suknelę padovanojau Ramunei už jos drąsą ir išreikštą pasitikėjimą manimi.

Organizatoriai, išgirdę mano norą dėl modelio neįgaliojo vežimėlyje, dar net nesusipažinę su Ramune, besąlygiškai palaikė idėją – mums buvo suteiktos visos sąlygos ją įgyvendinti.

Visa komanda taip pat kaip galėdami stengėsi ir padėjo – didžiuojuosi visais iki vieno, mums pavyko padaryti tai, ko Lietuvoje man neteko matyti“, – pasakojo S.Budaitė-Petrašiūnienė.

Finalinę kolekcijos suknelę puošė virš 200 rankomis siūtų gėlių iš tiulio, kurios buvo apsiuvinėtos daugiau nei 2 000 karoliukų. Tai reikalavo neįtikėtinai kruopštaus darbo ir susikaupimo.

Naujausi straipsniai