DDT lyderis J.Ševčiukas koncerto metu rėžė, ką mano apie Putiną: iškart prisistatė pareigūnai

DDT lyderis Jurijus Ševčiukas / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
15min.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Legendinės Rusijos roko grupės DDT lyderis Jurijus Ševčiukas koncerto metu kreipėsi į susirinkusiuosius, primindamas, kad dėl Vladimiro Putino kaltės Ukrainoje žūsta daugybė žmonių. Dėl tokių savo pareiškimų, iškart po pasirodymo dainininkas buvo sulaikytas.

Karas Ukrainoje parodė, kad Rusijos šou versle yra žmonių, pasirengusių pasipriešinti Vladimirui Putinui ir jo diktatūrai. Nors kai kurie koncertuoja pastarąjį šlovinančiuose koncertuose, kiti savo pasirodymuose siunčia žinutes apie taiką.

Pastaroji situacija pasitaikė ir populiarios Rusijos grupės DDT koncerte. Per pertrauką tarp dainų grupės lyderis Jurijus Ševčiukas rusams priminė, kas iš tikrųjų yra tėvynė, rašo „Segodnya“.

„Tėvynė – tai ne prezidento užpakalis, kurį reikia visą laiką bučiuoti. Tai močiutė, elgeta stotyje, pardavinėjanti bulves“, – nuo scenos kalbėjo atlikėjas.

Jis taip pakvietė susimąstyti apie Ukrainoje žudomus žmones: „Kokie to tikslai?“

J.Ševčiuko žodžiai sukėlė audringus publikos plojimus, tačiau neliko nepastebėti Rusijos valdžios institucijų. Iškart po koncerto teisėsaugininkai prisistatė prie atlikėjo ir uždarė jį rūbinėje, pranešė prodiuseris Radmiras Usajevas.

„Šio vakaro išskirtinumas tas, kad iškart po koncerto saugumiečiai įsiveržė į užkulisius ir izoliavo Jurijų nuo grupės, neleisdami praeiti net grupės režisieriui (prie įėjimo į persirengimo kambarį pastatydami dviejų specialiųjų pajėgų darbuotojų užtvarą), ir valandą kalbėjosi apie praėjusio koncerto faktą, jo kryptį ir Ševčiuko pasisakymus karo ir tėvynės tema“, – pasakojo prodiuseris.

Po to, pasak R.Usajevo, J.Ševčiukas buvo priverstas pasirašyti protokolą.

Skaitykite daugiau