Dažniausiai pasitaikančios intymios moterų problemos

Šlapimo nelaikymo problema / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-04 21:13
Dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo metų metus kenčia daugybė moterų. Kai kurios jų net nepagalvoja, kad daugelis problemų, tokių kaip makšties sausumas, per didelės ar per mažos lytinės lūpos, per „plati“ makštis, šlapimo nelaikymas šiandien yra gana lengvai išsprendžiamos.

Apie estetinę ginekologiją ir reikšmingas problemas kalbamės su Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos įkūrėjais: akušere-ginekologe doc. dr. Daiva Bartkevičiene ir plastinės-rekonstrukcinės ir estetinės chirurgijos specialistu dr. Dainiumi Balčiūnu.

– Kas yra estetinė ginekologija? Ką reiškia šis terminas?

D. Bartkevičienė: Estetinė ginekologija yra gana nauja sritis visame pasaulyje, skaičiuojanti apytikriai dešimtus gyvavimo metus. Daugiausia šioje srityje yra pažengusi Amerika, čia atliekama ir daugiausia estetinės ginekologijos procedūrų. Europoje lyderė yra Italija.

Kai prieš porą metų nusprendžiau gilintis į šią sritį, iš kolegų girdėjau įvairiausių komentarų, kad tai nereikalinga, tačiau šiandien jau ir skeptiškai vertinę gydytojai savo nuomonę pakeitė, gana dažnai skambina pasitarti, nukreipia savo pacientes konsultacijai.

D. Balčiūnas: Jau senovės Graikijos laikais gyvavo intymioji chirurgija. Kaip bebūtų keista, šiais laikais žinių trūkumas ir išankstinės nuostatos gali sudaryti įspūdį, kad estetinę ginekologiją galima prilyginti kitoms išvaizdą gerinančioms, tačiau mediciniškai nebūtinoms grožio procedūroms. Tačiau ši ginekologijos ir chirurgijos sritis yra itin glaudžiai susijusios su moters psichologija, savęs vertinimu ir elementaria moters gyvenimo kokybe.

– Kokios moterys ir dėl kokių priežasčių dažniausiai praveria Jūsų kabineto duris?

D. Balčiūnas: Estetinės intymios chirurgijos operacijos moterims reikalingos tiek dėl įgimtų defektų ir deformacijų, tiek dėl su amžiumi atsiradusių pakitimų. Be to, tarpvietės srities ir makšties anatomiją itin pakeičia nėštumai ir gimdymai.

D. Bartkevičienė: Skirtingo amžiaus moterys kreipiasi dėl skirtingų priežasčių. Jaunos dažniausiai būna nepatenkintos savo lytinių lūpų išvaizda, asimetrija. Per didelės arba per mažos mažosios lytinės lūpos yra viena dažniausių problemų, kurias tenka spręsti ir nepilnametėms.

Vidutinio amžiaus moterys dažniausiai kreipiasi dėl tarpvietės defektų, randų, ar skausmo lytinių santykių metu – problemų, kurios atsirado po gimdymų. Tuomet stengiamasi rekonstruoti makštį tam, kad pagerėtų lytinio gyvenimo kokybė.

Kita amžiaus grupė – tai vyresnio amžiaus moterys, kurias kankina makšties sausumas, pasireiškia akivaizdūs anatominiai pakitimai, pavyzdžiui, makšties sienelių nusileidimas.

– Kokia estetinės ginekologijos procedūra yra populiariausia?

D. Bartkevičienė: Populiari yra makšties siaurinimo operacija, kuri paprastai atliekama moterims, kurios du, tris, o kartais ir daugiau kartų yra natūraliai gimdžiusios. Tokios pacientės dažnai skundžiasi, kad makštis yra labai plati, todėl jos nejaučia seksualinio pasitenkinimo, lytiniais santykiais nepatenkintas būna ir partneris. Šios problemos sprendžiamos tiek chirurginiu būdu, tiek pasitelkiant lazerį. Po procedūros susiaurėja makštis, atsijaunina makšties audiniai ir pagerėja lytinio gyvenimo kokybė. Atlikus procedūrą lazeriu jau po 15 minučių pacientė gali vykti namo, 2–3 dienas turi susilaikyti nuo lytinių santykių.

D. Balčiūnas: Gana daug moterų yra nepatenkintos savo lytinių lūpų forma. Dauguma norėtų, kad mažąsias lytines lūpas visiškai uždengtų didžiosios lytinės lūpos. Todėl kreipiamasi dėl mažųjų lytinių lūpų mažinimo operacijos. Praėjus 2–3 valandoms po tokios operacijos moteris yra išleidžiama namo. Populiarus yra didžiųjų lytinių lūpų didinimas pasitelkiant hialoruno rūgštį, efektas išlieka nuo metų iki dviejų.

Šlapimo nelaikymas turbūt taip pat viena dažnesnių problemų. Tyrimai rodo, kad daugiau nei ketvirtadalis moterų po gimdymo susiduria su nevalingai pratekančio šlapimo problema ir tai tampa ne tik fiziologine, bet ir socialine, psichologine problema. Kaip šiuolaikinė medicina ją gali išspręsti?

Sensta mūsų viso kūno, veido raumenys, ne išimtis ir tarpvietės raumenys.

D. Bartkevičienė: Dėl natūralaus senėjimo proceso atsirandančių anatominių kūno pakitimų, milijonai moterų visame pasaulyje patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją. Tai yra tiesiog gamtos užkoduota problema. Sensta mūsų viso kūno, veido raumenys, ne išimtis ir tarpvietės raumenys. Moterys patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją, o dėl to atsiranda įvairių laipsnių skysčių pratekėjimas iš šlaplės, taip pat makšties laisvumo, stangrumo sumažėjimo, pojūtis.

Šiandien ši delikati problema gali būti išspręsta nesunkiai: makšties sienelės gali būti sutvirtintos neinvaziniu būdu, panaudojant CO2 lazerį.

– Ar moterys Lietuvoje išdrįsta kalbėtis su gydytojais apie gana intymias problemas, kurios lyg ir nekenkia sveikatai, tik gal gyventi šiek tiek nepatogu?

D. Bartkevičienė: Seksualinė kultūra Lietuvoje vis dar tokia, kad daugeliu atvejų atrodo lyg ir nepriimta kalbėti apie seksualinę sveikatą, lytiškumą. Kultūriškai taip susiklosčiusios tradicijos, kad apie tai kalbėti nedera, gėdinga.

D. Balčiūnas. Intymios problemos tiesiogiai lemia ne tik fiziologinę ir seksualinę sveikatą, bet ir psichologinę, todėl apie šias problemas kalbėti reikia. Norisi, kad moterims nesiformuotų kompleksai, kurių priežastys gali būti labai paprastai panaikinamos vienos injekcijos ar lazerinės procedūros pagalba, dažnu atveju net be jokios chirurginės intervencijos.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama