Dažniausiai daromos klaidos valant veido odą

Mergina / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-30 11:54
Rytai prie veidrodžio, lydimi įvairių grožio procedūrų, – dažno iš mūsų kasdienybė. Nuo drėkinančių, maitinančių kremų iki pudros, skaistalų ir kitų kosmetikos priemonių – rodos, odai laiko negailime. Visgi specialistai pastebi, jog neretai pamirštamas vienas svarbiausių odos priežiūros etapų, ir primena, kad gražia bei sveika oda galima džiaugtis tik tada, jei kasdien ją rūpestingai valome.

BENU sveikos odos instituto ekspertės, „Northway“ medicinos centro gydytojos dermatovenerologės Jūratės Garbaravičienės teigimu, oda natūraliai apsivalo ir pati. Tai vyksta pasišalinant odos epidermio (apsauginio sluoksnio) viršutinėms ląstelėms. Visgi, šis procesas trunka ilgai – net 4 savaites, o teisingai parinktos odos priežiūros priemonės ją švelniai nuvalo vos per kelias minutes.

„Odos valymas būtinas tiek asmenims, turintiems rimtų odos problemų, tiek norintiems jų išvengti. Neatliekant šios procedūros, užsikemša odos poros, kaupiasi nešvarumai bei riebalinių liaukų turinys ir susidaro spuogelių. Tinkamas valymas padeda išvengti šios problemos arba ją sumažinti.“

Odos valymas svarbus ir šalinant susikaupusius toksinus, atitolinant dėl jų kylantį senėjimo procesą. Be to, švari, nuvalyta oda iš kremo lengviau įsisavina reikiamą drėgmę ir veikliąsias medžiagas.

Dažniausiai daromos klaidos

Paprastas muilas išsausina veido odą, ji ima niežėti, šerpetoti. Netgi gali kilti uždegimas.

„Nereikėtų manyti, jog rūpintis oda būtina tik tada, kai pajaučiate sudirgimą, išsausėjimą ar kitas problemas. Deja, nemaža dalis nenaudoja savo odos tipui tinkamų priemonių arba dar blogiau – valo ją tomis pačiomis priemonėmis kaip ir rankas“, – teigia gydytoja dermatovenerologė J. Garbaravičienė.

Pastebėta, kad beveik visi vyrai ir trečdalis moterų odos valymui naudoja tik vandenį ir muilą. Tai – viena didžiausių odos priežiūros klaidų.

„Paprastas muilas išsausina veido odą, ji ima niežėti, šerpetoti. Netgi gali kilti uždegimas, kurio gydymas užtruks ilgiau nei tinkamas odos valymas ryte ir vakare.“

Vaistininkė Jūratė Vitkauskaitė atkreipia dėmesį ir į kitas odos valymo klaidas: „Svarbu atsiminti, jog odai kenkia nekruopštus makiažo pašalinimas, jos tipui netinkamos priemonės ir piktnaudžiavimas kaukėmis. Klientams patariu pirmiausia atsižvelgti į savo odos tipą, o ne į tai, kokią valymo priemonę bus patogiau naudoti. Po tinkamo valymo odos neturi varginti tempimo ar riebumo pojūtis, likti makiažo. Rytais užteks lengvesnės procedūros, o vakarais ji turėtų būti atidesnė.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Valymo priemonės – pagal odos tipą

Tinkamai pasirinktos odos valymo priemonės padeda išvengti didesnių problemų ir išlaikyti odą sveiką.

„Riebią ir mišraus tipo odą geriausia valyti geliniu prausikliu. Jis pašalina nešvarumus, riebalų perteklių, dezinfekuoja. Mišrios odos tipui tinka ir riebalų fazės neturintis lengvas prausiklis. Jautriai, sudirgusiai odai geriausia rinktis švelnias priemones: pienelį, emulsiją ar aliejų“, – sako vaistininkė J. Vitkauskaitė.

„Sergant dermatologinėmis ligomis, geriausia naudoti nemalonius simptomus švelninančius produktus. Žmonėms, kurie turi į aknę ar rožinę linkusią odą, patariama rinktis riebalų perteklių šalinančias, drėkinamąsias ir dezinfekuojamąsias odos valymo priemones. Sergant atopiniu dermatitu, geriausia rinktis odos drėgmę saugančias medžiagas – lipidus – palaikančias priemones: valomąjį pienelį arba aliejų“, – apibendrina gydytoja dermatologė J. Garbaravičienė.

Aklai nesekite madų

Rinkoje nuolat atsiranda naujų efektyvų odos valymą žadančių priemonių. Visgi, kai kurios naujovės, naudojamos neteisingai, gali net pakenkti.

„Šiuo metu išpopuliarėjusi juodoji kaukė su anglimi šalina toksinus, inkštirus, bet kartu gali pažeisti odos drėgmę saugančių medžiagų – lipidų – sluoksnį. Oda gali stipriai sudirgti, parausti. Besaikis tokių kaukių naudojimas gali visiškai išbalansuoti paviršinį odos sluoksnį. Natūralaus barjero netekusi oda neapsisaugo nuo bakterinių infekcijų: ima varginti įvairios dermatologinės ligos“, – pasakoja dermatovenerologė J. Garbaravičienė

Micelinis vanduo – dar viena populiari, tačiau ne visada teisingai naudojama priemonė. „Dažna iš mūsų nežino, jog valymo procedūrą su miceliniu vandeniu atlikti reikia bent dukart. Įprastai po pirmo karto dar lieka makiažo, galinčio užteršti odą. Ir atminkite: pirmiausia pašaliname lūpų, akių, o tada – likusį makiažą. Tik taip odą nuvalome jos iš naujo neužteršdami.“

Elaima.lt

Naujausi straipsniai