Daugkartinė lengvosios atletikos čempionė Jolanta Verseckaitė padeda moterims atrasti aktyvų gyvenimo būdą

Jolanta Verseckaitė
Jolanta Verseckaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-10-21 16:28
AA

Jolanta Verseckaitė ne vienerius metus gyveno išties nelengvą ir daug jėgų reikalaujantį sportininkės gyvenimą. Sunkus darbas atnešė vaisių – mergina tapo daugkartine Lietuvos lengvosios atletikos čempione. Tačiau šiandien ji gyvena kitaip: niekur neskuba, turi daugiau laisvo laiko ir naują mylimą veiklą. Tiesa, nuo sporto Jolanta niekur nepabėgo – jis visuomet šalia.

Jolanta, esate daugkartinė Lietuvos lengvosios atletikos čempionė – ką reiškia gyventi sportininko gyvenimą? Kaip atrodydavo jūsų kasdienybė?

Būti sportininku reiškia būti itin disciplinuotu. Aš iš anksto turėdavau suplanuotą dienotvarkę, sporto stovyklas, poilsį, varžybas. Kasdienybė gali atrodyti kiek monotoniška, nes didžiąją laiko dalį atima treniruotės ir atsistatymas po jų, kokybiškas poilsis, masažai, mityba.

Visuomet laukiamiausi būna vasaros ir žiemos sezonai, kuomet visas sunkus darbas atsispindi tavo rezultatuose, kuriuos parodai įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.

Kodėl visgi nusprendėte pasitraukti iš profesionalaus sporto?

Paskutiniai profesionalaus sporto metai buvo labai sunkūs ir intensyvūs, kadangi teko daug skraidyti į Italiją, kur gyveno mano treneris. Bandžiau siekti rezultatų tiek sportuojant dalį laiko Lietuvoje individualiai, tiek kartu su treneriu Italijoje.

Jolanta Verseckaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Tačiau trišuolis – techninė rungtis, kuriai svarbu turėti trenerį nuolatos, todėl besiruošiant naujam sezonui reikėjo apsispręsti: ar išvykstu į Italiją gyventi ir sportuoti, ar lieku Lietuvoje ir toliau kuriu savo pradėtą bei sėkmingai veikiančią sporto studijos veiklą. Būtent ši veikla ir mano amžius mane sustabdė naujiems pokyčiams.

Prieš keletą metų įkūrėte savo sporto studiją. Kaip nusprendėte žengti šį žingsnį? Juk Vilniuje, atrodo, netrūksta sporto klubų.

Sporto studijos veikla atsirado tuomet, kai patyriau traumą ir turėjau daugiau laisvo laiko susimąstyti apie tai, ką veiksiu, kai baigsiu sportininkės karjerą. Kaip tik tuomet, mano atstovaujamas prekinis ženklas „Adidas“ organizavo moterims skirtą kampaniją, kuri kvietė jungtis sportuoti ir siekti užsibrėžtų tikslų kartu.

Ši iniciativa man labai patiko, tad nusprendžiau, kad ir pati noriu pasidalinti savo žiniomis bei padėti moterims atrasti aktyvią gyvenseną čia, Lietuvoje.

Ar pastebite, kad vis daugiau žmonių atranda sveiką gyvenimo būdą?

Taip, žinoma, pastebiu. Aktyvus ir sveikas gyvenimo būdas tampa vis populiaresnis, organizuojami įvairūs sporto renginiai, seminarai, workshop’ai. Naujų sporto studijų bei klubų kūrimasis, taip pat augantis susidomėjimas trenerio profesija.

Jolanta Verseckaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Nuo ko reikėtų pradėti keisti savo gyvenimą? Kokie turėtų būti pirmieji žingsniai?

Bet kuriems gyvenimo pokyčiams reikia laiko, todėl patarčiau neskubėti renkantis sporto užsiėmimus. Svarbu pažinti save, savo būdą ir suformuoti teisingus tikslus. Nebijoti bandyti skirtingas veiklas, po kurių svarbu analizuoti savo savijautą, nuotaiką. Tai padės siekti ilgalaikių rezultatų ir suformuos tikrus aktyvaus gyvenimo įpročius.

Tačiau, jeigu žmogus niekuomet nėra lankęsis sporto salėje ir visuomet valgydavo bet ką – kaip jam atrasti sportą ir subalansuotą mitybą?

Tokiu atveju rekomenduočiau kreiptis į specialistus. Žengiant pirmuosius žingsnius sveikatingumo link ypač svarbi teisinga kryptis – o tai neretai būna pirmoji pradedančiųjų klaida. Dėl žinių stokos žmonės imasi drąstiškų veiksmų, kurie dažnai reiškia trumpalaikius rezultatus ir nusivylimą. Ilgalaikiai rezultatai ateina iš lėto ir tik labai užtikrintai formuojant, ugdant tam tikrus naujus, teisingus įpročius.

Neretai „Instagram‘e“ matome tobulus gyvenimus: sporto salė, sveikas maistas, gražios kūno linijos. Ar tai nekuria iškreipto vaizdo, kad mes visi privalome atrodyti nepriekaištingai?

Žinoma, kad kuria. Bet kartais būtent tai ir suteikia mums noro tobulėti, pasitempti, ieškoti motyvacijos ir įkvėpimo, naujų pažinčių ar bendraminčių. Socialinė erdvė yra labai galinga ir jeigu ši galia bus naudojama teisingiems tikslams, tai yra didžiulis potencialas.

Jolanta Verseckaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Jeigu socialinė erdvė nuteikia priešingai ir yra jaučiamos neigiamos emocijos: pavydas, priešiškumas, reiktų tiesiog pradėti kontroliuoti savo veiksmus ir būseną, naršymo įpročius. Galbūt galiausiai išvis atsiriboti nuo to, kas suteikia neigiamą poveikį kasdieniniam gyvenimui.

O kokia jūsų nuomonė apie dabar itin populiarų sporto ir maisto kultą?

Man labai džiugu, kad žmonės tampa sąmoningesni. Jiems vis labiau rūpi, ką jie valgo, kaip jie jaučiasi, atrodo. Svarbiausia turėti sveiką požiūrį ir nepasinerti į kraštutinumus.

Tiek sporto, tiek mitybos pokyčiai gyvenime turėtų būti įvedami palengva, o rezultatai neturėtų prasilenkti su sveikos gyvensenos sąvoka.