Daugiabučių gyventojams – pramoga: koncertavo charizmatiškieji Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis

Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis prisijungė prie iniciatyvos „Kultūra į kiemus“/„Plepys Photography“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Karantino laikotarpiu iš namų pasirodymus rengę Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis balandžio 28 dieną prisijungė prie „Kaunas 2020“ organizuojamos iniciatyvos „Kultūra į kiemus“.

Šiuo sunkiu laikotarpiu svarbu nenuleisti rankų, būtent šis projektas ir yra to pavyzdys. Manau, tai – puikus būdas skleisti geras emocijas ir atnešti kultūrą į žmonių namus“, – apie iniciatyvą dar prieš koncertą kalbėjo Jurgis. 

Per kiekvieną pasirodymą „Kultūra į kiemus“ organizatoriai žiūrovus kviečia užimti vietas VIP ložėse – savo balkonuose, arba stebėti kultūrinį veiksmą per didžiuosius „ekranus“ – kambarių langus, o pasipuošti taip, tarsi eitų į koncertą. Tiems, kurie per langus ar balkoną nemato savo kiemo, gali stebėti tiesiogines transliacijas Facebook.

 
„Kultūra į kiemus“ – Ericos Jennings ir Jurgio Didžiulio koncertas/„Plepys Photography“ nuotr.
„Geriausia nauda yra dviguba: kai ji ne tik sau, bet dar ir kitiems. Menas tenkina dvasinius poreikius. Kultūrinis darbas yra galinga priemonė gerinti žmonių psichologinę sveikatą. Tačiau tas darbas yra terapija ir patiems kūrėjams. Geri menininkai paveikia ir kelia žmonių sąmoningumą, užmezga emocinį dialogą, suteikia bendrumo jausmą, ryšį ir prasmę.
 
„Kultūra į kiemus“ – Ericos Jennings ir Jurgio Didžiulio koncertas/„Plepys Photography“ nuotr.
Muzika  nėra garsai, tai labiau emocinė „paslauga“ klausytojams garso pavidalu. Kai žmonėms sunku,  jiems reikia muzikos, tačiau muzika kaip ir vaistas turi būti tinkama. Neišvengiamai menas ir jo formos turi atsižvelgti ir į dabartines aplinkybes. Mūsų muzika nebėra „business as usual”. Ne tik galimybės pasikeitusios, bet ir realybė – rūpesčiai, baimės, nerimas. Mūsų tikslas ne kažką parduoti, o būti kartu ir bandyti suteikti tai, ko reikia ne tik kitiems, bet ir mums, atlikėjams“, – Žmonės.lt pasakojo J. Didžiulis.
 
Poros koncertą susidomėję pro savo namų langus stebėjo visi. Erica su Jurgiu pažadino žmonių veiduose šypseną ir kvietė pabėgti nuo šiomis dienomis karaliaujančios rutinos.
„Kultūra į kiemus“ – Ericos Jennings ir Jurgio Didžiulio koncertas/„Plepys Photography“ nuotr.

„Kaunas 2020“ iniciatyvos „Kultūra į kiemus“ organizatoriai pranešė, kad projektas tęsis net ir  pasibaigus karantinui.

Nesustoti skatina žmonių palaikymas. Jie ne tik stebi pasirodymus, bet ir juos įamžinę, vėliau dalijasi įrašais bei fotografijomis socialinėse medijose. Atsižvelgiant į pasisekimą, numatoma, kad tokio tipo pasirodymai visą pavasarį džiugins žmones.

„Kultūra į kiemus“ – Erikos Jennings ir Jurgio Didžiulio koncertas (79 nuotr.)
+73
Skaitykite daugiau