Daugėja moterų, kurios kaltina televizijos žvaigždę Billą Cosby jas išprievartavus

Billas Cosby / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-11-21 16:51
Viena moteris iš Floridos ketvirtadienį tapo ketvirtąja per pastarąsias savaites moterimi, apkaltinusia garsų komiką Billą Cosby apsvaiginus ją kažkokiomis tabletėmis ir privertus mylėtis.

Therese Serignese, kuriai dabar – 57-eri ir kuri dirba slaugytoja Boka Ratone, sakė, kad televizijos legenda ją išžagino 1976-aisiais, kai jai buvo 19 metų, po vieno šou Las Vegase. Ji pasakojo nuėjusi į užkulisius ir kai jie liko vieni, Billas Cosby padavė jai dvi tabletes ir stiklinę vandens, sakydamas: „Išgerk“.

„Kitas mano atsiminimas yra aiškus apsvaigimo pojūtis, buvimas be drabužių, stovėjimas, – sakė ji. – Billas Cosby buvo už manęs, užsiėmė seksu su manimi“.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Billo Cosby atstovas Davidas Brokaw neatsiliepė į prašymą pakomentuoti moters kaltinimus. Billo Cosby advokatas sekmadienį paskelbtame pareiškime kritikavo ankstesnius „dešimtmečių senumo diskredituotus įtarimus“ ir tvirtino, jog „faktas, kad jie yra kartojami, nepaverčia jų teisingais“.

Ketvirtadienį per lėšų rinkimo vienai moterų organizacijai renginį Bahamose Billas Cosby šių įtarimų neminėjo. Jis laikėsi savo rutinos, kuri apėmė ir istorijas apie jo vaikystę Filadelfijoje. Salėje buvo kelios tuščios vietos, o jam baigus pasirodymą, kai kas sukėlė ovacijas.

Kai kurie žiūrovai sakė, kad įtarimai prieš Billą Cosby lieka neįrodyti, ir pridūrė, kad jis savo pasirodymu parėmė gerą reikalą.

Dešimtys Billo Cosby kolegų televizininkų ir komikų pastarosiomis dienomis arba atsisakė komentuoti, arba neatsakė į AP skambučius.

Therese Serignese ir kitų trijų moterų kaltinimai yra panašūs.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Aktore tapti siekianti Barbara Bowman lapkričio 13-osios „The Washington Post“ rašė, kad jai buvo 17 metų, kai Billas Cosby ją apsvaigino kažkokia medžiaga ir kad pabudusi ji pamatė esanti tik su kelnaitėmis ir vyriškais trikotažiniais marškinėliais, o Billas Cosby palinkęs virš jos. Ji tvirtina esanti tikra, kad buvo išžaginta.

Joan Tarshis pirmadienį sakė, kad buvo 19-os ir norėjo rašyti komedijas, o Billas Cosby davė jai išgerti ir privertė atlikti jam oralinį aktą.

Janice Dickinson antradienį televizijos laidai „Entertainment Tonight“ sakė, kad Billas Cosby davė jau raudonojo vyno ir tabletę, kai jie 1982 metais drauge buvo viešbučio kambaryje prie Tahou ežero Kalifornijoje. Billo Cosby advokatas Martinas Singeris laiške AP rašė, kad Janice Dickinson kaltinimai yra „neteisingi ir keisti“.

Be to, Tamara Green trečiadienį parašė laidai „Entertainment Tonight“. 2005 metais ji viešai teigė, kad buvo apsvaiginta vaistais ir kad Billas Cosby bandė ją užpulti; Billo Cosby advokatai anksčiau neigė, kad jiedu pažįsta vienas kitą.

Martinas Singeris ketvirtadienį paskelbė pareiškimus, kuriuose neigia trijų kitų moterų kaltinimus. Tos moterys kalbėjosi su kitomis žiniasklaidos priemonėmis, jų vardų ir pasakojimų AP neskelbė.

Martinas Singeris vieną tų moterų pavadino „naujausiu pavyzdžiu žmonių, išlendančių su sufabrikuotomis arba nepagrįstomis istorijomis“ apie jo klientą.

„Žmonės, ateinantys iš niekur su tokiu beprasmišku pasakojimu, yra tai, kas nutinka kilus žiniasklaidos kurstomam sujudimui“, – sakė jis apie kitą iš tų moterų.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Therese Serignese, kurios teiginių Martinas Singeris nekomentavo, sako, kad po įtariamo išžaginimo ji savo noru kurį laiką liko su Billu Cosby Las Vegase, bet negalėjo nurodyti, kiek laiko ir ar jie tuo laikotarpiu vėl mylėjosi. Abu jie po to įtariamo išžaginimo daug metų kartkartėmis susisiekdavo.

77 metų televizijos žvaigždės bandymas atnaujinti karjerą pastarosiomis dienomis žlunga vėl iškilus įtarimams dėl seksualinio išnaudojimo.

„Netflix“ šią savaitę pranešė, kad atideda specialią komišką laidą su Billu Cosby, kurią buvo planuojama parodyti vėliau šį mėnesį, NBC paskelbė sustabdanti situacijų komedijos su juo projektą, o „TV Land“ sustabdė pakartotinį „The Cosby Show“ laidų rodymą. Be to, Šiaurės Karolinoje įsikūręs Hai Pointo universitetas pašalino Billą Cosby iš savo patarėjų tarybos.

Therese Serignese sakė, kad 2005 metų sausį pateikė Filadelfijos policijai pareiškimą, kuriame detaliai išdėstė savo įtarimus, ir pateikė AP to pareiškimo kopiją. Ji sutiko liudyti Pensilvanijos gyventojos Andreos Constand, kuri sakė, kad Billas Cosby ją seksualiai užpuolė ir kuri su juo susitarė bylai nepasiekus teismo, vardu.

Ketvirtadienį interviu AP Therese Serignese sakė, kad stovėjo vienoje „Hilton“ dovanų parduotuvėje, kai pajuto, kad kažkas priėjo prie jos, uždėjo jai ranką ir paklausė: „Ar tekėsi už manęs?“. Atsisukusi ji pamatė Billą Cosby. Jiedu draugiškai pasikalbėjo ir jis pakvietė ją į šou.

Vėliau, pasakojo moteris, ji buvo nulydėta į poilsio kambarį, kur buvo išžaginta.

Therese Serignese sakė, kad kuris laikas po išžaginimo grįžo į tą viešbutį ir kažkiek naktų buvo su Billu Cosby, bet tvirtino neprisimenanti, tiksliai kada ir kiek ilgai. Ji taip pat sakė negalinti prisiminti, ar jie dar mylėjosi, bet prisiminė kitas detales, tarp jų – didelį numerį mansardoje su kiniško biliardo mašina ir Mileso Daviso įrašais, išmėtytais ant grindų. Ji sakė galiausiai pamaniusi, kad gali būti nėščia, o Billas Cosby pasakęs jai išeiti.

Po kelerių metų, maždaug 1980-aisiais ar 1981-aisiais, Billas Cosby pakvietęs ją prie Tahou ežero, nes norėjęs duoti jai „Louis Vuitton“ bagažą, bet ji atsisakiusi. Dar po kažkiek metų ji su juo susisiekė jam surengus pasirodymą Detroito rajone ir po šou nuėjo į jo viešbučio kambarį. Ji pasakojo, kad jis raginęs ją grįžti mokytis, bet neprisimena, ar jie mylėjosi.

Paskutinis jos kontaktas su Billu Cosby buvęs 1996-aisiais. Ji buvo sunkiai sužeista per automobilio avariją ir persikraustė į Floridą gyventi su seserimi, kuri susisiekė su komiku ir paprašė finansinės paramos. Jis paprašęs leisti pasikalbėti su Therese Serignese ir šaukęs ant jos, klausęs, kodėl ji jam skambina po tokios daugybės metų.

Pasak Therese Serignese, Billas Cosby per „Western Union“ atsiuntė jai 10 tūkst. dolerių. Po poros dienų ji gavusi 5 tūkst. dolerių iš jo vadybos kompanijos „William Morris Agency“. Therese Serignese pateikė kompanijos laišką, pasirašytą agento Tomo Illiuso, kuris tuo metu atstovavo Billui Cosby ir kuris 2011 metais mirė.

Therese Serignese sakė, jog A.Constand advokatai sutiko jai atstovauti, bet ji nusprendė nekelti bylos. Vienas civilinėje byloje dalyvavęs advokatas negalėjo komentuoti dėl susitarimo slaptumo sąlygos.

„Nėra DNR. Nėra įrodymų. Nebuvo jokių kamerų. Įrašinėjimo tuomet nebuvo. Nėra įrodymų, – sakė ji. – Tik mano žodis prieš Billo Cosby“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai