Darniam gyvenimui: 10 dalykų, kuriuos vyrai ir moterys turėtų žinoti vieni apie kitus

Pora / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-22 22:22
Ką turime žinoti vienas apie kitą, kad santykiai klostytųsi sėkmingai? Štai 10 paslapčių, kuriomis verta pasidalyti vienas su kitu.

1. Tiek vyras, tiek moteris tarpusavio santykiuose ieško dėmesio sau.

Bet koks nepasitenkinimas esančiais ryšiais kyla dėl to, jog kažkuri pusė negauna pakankamai dėmesio iš partnerio. Gali pasirodyti, kad santykiai griūva dėl sudėtingo charakterio, žalingų įpročių ar netinkamo partnerio elgesio. Bet jeigu žmonės skiria pakankamai dėmesio vienas kitam, šios priežastys nesugriaus santykių.

Vyras tikisi, kad moteris susitelks tik į jį, besąlygiškai pritars visoms jo mintims. Tam, kad moteris sutelktų dėmesį į vyrą, jis turi ją sudominti, atkreipti jos dėmesį naujomis patirtimis. Vyras santykiuose nurodo kryptį, t. y. siūlo domėtis kažkuo nauju, kur, jo nuomone, atsivers naujos patirtys ir tuo pačiu jis sukelia susidomėjimą savimi.

Moteris, kuri nesidomi naujomis vyro patirtimis, ilgainiui sukelia jam tam tikrą nuobodulį: jis liaujasi užkariauti jos dėmesį. Tuo tarpu vyras, nustojęs dominti moterį, nesuteikiantis jai naujų įspūdžių, sukelia moters nusivylimą juo. Tarp vyro ir moters užsimezga ryšys tada, kai moteris domisi vyru, o jis moterį sudomina.

Taip pat skaitykite: Tikra istorija. „Karščiausia naktis, kurios niekada nepamiršiu“

2. Tarp vyro ir moters egzistuoja santykių gija, jausmų ryšys.

Kai santykiai nutrūksta, ryšiai išlieka, ir dėl to viena pusė kenčia, o kita jaučia energijos atplūdį. Kol išlieka šis ryšys, partneriai pakaitomis apsikeičia jausmų judėjimu: tai vienas, tai kitas jaučiasi blogiau arba geriau už partnerį.

Bet kokie santykiai – tai energijos apsikeitimo procesas, o jausmai, emocijos, elgesys – šio proceso pasekmė. Ryšys, kanalas, prisirišimas – vadinkite tai kaip norite. Mes to nematome, bet diskomfortą jaučiame. Lygiai taip pat, kaip nematome mobiliojo telefono skleidžiamų bangų, bet atsiliepę girdime garsą.

Daugelis iš mūsų esame patyrę, ką reiškia ilgesingai laukti partnerio žinutės, skambučio ar palaikančio žodžio. O kai sužinome, jog buvusiam partnerui sekasi? Viduje užverda šioks toks apmaudas, tiesa?

Ką tokiu atveju daryti?

  • Suvokti, kad jūsų ryšys – savarankiškas Visatos vienetas. Lygiai toks pats, kaip dulkių siurblio vamzdis.
  • Kai tai suvoksite, pasinaudokite tuo vamzdžiu paskutinį kartą: išsiurbkite iš partnerio tai, kas priklauso jums, ir grąžinkite tai, kad priklauso jam. Tokiu būdu prarasite tą siejantį jus vamzdį, t. y. nutrūks ryšys.
  • Padėkokite partneriui už tai, kad jis buvo jūsų gyvenime. Palikite savo širdyje jam vietos.

3. Prieš vesdamas, vyras iš pradžių turi "išsiskirti" su savo motina. 

Kiekvienas vyras turi savo pirmąją moterį – savo mamą. Vyras, būdamas mažas berniukas, yra stipriai prisirišęs prie mamos. Palaipsniui tas ryšys silpnėja. Jeigu mama savarankiška, brandi moteris, ji lengvai paleis vyrą į pasaulį. Bet ne viskas taip paprasta. 

Dažnai mama lieka maža mergaite, kupina baimės ir nepasitikėjimo. Ir tada ji negali paleisti sūnaus ir patikėti jo kitam žmogui (šiuo atveju, jo išrinktajai). Motina neduoda sūnui laisvės ir sprendžia viską už jį, galvodama, kad tik su ja jis bus saugus ir aprūpintas. Jeigu ji tik žinotų, kad tokiu būdu iš vyro padaro nevykėlį...

Tačiau ji nieko nenori apie tai girdėti! Juk būtent ji, motina, labiau už visus myli savo sūnelį.  Motinos, nebijokite paleisti savo sūnų. Leiskite jiems būti vyrais. Netrukdykite savo sūnums augti. Vyrai, neveskite, kol „neišsiskirsite“ su savo mama.

Taip pat skaitykite: 1920-ųjų intymaus gyvenimo perliukai

4. Moteris dažnai nori atimti iš vyro vyriškumą, kad jis neatitektų kitai. 

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Vyriškumas – tai sugebėjimas įsiskverbti į nežinią, į pasaulį, kur dar daug nepažinto, kur reikia padaryti savo tvarką. Visata davė atradimo atsakomybę vyrams, kad jie plėstų savo vyriškumą, įveiktų kliūtis ir atskeistų gamtos paslaptis.

Vyras turi pažinti, įsitraukti į naujoves, suvokti jas ir, kaip medžiotojas, atnešti savo moteriai. Tik taip auga jo vyriškumas. Moteris yra ta, kuri nori būti mokoma vyro. Ji tai atsiskleidžia, tai „slapstosi“ nuo jo, kad nuolat keltų susidomėjimą savimi ir tuo pačiu suteiktų jam galimybę pažinti naujus pasaulius.

Kai vyras bando pažinti naują pasaulį, moteris iš pradžių sutrinka, o po to pasipiktina: „Kaip tu gali? Juk tu dar nepažinai manęs!“ Moteris, matydama, kad vyras siekia pažinti ir užkariauti naujus pasaulius, siūlo jam sprendimą: „Būk namie. Medžiok ir pažink naujus pasaulius čia.“ Taip ji atima iš jo vyriškumą, nes jeigu vyras nesutiks – bus skandalas. O jeigu sutiks – iš lėto taps jos sūneliu, o ji – jo mama.

5. Vyras tobulėja, kai yra mylimas moters.

Ir atvirkščiai: jeigu jis netobulėja ir stovi vietoje, jis nėra mylimas. Ko trokšta visi žmonės? Tobulėjimo, raidos, augimo. Norint tobulėti, reikalingi ištekliai ir parama. Kas gali suteikti šią paramą? Kiekvienas, kuris tiki ir myli.

Pavyzdžui, jeigu pora ilgą laiką negali susitaupyti lėšų didesniam būstui, tai reiškia kad vyrui, kaip medžiotojui, nepakanka jėgų. Jam reikalingas palaikymas, kurį jis gali gauti iš moters. Būtent ji savo tikėjimo galia gali jam parodyti, koks jis stiprus ir galingas.

Taip pat skaitykite: 9 požymiai, kad jau sutikote savo būsimą vyrą

Vyras nėra stipresnis už moterį. Vyras tampa toks tada, kai jam stipresniu leidžia jaustis moteris. Moteris nėra silpnesnė už vyrą. Tiesog ji supranta, kad jos vyras turi jaustis didvyriu. Moteris, rodydama vyrui dėmesį ir meilę, suteikia jam energijos. Vyras, jausdamas moters meilę, jaučiasi stipresnis, jis gali tobulėti.

Kai moteris liaujasi rodyti vyrui dėmesį ir meilę, jis liaujasi tobulėti. Galima nuolat priekaištauti vyrui dėl pinigų trūkumo, bet problema yra moteryje, kuri nesuteikia jam meilės.

6. Meilė – tai noras, kad jūsų partneris tobulėtų.

Jeigu partneris nenori, kad jūs tobulėtumte, jis jūsų nemyli. Labai dažnai galima išgirsti: „Kam tau tos knygos, seminarai, kursai? Lik namie ir rūpinkis vaikais!“ Ką tuo nori pasakyti žmogus? Jis prašo dėmesio.

Meilė – tai noras, kad jūsų partneris tobulėtų. Jeigu partneris nenori, kad jūs tobulėtumte, jis jūsų nemyli.

Jeigu partneris gauna daug dėmesio, bet ir toliau laiko partnerį „auksiniame narvelyje“, jis nenori, kad partneris tobulėtų. Kodėl tokie žmonės yra kartu? Todėl, nes jiems abiem naudingi tokie vaidmenys: vienas yra budelis, kitas – auka, vienas – tobulybė, kitas – niekas.

Tas, kuris pranašesnis, yra labiau pažeidžiamas, bet slepia šią tiesą nuo savęs. Jo strategija: „Kad nejausčiau savo skausmo, turiu būti aukščiau už kitus.

Būdamas viršesnis, aš nepastebėsiu, kad esu toks pats nelaimingas, kaip ir jie.“ Ši strategija leidžia valdyti, kontroliuoti partnerį, neleidžiai jam tobulėti.

7. Vyras ir moteris yra vienas kito atspindys.

Vyras – moters veidrodis, kuriame atsispindi viskas, ko ji nenori apie save žinoti. Net pačiose nelaimingiausiose, nepavykusiose šeimose vyras ir moteris tarnauja vienas kitam. Jie – vienas kito veidrodis, kuriame atsispindi toks vaizdas, kokio jie nenori matyti.

Žmonės gali būti kartu tol, kol kažką duoda vienas kitam. Nors ir sunku patikėti, tai gali būti ir neigiamos emocijos: skausmas, pažeminimas, kančia. Bet to greičiausiai reikėjo, kad perprastumėte gyvenimo siųstą pamoką. Viskas ne šiaip sau...

8. Kad vyras užkariautų moterį, jis turi laimėti mūšį jos akyse, kad moteris užkariautų vyrą, ji turi pralaimėti jam. 

Dao filosofija teiga, kad „Moteris yra plati, o vyras – gilus“. Tai reiškia, kad moteris gerai jaučiasi tada, kai gali plačiai atverti savo sielą. Ji turi pasitikėti pasauliu ir priimti jį tokį, koks jis yra. Moters energija teka horizontaliai, ji kaip žemė.

Taip pat skaitykite: Seksas megapolyje: niujorkiečių įpročiai

Vyro energija vertikali, jis puikiai jaučiasi tada, kai augdamas kaip stiprus medis, įsikverbia šaknimis į žemę. Vyras yra varomas moteriškosios energijos, jis maitinasi iš žemės. Jeigu santykiuose dominuoja moteris, ji jaučia pergalę, tačiau galų gale ji pralaimi, nes vyras – medis – negauna energijos iš žemės (jos yra užvrtusios medį). Moteris, kuri pralaimi vyrui, visada yra nugalėtoja.

9. Vyras visada trokšta paversti savo moterį karaliene, o moteris visada svajoja gauti vyrą karalių. Moteris ieško vyro – mokytojo, kuris padės jai pažinti save pačią, kuris atskleis visas jos vidines būsenas: mergaitę, šeimininkę, meilužę, karalienę.

Tokią užduotį gali atlikti vyras – karalius: stiprus, pasitikintis savimi, išaugęs iš vaikystės baimių. Vyras nori būti kūrėjas, jis yra pasirengęs moterį paversti savo karaliene, todėl jam nerimą kelia tai, kai moteris nori mokytis kažkur kitur, bet ne iš jo.

Tam, kad vyras būtų karalius, moteris turi būti jam dėmesinga, turi pripažinti jo nuopelnus jai. Moteris, sugebėjusi padaryti taip, kad vyras jaustųsi karaliumi, visada bus laiminga.

10. Vyras turi suvokti, kad jo kalbos tonas turi įtakos moters vidinei būklei, nes ji myli ausimis. Vyras turi galvoti, ką ir kaip sako.

Taip pat skaitykite: Lietuvės patirtis: ką verta žinoti, jei nusprendėte tuoktis Mauricijuje

Stiprus vyras – karalius yra tas, kuris supranta moters jausmus. Jausmai – ne žodžiai. Jie kaip medžio lapeliai vėjyje  – nuo stipraus vėjo dreba. Vyras turi suprasti, kad jo žodžiai – vėjas, kuris gali išgąsdinti moterį. Moteris gali taip išsigąsti, kad liausis vyrui rodyti dėmesį, o jis be moters dėmesio nustos tobulėti.

Todėl vyras privalo žinoti, kad kuo jo balsas bus švelnesnis, tuo sėkmingesnis bus jo tobulėjimas.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai