Darius Kasparaitis: „Auginti 6 vaikus sunkiau nei žaisti aukščiausioje lygoje“

Darius Kasparaitis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-05 12:05
Majamyje jau dešimtmetį gyvenantis ledo ritulininkas, olimpinis čempionas Darius Kasparaitis savaitgalį pirmą kartą susitiko su Floridos lietuvių bendruomene. Šešių vaikų tėvas lankėsi pietrytinėje Floridoje esančioje lituanistinėje mokykloje „Saulėtas krantas“, kur su tautiečiais prisiminė gyvenimą gimtinėje.

Bendraudamas su mokiniais ir jų tėvais, D. Kasparaitis prisipažino, kad nė vienas iš jo šešių vaikų nekalba lietuviškai.

„Jie kalba angliškai ir švediškai, norėčiau, kad mokėtų ir lietuviškai“, – neslėpė pašnekovas. Jis svarstė, kad, jeigu mokykla būtų arčiau Majamio, mielai savo šeimą vežtų į lituanistinę mokyklą.

Šeštadieninė mokykla, skirta lietuvių išeivių vaikams, nuo 2005 m. veikia Bointon Byče. Dabar mokyklą lanko mokiniai nuo 4 iki 13 metų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Bendraudamas su tėvais bei mokiniais buvęs sportininkas ir dabartinis verslininkas pabrėžė, kad visą savo laiką atiduoda šeimai. Paklaustas apie didžiausią iššūkį gyvenime, nė akimirką nesusimąstęs atsakė, kad auginti 6 vaikus yra kur kas sunkiau nei žaisti Olimpiadoje ar Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygoje (NHL).

„Sporte viską darai egoistiškai, esi atsakingas tik už save: treniruojiesi, miegi pietų miego ir panašiai. Gyveni tik sau skirtos dienotvarkės burbule“, – pasakoja sportininkas.

D. Kasparaitis atviravo, kad pirmajai savo dukrai negalėjo skirti pakankamai laiko, nes profesionaliai sportavo. „Dabar reikia keltis 5 val. ryto, ruošti pusryčius, vežti vaikus į mokyklą ir juos paimti. Visada keičiasi asmeniniai planai, nes kažkuris vaikas suserga arba apsimeta, kad serga“, – juokiasi sportininkas.

Gedimino Žilinsko/„Žmonės“ nuotr.
Gedimino Žilinsko/„Žmonės“ nuotr.

Floridoje sutaupo laiko

Susitikimo metu tėvai domėjosi, kodėl žiemiškos sporto šakos profesionalas atsidūrė Floridoje. Jis nusišypsojęs atsakė, kad lygiai taip pat, kaip ir visiems čia gyvenantiems, jam patinka šiltas klimatas.

„Kai baigiau sportininko karjerą 2009 metais, kelerius metus gyvenau Švedijoje, vėliau grįžau į Niujorką. Ten man patinka, bet gyventi su didele šeima per brangu. Pasirinkau Floridą, nes čia nereikia kiekvieną kartą prieš išleidžiant į lauką vaikų aprengti. Turiu ne du, bet šešis vaikus, tad čia gyvendamas sutaupau laiko“, – prisipažino pašnekovas.

Stop kadras
Stop kadras

Vis dėlto, gyvenant Majamyje nepakanka laiko šeimą vežti į ledo ritulio treniruotes: „Nors vaikai dar maži, visi jau bandė stovėti ant pačiūžų. Tiesa, reikėtų gyventi Elektrėnuose, kad būtų galima treniruotis ant ledo kiekvieną dieną. Labai tikiuosi, kad jauniausi mano sūnūs žais ledo ritulį.“

Pats D. Kasparaitis keletą kartų per savaitę Pompano Byče treniruojasi su su Dainiumi Zubrumi. „Ruošiamės žaisti Lietuvoje. Jau nusipirkau bilietus į Lietuvą, kur balandžio 14 dieną su Lietuvos ledo ritulio rinktine žaisime Kaune vyksiančiame Pasaulio čempionate“, – atskleidė sportininkas.

Nors artėjančių varžybų D. Kasparaitis laukia ir džiaugiasi išpildęs svajonę atstovauti Lietuvai, teigia, kad tai bus vienos iš paskutiniųjų varžybų: „Šiais metais sužaisiu už Lietuvą ir tada jau tikrai užbaigsiu profesionalią karjerą.“

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Visur taiko sportines taisykles

Vietos lietuviai taip pat domėjosi kaip D. Kasparaitis iš sportininko tapo statybų verslo banginiu. Dabar jis vadovauja nekilnojamojo turto agentūrai „Verzasca Group“.

Pašnekovas papasakojo, kad kontaktus, nuvedusius į verslą, užmezgė dar žaisdamas ant ledo: „Pradėti ši verslą buvo labai sunku, bet visur yra panašiai, kaip sporte – pasiekti rezultatų galima tik tada, kai turi gerą komandą.“

D. Kasparaitis neslepia, kad jo gyvenimas būtų lengvesnis nenusivilkus ledo ritulio trenerio marškinėlių. 2010 m. jis tapo Sank Peterburgo „SKA“ vyr. trenerio asistentu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

„Šią sritį išmanau kur kas geriau nei statybų verslą. Tiesa, keisti karjerą visada baisu. Iki šiol nesu užtikrintas, ar gerai viską darau, bet pagaliau supratau, kad jaustis neužtikrintam yra normalu“, – kalba D. Kasparaitis.

Pasak jo, sporte, kaip ir versle – niekada nežinai, ar laimėsi: „Nors sportinė įtampa nėra maloni, ji gyvenime labai padeda judėti į priekį.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai