Darbščiausias garderobo raumuo: balti trikotažiniai marškinėliai ir jų istorija

Stilingi deriniai su baltais marškinėliais / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Kaip beveik kukliausias drabužis – trikotažiniai marškinėliai – tapo svarbiausiu XXI amžiaus šiuolaikiniame garderobe, vyrų ir moterų?

Klasikinio dizaino medvilnės trikotažo marškinėliai buvo dėvimi I Pasaulinio karo jūrininkų (tikrieji mados diktatoriai, kurių dėka ne tik baltieji, bet ir dryžuotieji, bretono, marškinėliai nugulė beveik visos spintose), vėliau tapo standartinių uniformų dalis visų atšakų kariams II Pasauliniame kare.

Madam Chanel buvo viena pirmųjų mados dizainerių, pavertusi trikotažą ir karo uniformų dalis į karščiausias tendencijas, o vėliau klasiką. Tačiau net po jos baltiems trikotažiniams marškinėliams dar teko gerokai palaukti, kol iš vyriškų tapo nekvestionuojama unisex garderobo dalis dešimtajame dešimtmetyje, anti-mados laikotarpiu. 1991-aisiais, Karlas Lagerfeldas parklupdė minias mados gerbėjų beveik simbolišku tūkstantmečio deriniu: balti trikotažiniai marškinėliai, džinsai ir tradicinis Chanel tvido švarkas, o šis atnešė naują terminą į mados žodyną – high-low – tarsi nesuderinamų dalykų komplektas (toks įprastas moderniojoje madoje) pigių ir brangių, klasikinių ir ultra madingų, naujo ir vintažo, rafinuoto ir nudriskusio. Karlo Lagerfeldo derinys atrodo lygiai taip pat šiuolaikiškai, kaip ir prieš beveik 30 metų.

Stilingiausi gatvės pamaivų deriniai vasarai su baltais marškinėliais / Vida Press nuotr.

Baltų trikotažinių marškinėlių paprastumas ir yra jų sėkmės, išlikimo priežastis: jie kaip baltas popieriaus lapas, ant kurio piešiame stiliaus ir socialinius prioritetus, įskaitant maištą (James Dean blogiuko derinys iš filmo „Rebell Without a Cause“, 1955, yra nuostabi gatvės klasika – maištininkų ir jiems prijaučiančių, iš tamsių džinsų, baltų marškinėlių ir juodo odinio švarko), atletiškumą (paklauskite bet kokio sportininko, nuo šokėjo iki boksininko, ar turi baltus marškinėlius garderobe), seksualumą (net laisvi marškinėliai, prisiglaudžiantys prie figūros linkių, prirakina žvilgsnius).

Jamesas Deanas / Vida Press nuotr.
Stilingiausi gatvės pamaivų deriniai vasarai su baltais marškinėliais / Vida Press nuotr.

Baltų marškinėlių funkcionalumo irgi niekam įrodinėti nereikia – jie yra galvos sopulio nekeliantis pasirinkimas kasdieniam reikalams po kampuotu švarku, suknele-apatinuku, su kostiuminėmis, plačiomis, aukštu juosmeniu kelnėmis ir net vakariniams deriniams (su žvyneliuotu, tiulio sijonu, atlaso kelnėmis ir svaiginančiais aukštakulniais).

Stilingiausi gatvės pamaivų deriniai vasarai su baltais marškinėliais / Vida Press nuotr.

Beveik apkabinimo pojūtį kelia gerai užnešioti džinsai ir gyvenimo bei skalbyklių matę, dėl to minkštutėliausi marškinėliai (Ebay vintažiniai, maloniai užnešioti trikotažiniai marškinėliai dingsta akimirksniu). Šio derinio paprastumas suteikia erdvę aksesuarams, papuošalams, tatuiruotėms, neužgoždamas dėvėtojo, nekeldamas įtampos nei vilkėtojui, nei stebėtojui, o balti marškinėliai yra effortless – „aš taip atsikėliau“ arba nenukankinto, neišvargto, neperspausto, bet modernaus stiliaus dalis.

Stilingiausi gatvės pamaivų deriniai vasarai su baltais marškinėliais / Vida Press nuotr.

Mados ekspertų nuomone, naujiems marškinėliams teks apsukti porą ratų skalbyklėje, kol išsivaduos iš parduotuvinės pakabos silueto ir įgaus, dabar vadinamą „future vintage“ (ateities vintažo) įspūdį: prisitaikiusio prie kūno, prisijaukinto drabužio formą.

Praktinis patarimas: kietesnėms medvilnėms minkštumo pagreitintu būdu suteiks acto ir druskos spa: puodukas acto ir porą šaukštų druskos į vonelę šilto vandens, tegu mirksta ten kiek negaila. Išskalauti, palikti išdžiūti, išlyginti ir pirmyn.

www.lauralatour.com

Stilingiausi gatvės pamaivų deriniai vasarai su baltais marškinėliais (29 nuotr.)
+23
Skaitykite daugiau