Dar vienas akmuo į Meghan ir Harry pusę – princas Charlesas neleis anūkui Archie tapti princu

Princas Charlesas, Meghan Markle, princas Harry ir jo sūnus Archie / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Britų žiniasklaida praneša, kad princas Charlesas sieks pakeisti teisinius dokumentus, kad jo anūkas, Meghan Markle ir princo Harry sūnus Archie negautų princo titulo.

Nors Archie turi teisę pretenduoti į princo titulą, skelbima, kad Charlesas nori pakeisti teisinius dokumentus, kad apribotų karališkųjų asmenų skaičių.

Princas Charlesas nori užtikrinti, kad jo dvejų metų anūkas Archie niekada nebūtų princas.

Sosto įpėdinis leido suprasti, kad Harry ir Meghan sūnui nebus vietos tarp pirmaujančių karališkųjų asmenų, nes jis, tapęs karaliumi, planuoja sumažinti jų skaičių.

Nors princo Charleso anūkas jau seniai turi teisę būti princu, tačiau Charlesas yra pasiryžęs apriboti pagrindinių karališkųjų asmenų skaičių, manydamas, kad visuomenė nebenori mokėti už nuolat besiplečiančią monarchiją.

Skelbiama, kad  princas Charlesas apie šį sprendimą jau pranešė Meghan ir Harry. Manoma, kad šis planas skaudina Sasekso hercogus, nepaisant to, kad jie ne kartą išreiškė norą kuo labiau atsiriboti nuo karališkosios šeimos.

Manoma, kad po kelis mėnesius trukusių nemalonių diskusijų priimtas sprendimas pakėlė Harry ir jo artimųjų santykius iki pavojingo naujo lygio.

Jeigu Charlesui iš tiesų pavyks pakeisti pagrindinius teisinius dokumentus, tai užtikrins, kad Archie negalėtų gauti princo titulo, o tai reiškia – ir su tuo susijusių finansinių patogumų.

„Harry ir Meghan buvo pasakyta, kad Archie niekada nebus princas, net kai Charlesas taps karaliumi“, – patvirtino šaltinis.

Princas Charlesas su princu Harry ir anūku Archie/ Vida press ir Chris Allerton nuotr.

Nors princas Harry yra kuo tikriausias princas, jo pirmagimiui Archie buvo skirtas visai kitoks titulas. Kadangi po karališkųjų vestuvių M.Marke ir princas Harry buvo tituluoti Sasekso hercogais – jų atžala tapo lordu.

Vaikas tapo septintuoju eilėje į Jungtinės Karalystės sostą: po senelio princo Charleso, dėdės princo Williamo, trijų jo vaikų ir savo tėčio princo Harry.

Žmonės.lt primena, kad poros sūnus pasaulį išvydo 2019-ųjų gegužės 6 dieną. Gimdyme dalyvavo ir princas Harry, kuris tąkart kalbėdamas su žiniasklaida neslėpė susijaudinimo ir dėkojo visiems už palaikymą ir meilę.

„Tai buvo nuostabiausia patirtis, kokią tik galėjau kada nors įsivaizduoti. Aš labai didžiuojuosi savo žmona. Man yra sunkiai suprantama, kaip moterys tai padaro, bet mes abu esame labai dėkingi už visą meilę ir paramą, kurią gavome. Tai buvo nuostabu. Aš norėjau su visais pasidalinti savo jausmais“, – emocijų prieš dvejus metus gimus pirmagimiui neslėpė princas Harry.

Princas Harry su sūnumi Archie/Soc. tinklų nuotr.

Žmonės.lt primena, jog princas Harry ir M.Markle neseniai sulaukė antrosios atžalos: judviejų dukra gimė birželio 4-ąją, 11.40 val., Santa Barbaros ligoninėje, Kalifornijoje. Mergaitė gimė 3,5 kilogramo svorio.

„Mama ir vaikas jaučiasi gerai ir šiuo metu ilsisi namuose“, – buvo rašoma poros pranešime.

Savo dukrai pora išrinko ypatingą vardą – pavadino Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor.

Teigiama, kad Lili vardą Meghan ir princas Harry mergaitei suteikė jos prosenelės Elizabeth II, kuri artimųjų rate vadinama Lilibet, garbei. Vidurinis vardas Diana pasirinktas norint pagerbti 1997 metais automobilio avarijoje žuvusią močiutę, Velso princesę Dianą ir princų Harry bei Williamo mamą.

„Ji yra kur kas daugiau, nei galėjome įsivaizduoti ir prašyti. Mes esame labai dėkingi už meilę ir maldas, kurias jaučiame atkeliaujant iš viso pasaulio. Dėkojame už jūsų palaikymą šiuo mūsų šeimai ypatingu metu“, – buvo rašoma poros pranešime. 

Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor yra 11-oji karalienės Elizabeth II proanūkė ir penktoji princo Charleso anūkė. Mergaitė yra aštuntoji eilėje į Didžiosios Britanijos karaliaus sostą.

Princas Harry ir Meghan Markle „Global Citizen Live“ renginyje Niujorke (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau