Dar viena šokėjų Evaldo ir Ievos Sodeikų pergalė: Lenkijoje iškovojo Europos taurę

Evaldas ir Ieva Sodeikos
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-06-21 13:06
Po 17 mėnesių pertraukos į tarptautinę varžybų areną Evaldas ir Ieva Sodeikos sugrįžo su trenksmu. Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose jie tapo absoliučiais nugalėtojais.

Pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos čempionai per pandeminę pertrauką ne tik neprarado turėtų įgūdžių, bet ir pakeitė savo šokio techniką. „Esame pasaulio čempionai, todėl jaučiame atsakomybę už tai, kokia kryptimi vystosi standartiniai šokiai – norime nubrėžti naujas kokybiško šokimo ribas ir diktuoti iš esmės teisingo šokio kryptį“, – po turnyro sakė Ieva Sodeikienė.

Evaldas ir Ieva Sodeikos
Evaldas ir Ieva Sodeikos

Varžybose dėl Europos taurės paaiškėjo, kad visą šį laiką treniruočių salėje kryptingiausiai dirbo Evaldas ir Ieva. Nuolatiniai jų varžovai iš Italijos – Frančesko Galupo ir Debora Pačini – nepriartėjo prie mūsų sportininkų. E. ir I. Sodeikos laimėjo visus penkis šokius ir iš viso surinko 194.400 balo iš 200 galimų.  Geriausiai buvo įvertintas lėtas fokstrotas – už šį šokį skirta lygiai 39 balai iš 40 galimų. Po 38.900 balus šokėjai taip pat gavo už Vienos valsą ir kvikstepą.

Europos taurės finalininkai
Europos taurės finalininkai

Italai F.Galupo ir D.Pačini tenkinosi sidabro medaliais, o bronza atiteko estams M.Abeliui ir A.Galkinai. Finale taip pat šoko Vokietijos, Rusijos ir Rumunijos duetai.

2021 – ųjų metų Europos taurės šeimininkus nulėmė teisėjų komisija, sudaryta iš Slovėnijos, Belgijos, Anglijos, Rumunijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos vertintojų. Komisijoje taip pat dirbo teisėjas iš Lietuvos Martynas Kūra.

Kitas įdomus startas Evaldo ir Ievos Sodeikų laukia jau po savaitės – birželio 26-27 dienomis Šiauliuose, gimtajame Ievos mieste, kur įvyks 2021 – ųjų metų Lietuvos čempionatas.

 

Naujausi straipsniai