Dar vieną operaciją išgyvenusi dizainerė Diana Vapsvė: „Tai išbandymai, kurie mane daro tik stipresnę“

Diana Vapsvė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-26 12:27
Dizainerė Diana Vapsvė dar neseniai dalijosi savo nelengva istorija su žurnalu „Žmonės“. Moteriai teko kovoti su krūties vėžiu, ji pastaruosius septynerius metus beveik neišeidavo iš mamologų ir onkologijos ligoninės gydytojų kabinetų. Diana net ryžosi krūtų šalinimo operacijai. Tačiau po jos jai vakar vėl teko atsiduoti į profesionalų rankas.

„Praėjus keturiems mėnesiams po sudėtingos operacijos, įvyko komplikacija, todėl man teko skubiai atlikti operaciją“, – Žmonės.lt pasakoja Diana Vapsvė. 

Savo drąsa ir sudėtinga kova įkvepianti Diana neslepia, jog dažnai gyvenimo jai siunčiami išbandymai užgrūdina. 

„Aš paprastai nepasiduodu, nes rudenį turiu rimtų planų, kuriuos pažadėjau sau įgyvendinti. Apie šiuos planus, kurie daug ką nudžiugins, pranešiu, kai lakstysiu vėl. O be savo istorijos aš nebūčiau aš. Nekantriai laukiu arkliškos sveikatos ir tuomet pabaigsiu pradėtus darbus su trenksmu“, – sako ji.

 

Primename, jog po pirmagimės gimimo Diana pradėjo įtarti, kad su sveikata nėra gerai. Pasitikrino krūtis. Išgirdusi dar ir mamos istoriją (Dianos mama sirgo krūtų vėžiu), gydytoja patvirtino: moteris yra rimtoje rizikos zonoje, reikia stebėti save, tikrintis netgi dažniau nei kas pusę metų. Bet visų diagnozė buvo tokia pati: labai sutankėjęs krūtų liaukinis audinys. Vienas gydytojas net patarė: jei pagimdytų antrą vaiką, greičiausiai problemos dėl krūtų susitvarkytų savaime. Labai džiaugėsi, kai tai įvyko, tačiau dvyliktą nėštumo savaitę moteris neteko kūdikio.

Po nutrūkusio nėštumo užgriuvo dar didesni rūpesčiai dėl sveikatos. Krūtys tapo be galo skausmingos, nes iki tol buvę dariniai pradėjo didėti. Dėl labai kieto liaukinio audinio echoskopas nieko nematė. „Gydytojas, kuris bandė paimti mėginius, tikrąja to žodžio prasme keikėsi, nes adatos lūžo bandant pasiekti darinius – tokie kieti audiniai buvo“, – prisimena Diana. Prasidėjo nesibaigiantys vaikščiojimai pas onkologus. „Ir dar ta baimė, kad vieną dieną visgi išgirsiu lemtingą diagnozę – vėžys. Kitos išeities nei mastektomija tiesiog nebuvo.“
 
Diana Vapsvė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Diana Vapsvė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Prieš 4 mėnesius sudėtingą operaciją išgyvenusi Diana liepos 25-ąją vėl sugrįžo ant operacinio stalo. Po anksčiau minėtos operacijos, kilo komplikacijų, todėl vėl reikėjo operuoti.
 
„Taip jau atsitiko, kad teko skubiai grįžti ir atlaikyti dar vieną visai neplanuotą operaciją. Pradedu galvoti, kad tai man kažkieno siųsti išbandymai, kurie mane daro tik stipresnę. Svarbiausia, neprarandu drąsos ir vilties, kad tai tikrai paskutinis kartas ir toliau viskas eisis sklandžiai. Tad visada save raminu, kas benutiktų – ne visada taip bus. Tai – laikina. Taip turėjo viskas būti. Viskas, kas vyksta mūsų gyvenime“, – savo patirtimi ir optimistišku, įkvepiančiu požiūriu dalijasi D. Vapsvė. 

Naujausi straipsniai