Dar viena klaida: „Eurovizijos“ konkurso fiasko – neteisingai suskaičiuoti balsai

Jurijus Veklenko žengė oranžiniu „Eurovizijos“ kilimu
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-27 11:42
Pasibaigus „Eurovizijos“ dainų konkursui Tel Avive, fiasko dėl netikslaus šių metų balsavimo darosi vis ryškesnis. Italijai pateikus savo žiūrovų balsavimo lentelę, paaiškėjo, jog pridedant jų balsus ir vėl įsivėlė klaida. Jurijui Veklenko netrūko taško iki lyderių dešimtuko antrajame pusfinalyje. Jis galėjo keliauti į finalą.

Italų transliuotojas RAI paviešino antrojo pusfinalio ir finalo balsavimo rezultatus. Akyliau panagrinėjus jų pateiktą lentelę, paaiškėjo, kad ji nesutampa su EBU paskelbtais rezultatais. 

Balsų palyginimas (RAI balsai kairėje, EBU – dešinėje pusėje)
Balsų palyginimas (RAI balsai kairėje, EBU – dešinėje pusėje)

Iš šios lentelės akivaizdu, jog Rusijos, Šveicarijos, Norvegijos bei Lietuvos situacija pasikeistų. Lietuvai iki finalo pritrūko 1 taško, bet paviešinus italų žiūrovų balsavimą, išeitų, jog Jurijus tą vieną tašką vis dėlto gavo. Pagal šią lentelę, jis turėjo pasivyti Danijos atstovę ir kartu su ja varžytis dėl finalo su 94 taškais.

Pagal „Eurovizijos“ taisykles, šalis, pelniusi didesnį žiūrovų palankumą, patenka į finalą. Taigi, ar Lietuva iš tiesų nepateko?

Jau praėjusią savaitę balsavimo rezultatai buvo perskaičiuoti dėl Baltarusijos. 

„Baltarusija šiais metais diskvalifikuota dėl balsų atskleidimo per pirmąjį pusfinalį. Jie buvo nušalinti nuo konkurso, todėl balsavimo rezultatų skaičiavimas tapo netikslus. Per finalą buvo padaryta klaidų.“

Siekiant skaidrumo, visi balsai perskaičiuoti. Pirmųjų vietų nugalėtojai nepasikeitė, tačiau Švedija iš šeštos vietos pakilo į penktąją, o Norvegija nukrito iki šeštos, taip pat paaiškėjo, kad aukščiausią įvertinimą iš Europos žiuri vis dėlto gavo ne švedų atlikėjas Johnas Lundvikas, o Šiaurės Makedoniją atstovavusi Tamara Todevska.

Naujausi straipsniai