Dar nė nepasirodęs „Vogue“ numeris su Meghan Markle tapo legenda

Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-25 19:15
Britų „Vogue“ rugsėjo numeris išskirtinis ne tik dėl to, kad storiausias metuose. Pirmąkart kviestine jo redaktore tapo Sasekso hercogienė Meghan (38), ir nė nepasirodęs spaudoje žurnalas tapo legenda.

Rugsėjo numerio, kuriame numatomos naujos mados tendencijos, svarbą gerai išaiškino 2009 metų dokumentinis filmas, taip ir pavadintas – „Rugsėjo numeris“. Jame pasakojama, kaip buvo kuriamas analogiškas amerikiečių „Vogue“. Į istoriją įeis ir britų 2019-ųjų rugsėjo „Vogue“, prie kurio ranką pridėjo prieštaringoji karališkosios šeimos narė.

Priežasčių daugybė – pirmiausia pati Meghan, vieniems keliantį beatodairišką susižavėjimą, kitiems – aklą pyktį. Socialiniai tinklai puikiai dokumentavo visą istoriją, kaip hercogienė gavo vyriausiojo redaktoriaus Edwardo Enninfulo pasiūlymą tapti „Vogue“ viršelio heroje – įkandin Kembridžo hercogienės, Velso princesės Dianos ar karališkosios princesės Anne. Tačiau užuot tiesiog pabuvusi viršelio mergina, ji paprašė leisti tapti rugsėjo numerio kviestine redaktore – to nėra buvę nei per karališkosios šeimos, nei per žurnalo istoriją.

Meghan Markle/ Vida press nuotr.
Meghan Markle/ Vida press nuotr.

Numerio tema – „Permainų jėgos“, išskirtinės pašnekovės – antropologė, primatų tyrėja Jane Goodal, kurią kalbino žurnalistu tapęs princas Harry, ir pačios Meghan šnekinta buvusi JAV pirmoji ponia Michelle Obama.

Viršelio herojės – 15 nepaprastų moterų: Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern, aktorės ir aktyvistės Jane Fonda, Salma Hayek Pinault, Laverne Cox, Yara Shahidi, Gemma Chan, dainininkė Jameela Jamil, modeliai Adwoa Aboah, Adut Akech ir Christy Turlington, rašytojos Chimamanda Ngozi Adichie ir Sinéad Burke, balerina Francesca Hayward, boksininkė Ramla Ali, jaunoji kovos su klimato kaita iniciatorė Greta Thunberg. Šešiolikta vieta – tuščia, tarsi veidrodis, simbolizuojantis, kad „Vogue“ žvaigžde gali tapti bet kuri žurnalo skaitytoja. Tai buvęs pačios hercogienės sumanymas.

Meghan Markle/ Socialinių tinklų nuotr.
Meghan Markle/ Socialinių tinklų nuotr.

Įspūdinga? Taip, tiesa, ne visai originalu. Akylesni iškart pastebėjo, kad viršelis beveik atkartoja 2016 metais pasirodžiusio leidinio „The Game Changers: How To Become a Fearless, Fabulous Girl Boss“ („Keisti taisykles: kaip tapti drąsia ir nepaprasta jauna vadove“), kuriam Meghan rašė esė, viršelį. Jame – irgi penkiolika nespalvotų atvaizdų, tik nepalikta vietos galimai skaitytojai, bet panašumas krinta į akis. Ta pati ir knygos bei žurnalo tematika. Knygos autorė Samantha Brett „Daily Mail“ sakė, jog jai malonu, kad Meghan patikęs knygos sumanymas, vis dėlto ji jaučiasi nusivylusi. Būtų gaila, jei nuviltų visas rugsėjo numeris, juolab kad kviestinė redaktorė ketina žurnale „Vogue“ turėti nuolatinę skiltį.

Naujausi straipsniai