„Danske Bank Vilniaus maratone“ ukrainietė nenusileido savo vyrui, o Saulius Baradinskas iškėlė lygių teisių vėliavą

Vilniaus maratonas 2018 m. / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-09-09 16:56
Šiais metais didžiausia sporto šventė mieste „Danske Bank Vilniaus maratonas“ įtraukė svečius iš visos Europos. Ankstų sekmadienio rytą bėgikai galėjo pademonstruoti savo nepriekaištingą pasiruošimą. Vyrų ir moterų trasose nugalėtojais tapo vyras ir žmona iš Ukrainos – Natalija ir Bogdanas Semenovych.

Šias metais maratone dalyvauja žmonės iš daugiau nei 55 valstybių. Svečių organizatoriai sulaukė iš Vokietijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos ir kitų Europos šalių.

Vyrų maratone pergalę iškovojo Bogdanas Semenovychius, o moterų – jo žmona Natalija Semenovych.

„Rimi Šeimos” bėgimas prasidėjo 15:30 val. – šios bėgimo trasos ambasadore tapo žymi choreografė, Donato Montvydo žmona Veronika Montvydienė.

„Mūsų šeima stengiasi ne tik sveikai maitintis, bet ir aktyviai leisti laiką. Aš sportuoju nuo vaikystės, šis įprotis ir dabar niekur nedingęs. Mūsų šeimai nėra būdinga sėdėti vienoje vietoje ir nieko neveikti. Iš gyvenimo norime imti viską, kas įmanoma, todėl laisvą laiką stengiamės praleisti kuo aktyviau, išbandome ir įvairias fizines veiklas. Vaikai, matydami aktyvius tėvus, ir patys tokiais tampa. Šis teigiamas pavyzdys yra užkrečiamas“, – įsitikinusi V. Montvydienė, kuri su dukra Adele jau yra bėgusi ne vieną maratoną.

Vilniaus maratonas 2018 m. / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Vilniaus maratonas 2018 m. / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Režisierius Saulius Baradinskas šiais metais bėgo už lygybę. Vyras socialiniame tinkle pasidalijo įspūdžiais ir jį užplūdusiomis emocijomis.

„Šiandien nubėgau savo pirmąjį pusmaratonį – lengva nebuvo, nes septynioliktajame kilometre pakirto kairės kojos kelį, kuris sumažino mano galimybes įveikti dviejų valandų barjerą, bet šiandien ne apie tai.

Bėgioti pradėjau prieš beveik pusmetį ir visada žavėjausi bėgikais, kurie bėga su žinute, kad galėtų pakeisti pasaulį ir jį palikti geresnį negu rado.

Šiandien man buvo didžiulis iššūkis, nes bėgau už lygybę – užsikabinęs lygybės ir įvairovės vėliavą. Bėgau už visus savo brangius draugus, kurie myli Lietuvą, tik Lietuvai jų nelabai reikia. Kalbu konkrečiai apie LGBT bendruomenę, kuri savo mokesčiais, iniciatyvomis ir meile remia Lietuvą, tačiau net ir būdami Europos Sąjungos šalyje, jie negali kurti savo šeimos su meile. Aš noriu, kad tai keistųsi ir mes turime kalbėti apie tai.

Vilniaus maratonas 2018 m. / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Vilniaus maratonas 2018 m. / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Ir dabar galiu pasakyti, kad šis sprendimas man dar geriau leido suprasti, ką reiškia būti homoseksualiu žmogumi Lietuvoje. Bėgu 14 kilometrą ir prie manęs pribėgo Klemensas iš Kauno. Stebėjo mane akimirkai ir su panieka pasakė: Ar Tau viskas gerai su galva? Bei panašių kontaktų epizodų. Tačiau jau pirmame kilometre pribėgo amerikietis, parodė savo LGBT marškinėlius ir pasakė „we run for the same cause”. Sulaukiau didžiulio palaikymo iš bėgikų ir bėgikių bei publikos, kuri man leido akimirkai pamiršti savo kelio skausmą.

Baigęs bėgti apsiverkiau, nes emocijos ir nuovargis palaužė mane. Jaučiau palaimą ir fizinį skausmą už žmones, kurie kovoja už pasaulį, kad jame neliktų paniekos, agresijos ir netolerancijos.

Tad kiekvieną nubėgtą 21 kilometrą šiandien skiriu tam, kad būtume laisvi ir gyventume su meile, visų pirmą viduje, o taip pat kartu.

Ir noriu padėkoti ypatingai Citysport (Nike Lietuva), kurie pastebėjo mano bėgiojimą ir rėmė mane bei mano treniruotes. Ačiū labai Remigijui Kančiui už patarimus, treniruotes ir įkvėpimą. Ir ačiū meilei Beatai Tiškevič už nuostabų palaikymą!

Lietuva, Tu laisva!

Ir ačiū visiems, kurie mane seka, palaiko ir rašo žinutės! Siunčiu meilę ir palaikymą!“


Vilniaus maratone, skirtingose trasose, šiais metais dalyvavo tūkstančiai aktyvistų. Čia netrūko ir žinomų veidų. VISI MES ŽMONĖS bėgime dalyvavo mados tinklaraštininkė Simona Burbaitė ir vestuvių planuotoja Laura Vagonė. Bėgime UŽ LYGYBĘ pasirodė ne tik Saulius Baradinskas, bet ir buvęs politikas Markas Adamas Haroldas. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius taip pat išbandė rytinę bėgimo trasą ir buvo be galo patenkintas tokiu didžiuliu, visus suburiančiu sporto renginiu. Kiekvienais metais šis maratonas įtraukia vis daugiau aistruolių, o nesidomičius sportu – skatina juo linksmai pasidomėti. Juk, kai esame vieningi, gytventi paprasčiau. 

Naujausi straipsniai