Danijoje tūkstančiai žmonių švenčia karalienės Margrethe valdymo 40-ąsias metines

Karalienė Margrethe II ir jos vyras princas Henrikas sveikina žmones iš Kopenhagos rotušės balkono / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-01-14 20:22
Danijoje dešimtys tūkstančių vėliavomis mojuojančių danų šeštadienį nepabūgo šalčio, sveikindami populiarią karalienę Margrethe su 40-osiomis valdymo metinėmis.

Lydima raitų husarų, monarchė važiavo 1840 metais pagaminta karieta Kopenhagos gatvėmis į priėmimą miesto rotušėje, kur atvyko Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas su karaliene Silvia, Norvegijos karalius Haraldas ir karalienė Sonja, nuversto Graikijos monarcho šeimos nariai ir Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas.

Giedrą dieną daugybė žmonių susirinko gatvėse, kuriomis karalienė turėjo važiuoti iš savo rezidencijos sostinės centre – Amalienborgo pilies

Po iškilmingų pietų Margrethe ir jos vyras princas Henrikas pamojavo iš balkono tūkstančiams savo gerbėjų, susirinkusių Rotušės aikštėje, kurie netikėtai darniai užtraukė sveikinimo dainą ir šaukė „Valio!“

71 metų karalienė, vadovaujanti seniausiai Europoje monarchijai, anksčiau šeštadienį padėjo vainiką ant savo tėvo karaliaus Frederiko IX kapo.

Margrethe, kuri faktiškai tėra reprezentacinė šalies vadovė, į sostą įžengė 1972 metų sausio 14 dieną, kai karalius Frederikas mirė būdamas 72 metų.

Per pastaruosius 40 metų danai išlaikė savo ištikimybę karališkajai šeimai, kurios nariai labai retai kada įsiveldavo į skandalus.

Kitą dieną 31 metų trapaus sudėjimo juodai apsirengusi moteris žvelgė iš parlamento rūmų balkono į aikštėje susirinkusius dešimtis tūkstančių žmonių. Šalia jos stovėjęs tuometis premjeras Jensas Otto Kragas paskelbė: „Karalius Frederikas IX mirė. Tegyvuoja Jos Didenybė karalienė Margrethe II.“

Per pastaruosius 40 metų danai išlaikė savo ištikimybę karališkajai šeimai, kurios nariai labai retai kada įsiveldavo į skandalus.

Karalienė Margrethe taip pat yra pelniusi pripažinimą dėl savo meno kūrinių – pradedant abstrakčiosios tapybos darbais, baigiant bažnytinių drabužių siuvinėjimu ir dekoracijomis bei kostiumais televizijai ir teatro vaidinimams.

Tačiau kai kurie mano, jog ji anksčiau ar vėliau perduos karūną savo vyriausiajam sūnui – 42 metų sosto įpėdiniui princui Frederikui. Taip pasielgė Nyderlandų karalienė Juliana 1980 metais, kai sulaukusi 71 metų perdavė karūną savo dukrai karalienei Beatrix.

Tačiau Margrethe II įsitikinusi, kad likti soste yra viena iš paveldimosios monarchijos pareigų.

„Tai įsipareigojimas, kuris iš tiesų man visai patogus“, – ji sakė per šią savaitę vykusią spaudos konferenciją.

Šios monarchės giminės šaknys siekia X amžiaus vikingų karalius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos:
Danija Aktualu

Naujausi straipsniai