Danijoje gyvenantis Aivaras Mindaugas Poškus: sumuštas, apkaltintas vagyste ir uždarytas į kalėjimą

Aivaras Poška / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-11 17:26
Skaudi lietuvio drama Danijoje: kai svajonė užsidirbti užsienyje sugriauna gyvenimą. Šiandien kalbėdamas prieš televizijos kameras jaunas vyras siekia teisingumo. Nori atkreipti ne tik visuomenės, bet ir valdžios institucijų dėmesį – kas vyksta su mūsų tautiečiais užsienyje.

Aivaras Mindaugas Poškus prieš dvejus metus nutarė pradėti dirbti Danijoje. „Visada sakiau, kad niekur nevažiuosiu iš Lietuvos, tačiau atėjo metas, kai supratau, kad čia paprasčiausiai neišgyvensiu“, – savo istoriją pasakoja 26-erių vyras. Pirmas jo darbas – laikraščių išvežiotojas, tačiau ilgai užsibūti neteko, nes vieną dieną išgirdo, kad yra atleistas.

Nors pirmas bandymas Danijoje virto nesėkme, šios šalies nurašyti iš Kuršėnų kilęs vaikinas neskubėjo, atvirkščiai – nusprendė imtis privataus verslo. Jis tapo keleivius bei siuntinius iš Lietuvos į Daniją ir atvirkščiai vežiojančiu kurjeriu. Lietuvis pasiėmė paskolą ir įsigijo autobusiuką. Šis žingsnis tapo lemiamas Aivaro istorijoje.

Stop kadras
Stop kadras

Praėjusių metų balandžio 22 d. Vokietijos mieste Flensburge, visai prie Danijos sienos, muitinės pareigūnai eilinei patikrai sustabdė Aivaro vairuojamą autobusiuką. Kartu su juo važiavo draugas, nusprendęs palaikyti kompaniją. Muitinės darbuotojai pareiškė, kad pateikti krovinių dokumentai – netikri, juose aprašyti ne tie vežami siuntiniai. Aivaras bandė ginčytis ir aiškintis, kad pats popierių nepildė, jog tai darė siuntinio užsakovai. Vokietijos policininkai buvo negailestingi – kaipmat jaunuolius suėmė ir uždarė į areštinę.

Taip prasidėjo lietuvių košmaras: vaikinai buvo uždaryti 49 dienas, paskirtas advokatas buvo visiškai nesuinteresuotas ištraukti lietuvius į laisvę, o Lietuvos ambasados darbuotojai telefonu sausai siūlydavo informacijos ieškoti internete. „Jautėmės niekam nereikalingi“, – laidoje „Emigrantai“ prisipažins vaikinas. Pagaliau po ilgų kančių lietuviai buvo išteisinti.

Stop kadras
Stop kadras

Tačiau tuo kriminalinė istorija nesibaigia. Aivaras sako, kad, kartą apkaltintas vagyste, nors ir be kaltės, vagies etiketę turi visam gyvenimui. Tą pajuto toliau mėgindamas dirbti tą patį tarptautinių siuntinių kurjerio darbą. Nors vaikinas tapo itin atsargus, tai, kas įvyko per Velykas, buvo baisiau už viską, ką buvo tekę patirti.

Naktį Danijos aikštelėje pailsėti sustojęs lietuvis sulaukė pareigūnų beldimo į langą. Vaikinas iškart pateikė dokumentus, bet pareigūnas pareiškė, kad jis ieškomas, ir sudavė lietuviui į krūtinę. „Buvo tamsu, nieko nesupratau, staiga jie paleido šunį, šis pradėjo mane tampyti, o tuo metu pareigūnai klausė: ką vogto vežu?“ – savo tragišką istoriją pasakojo Aivaras LRT laidoje.

Žmonės.lt
Temos:
Danija Aktualu

Naujausi straipsniai