Danas Rapšys į „Žmonės 2020“ sceną žengė dukart: „Svarbiausia – žinoti, dėl ko viską darai“

Danas Rapšys/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-23 23:36
Sausio 23-iąją „Žmonės 2020“ apdovanojimuose paskelbti ir apdovanoti tie, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė ir savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę. Šiais metais į sceną net dukart žengė plaukikas Danas Rapšys, garsinęs Lietuvą visame pasaulyje.

Plaukikui Danui Rapšiui ne tk šis vakaras, bet ir visi metai buvo itin sėkmingi. 2019-aisiais jam ant galvos pasipylė tikras medalių lietus. Ketvirtadienio vakarą į apdovanojimus Daną palydėjo jo mama Gitana. Ji džiaugėsi, kai sūnus buvo pagerbtas net dukart. Danas pelnė Metų sporto ir Metų žmogaus apdovanojimus.

Šiandien atvykote su mama. Kur jūsų antra pusė? Neseniai pradžiuginote naujienomis apie sužadėtuves.

Negalėjo, susirgo. Bet ir šiaip norėjau, kad mama pirmą kartą pamatytų visas žvaigždes. Tuos žmones, kuriuos stebi per televizorių. Mačiau, kad ji labai džiaugėsi, o ir man dėl to smagu.

Mama, tikriausiai, nemažai prisidėjo prie jūsų karjeros?

Visa karjera ir prasidėjo nuo jos. Mama buvo pirmoji, kuri paskatino atsiduoti plaukimui. Kiekvieną rytą ji anksti ryte mane veždavo į treniruotes, niekada neleisdavo praleisti nė vienos, nors ir labai norėdavau. Iš tikrųjų, galiu pasakyti, tik per mamą esu čia.

Gavote net du apdovanojimus. Kas pačiam yra svarbu – būti įvertintam visuomenės ar profesionalų lygoje?

Esu įsitikinęs, kad gyvenime reikia stengtis būti geru žmogumi. Aš manau, kad tai nelabai skiriasi – ar aš laimėjau pirmą vietą, ar aš gavau čia apdovanojimą. Reiškia, aš dėl kažko stengiausi, dėl kažko kito, ir todėl esu čia. Man tikrai yra labai smagu. Iš tų apdovanojimų, nė vieno nenumenkinu. Apdovanojimai – smagu. Ir jeigu Metų sportininko apdovanojimo tikėjausi, tai jau Metų žmogumi tikrai negalvojau, kad tapsiu.

Danas Rapšys/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Danas Rapšys/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kas visus šiuos metus jus motyvavo, palaikė tonusą? Varžybų buvo labai daug...

Mes tiesiog turime tikslą. Manau, kad jeigu žmogus turi tikslą, jis jo siekia: atsikelia, žino, ką jis turi padaryti, dėl ko tai daro, tada nebe taip ir sunku visus varžybų maratonus iškentėti. Tikiu, kad svarbiausia yra žinoti dėl ko viską darai ir tiesiog būti sąmoningam.

Daug sveikinimų sulaukėte po varžybų ar net ir šiandien? Jeigu nespėjote į visus juos atsakyti, galite tą padaryti šią akimirką.

Iš tikrųjų, sulaukiu daug sveikinimų ir stengiuosi, kiek galiu, visiems atrašyti. Bet nutinka, jog užplūsta begalybė žinučių, tuomet nebeįmanoma atsakyti. Džiaugiuosi ir noriu pagirti, kad lietuviai palaikė net tada, kai pasaulio čempionate aš pralošiau. Sulaukiau tiek daug žinučių ir palaikymo – daugiau negu tuomet, kai praėjusiais metais laimėjau pasaulio čempionatą.

Naujausi straipsniai