Danai „Efterklang“ pirmą kartą koncertuos Vilniuje: pristatys naują albumą

„Efterklang“ / Dennis Morton nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-07-01 15:04
Viena žinomiausių Danijos muzikos grupių „Efterklang“ šių metų spalio 25 dieną pasirodys Vilniuje, koncertų salėje „Kablys + Kultūra“, ką tik išleidę savo naujausią albumą „Windflowers“.

Jau kelis dešimtmečius „Efterklang“ yra vieni žinomiausių Danijos nepriklausomo roko atlikėjų. Grupės pavadinimas iš danų kalbos verčiamas kaip „atminimas“ arba „atgarsis“, o kolektyvo branduolys nepasikeitęs nuo pat jų įsikūrimo 2000-aisiais Kopenhagoje. Gyvuose pasirodymuose šiam trio akompanuoja keletas kviestinių muzikantų.

Įrašų kompanijose „The Leaf Label“ ir „4AD“ išleidę pirmuosius albumus „Tripper“, „Parades“, „Magic Chairs“ ir „Piramida“, „Efterklang“ nusprendė sujungti kūrybines pajėgas su būgnininku Tatu Ronkko ir sukūrė grupę „Liima“, keliskart koncertavusią Baltijos šalyse. Paskutinį kartą jie pasirodė „Kultūros naktyje“ Vilniuje 2016 metais, tačiau šiemet atlikėjai Casper'as Clausen'as, Mads'as Brauer'is ir Rasmus'as Stolberg'as pirmą kartą atvažiuoja į Lietuvos sostinę kaip „Efterklang“.

Daugiau nei dvidešimt metų „Efterklang“ plečia savo eksperimentinės, elektroninės ir emocionalios indiepopmuzikos ribas ir spalio 8-ąją išleis šeštąjį studijinį grupės albumą „Windflowers“. Jame bus galima išgirsti geriausią ir melodingiausią iki šiol muzikantų kūrybą, kurios pranašu tapo pirmasis singlas „Living Other Lives“.

„Living Other Lives” video: 

Spalio 25 d. koncertas vyks Vilniuje, koncertų salėje „Kablys + Kultūra“. 

Renginį organizuoja „Circle Pit Shows!” bendradarbiaudamas su ilgamečiu Lietuvos muzikos e-žurnalu „Ore.lt“.

Naujausi straipsniai