Damos ant žirgų: elegantiškas, brangus ir rizikingas hobis

Ariana Rockfeller / Getty Images nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-02 18:19
Kliūtinis jojimas, arba konkūras, – elegantiškas, brangus ir rizikingas hobis. Tačiau šios moterys iš garsių ir turtingų šeimų gali sau tai leisti.

Konkūro varžybose tam tikra tvarka reikia įveikti įvairaus sudėtingumo ir aukščio kliūtis. Raiteliui būtinos savybės – drąsa, ryžtas, strateginis mąstymas, gera fizinė forma. Žinoma, jis privalo sugebėti virtuoziškai valdyti žirgą – kas pasiekiama tik ilgai ir atkakliai treniruojantis. Žirgas savo ruožtu irgi turi atitikti aibę reikalavimų.

Kaip teigia šios sporto šakos istorikai, poreikis išmokyti žirgą tiksliai ir techniškai įveikti kliūtis atsirado XVIII amžiuje Anglijoje, kai buvo išleistas Aptvėrimo aktas ir turtingi žemės savininkai apsitvėrė savo sklypus, o aristokratai, dalyvaujantys lapių medžioklėse, susidūrė su nauju iššūkiu – raitomis ant žirgo įveikti tvoras ir kitas kliūtis, pasitaikančias kelyje. Pirmieji kliūtinio jojimo šou surengti XIX amžiaus viduryje Prancūzijoje, įspūdinga sporto šaka greitai išpopuliarėjo Belgijoje, Vokietijoje, Amerikoje, Italijoje, Austrijoje. 1900 metais konkūras įtrauktas į Paryžiaus olimpiados programą, o šiandien juo mėgaujasi žmonės, galintys sau leisti mokėti įspūdingas sumas už žirgą (ristūnų kainos gali siekti ne vieną milijoną eurų), keletą šimtų tūkstančių už priekabą žirgams gabenti (žinoma, kalbama apie prabangias „arklides ant ratų“ su oro kondicionieriais, dušais žirgams ir stebėjimo kameromis). Ne vieną tūkstantį atsieis ir rankų darbo balnas, apranga bei kiti būtini aksesuarai.

Tačiau nereikia skaičiuoti vien išlaidų – užsiimti kliūtiniu jojimu reikia ryžto, noro ir charakterio. Nes pinigus galima išleisti ir nerizikuojant nusisukti sprando, o šios jaunos damos, regis, nebijo rizikos, nors turi ką prarasti.

Charlotte Casiraghi (31)

Monako kunigaikštytės Caroline ir antrojo jos vyro Stefano Casiraghi dukra

Charlotte turtas vertinamas 4,5 milijono eurų. Kliūtiniu jojimu užsiima nuo 2001 metų, nėra profesionalė, bet rimtai treniravosi su olimpinio čempiono Marcelio Rozier sūnumis Philippe’u ir Thierry. Dažniausiai pasirodo Monako turnyre, nuo 2010-ųjų yra jo globėja.

Beje, Charlotte tėvas žuvo per pasaulio motorlaivių čempionatą, kai dukrai buvo ketveri, – taigi ji geriau nei kas kitas žino, koks pavojingas kartais gali būti sportas. „Žirgų sportas – tai tokia sporto šaka, kuriai reikia nuolankumo; ji padeda susivokti, pajusti galimybių ribas. Negalima meluoti, apgaudinėti ir slėpti jausmų. Tai nepriimtina žirgams, kurių pasaulį valdo instinktai ir spontaniškumas“, – įsitikinusi moteris.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Athina Onassis (33)

Graikų laivybos magnato Aristotle’io Onassiso anūkė ir turto paveldėtoja

Jos turtas vertinamas daugiau nei 2 milijardais eurų. Žirgus dievina nuo paauglystės, sportininkės karjerą pradėjo 2001 metais. Atstovavo Atėnų žirgų klubui „Avlona“, gynė Graikijos garbę Europos ir pasaulio kliūtinio jojimo čempionatuose. Buvęs jos vyras Álvaro Affonso de Miranda Neto – jojimo olimpinis čempionas (tiesa, iš sutuoktinio pareigų buvo „atleistas“ ne dėl žirgų, o dėl neištikimybės). Athina patyrė rimtų traumų, dukart susilaužė stuburo slankstelius, bet vis grįždavo prie pomėgio. Turi arklides Nyderlanduose.

Getty Images nuotr.
Getty Images nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jessica Springsteen (26)

Rokerio Bruce’o Springsteeno (dainininko turtas vertinamas maždaug 250 milijonų eurų) dukra

Rimtai užsiima kliūtiniu jojimu, yra viena iš geriausių šios sporto šakos atstovių Amerikoje. Aistrą paveldėjo iš motinos Patti Scialfos: vaikystę praleido Naujajame Džersyje esančioje fermoje, kur buvo auginami ir žirgai (Bruce’as ir Patti norėjo, kad vaikai (Jessica turi du brolius) augtų toli nuo paparacų ir pagundų). Jodinėti pradėjo ketverių, šešerių gavo dovanų ponį. Pradėjo nuo jaunių varžybų, ne kartą dalyvavo Vindzoro karališkajame žirgų šou, buvo JAV olimpinės rinktinės atsarginė narė 2012 metų olimpiadoje.

Mergina mėgstama arklidėse, garsėja kaip darbšti ir gerai išauklėta, visai nepanaši į tokio kalibro žvaigždės atžalą. Bet tėčio pinigai reikalingi: neskelbiama, kiek tiksliai Bruce’as sumokėjo už olimpinį aukso medalininką Vindicat W, bet tokie žirgai kainuoja apie 6 milijonus eurų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jennifer Gates (21)

Vieno iš kompiuterių bendrovės „Microsoft“ įkūrėjų Billo Gateso, kurio turtas vertinamas daugiau kaip 78 milijardais eurų, ir jo žmonos Melindos pirmagimė

Magnatas ne kartą pabrėžė, kad didžioji jo turto dalis kada nors atiteks jųdviejų su žmona labdaros fondui, bet žadėjo sumokėti už vaikų mokslus ir medicinos paslaugas. Jennifer ir naudojasi šiuo pažadu: studijuoja viename iš geriausių Gebenės lygos universitetų Stanforde, ketina tapti medike ir labai rimtai dalyvauja kliūtinio jojimo varžybose. Laikoma viena geriausių jaunųjų Amerikos jojikių.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Eve Jobs (20)

Jauniausia bendrovės „Apple“ įkūrėjo Steve’o Jobso ir jo žmonos Laurene dukra

2011 metais nuo vėžio mirusio Jobbso palikimas vertinamas 8,5 milijardo eurų. Mama leido mergaitei mokytis internetu, taigi liko laiko aistrai – jodinėti. Eve instagramo paskyroje pilna nuotraukų, kuriose ji su žirgu įveikia kliūtis ir atsiima apdovanojimus. Merginai priklauso 13 milijonų eurų vertas žirgininkystės ūkis, arklidės, 20 žirgų ir kliūčių ruožas, kuriame treniruojasi. Pernai sėkmingai pasirodė Majami Bičo turnyre ir net pelnė 10 tūkstančių eurų prizą. JAV žirgų sporto federacijos reitinge užima 23 vietą ir per šešias pozicijas atsilieka nuo kito kompiuterių genijaus Billo Gateso dukters Jennifer.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Sofia Abramovič (22)

Rusų magnato ir futbolo klubo „Chelsea“ savininko Romano Abramovičiaus dukra

Abramovičiaus turtas vertas beveik 8 milijardais eurų, o jo dukra iš santuokos su Irina Malandina vadinama turtingiausia Didžiosios Britanijos panele. Nenuostabu, kad jos pomėgiai nesiskiria nuo kitų labai turtingų bendraamžių. Mergina atstovavo Rusijai „Longines“ pasaulio čempionate Monake ir Londone, o garsus ir turtingas tėvas dažnai atskrenda sraigtasparniu pažiūrėti, kaip varžosi dukyė. Kai Sofia dar tik pradėjo karjerą, turtuolis nupirko jai ponį, ką tik laimėjusį aukso medalį tarptautiniame žirgų šou „Olympia“ parodų komplekse Londone. Sakoma, kad Abramovičius už čempioną sumokėjo per pusę milijono eurų – triskart daugiau, nei tuomet buvo jo rinkos vertė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Getty Images nuotr.
Getty Images nuotr.

Hannah Selleck (29)

Vienintelė aktoriaus ir prodiuserio Tomo Sellecko ir antrosios jo žmonos Jillie Mack dukra

Tomo Sellecko turtas vertinamas 39 milijonais eurų. Šeima gyvena „Tūkstančio ąžuolų“ rančoje Kalifornijoje, todėl nenuostabu, kad gamtoje augusi Hannah nuo vaikystės dievina žirgus. Net koledžą pasirinko tokį, kad nereikėtų ilgam palikti arklidžių. Baigusi studijas kurį laiką mėgino dirbti viešųjų ryšių srityje, bet po pusmečio viską metė ir grįžo prie šeimos verslo – žirgininkystės. Šiaurės Amerikos jaunių ir jaunųjų jojikų aukso medalininkė.

Getty Images nuotr.
Getty Images nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ariana Rockfeller (34)

Velionio Davido Rockefellerio, kurio turtas prieš metus buvo įvertintas 3 milijardais eurų, anūkė ir įpėdinė

Kai tavo šeimos verslas – nafta, o proprosenelio, pirmojo Amerikos milijardieriaus, įkurta bendrovė kadaise buvo didžiausia naftos perdirbėja pasaulyje, gali imtis, ko tik nori, kad ir kiek kainuotų pomėgiai. Ariana jų turi du: madą ir žirgus. Aistra žirgams ją lydi nuo vaikystės (pati sako, kad tai – įgimta, mat mama dievino lapių medžioklę), vidurinėje mokykloje pradėjo dalyvauti varžybose, koledže padarė pertrauką, paskui vėl grįžo į sportą ir važinėja į turnyrus visame pasaulyje. Jos rankinių kolekcija taip pat įkvėpta žirgų, o dalis sukurta bendradarbiaujant su „Longines“ – žirgų sporto turnyro rėmėja.

Getty Images nuotr.
Getty Images nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Destry Spielberg (21)

Režisieriaus ir prodiuserio Steveno Spielbergo (turto vertė – per 3 milijardus eurų) ir aktorės Kate Capshaw jaunylė dukra

Destry – modelis, fotografė, svajoja tapti komike ir dievina jojimą. Dalyvavo „Longines Masters“ turnyre Los Andžele, dar keleriose varžybose. Gali būti, kad ateityje nusvers kinas, bet po kelių pergalių tėtis jai nupirko žirgą, vardu Rumba, jo nuotraukų galima pamatyti Destry instagramo paskyroje su prierašu „Mano gyvenimo meilė“.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Naujausi straipsniai