Damieno Rice‘o koncertas Vilniuje: lietus užleido vietą romantiškoms airių žvaigždės dainoms

004A3776
004A3776
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-07-05 00:28
AA

Vilniaus universiteto Botanikos sode pirmadienio vakarą savo vienintelį koncertą Lietuvoje surengė airių dainininkas Damienas Rice'as. Paklausyti lyriškomis ir romantiškomis dainomis išgarsėjusio atlikėjo į sodą susirinko gerbėjų būrys.

Išgirsti D.Rice'ą gyvai pirmadienį panoro per kelis šimtus gerbėjų. Nors vakaras ir pasitaikė vėsus, o dangaus būta apniukusio, garsenybės gerbėjai prastoko oro neišsigando.

Kaip pagal užsakymą, prieš prasidedant koncertui ir debesys danguje išsisklaidė: ištisą pusdienį Vilnių skalavęs lietus liovėsi.

D.Rice'o koncerte buvo galima sutikti ir žinomų žmonių – gerbėjų gretose prisėdo Andrius Mamontovas, drauge su žmona čia apsilankė DJ Mamania, Monika Pundziūtė su mylimuoju Pauliumi Joniku, Justinas Žilinskas, Livija ir Marijus Gradauskai, Redita Dominaitytė ir daugelis kitų.

Pirmoji į sceną botanikos sode žengė apšildančioji atlikėja – Gyda Valtysdottir iš Islandijos, viena grupės „múm“ įkūrėjų.

Damieno Rice'o apšildanti grupė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Po jos pasirodymo scenoje uždainuoti atėjo metas ir renginio kaltininkui. Scenoje jis pasirodė artėjant 22 valandai.

Nors kai kuriems gerbėjams, belaukiant vakaro žvaigždės koncerto, laikas kiek prailgo, renginys ėjosi pagal planą. Organizatoriai iš anksto įspėjo, kad Damienas Rice'as scenoje pasirodys po 21 valandos.

Damieno Rice'o apšildanti grupė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Botanikos sode prisėdusius žiūrovus D.Rice‘as jaudino šiltomis ir jausmingomis dainomis. Koncerto metu skambėjo puikiai žinomos dainos: „I Don‘t Want To Change You“, „9 Crimes“, „Cold Water“, „Volcano“, „The Blower‘s Daugther“ („I Can‘t Take My Eyes Off of You“) ir daugelis kitų atlikėjo autorinių dainų.

Savo pasirodymą Damienas pradėjo ramiai ir intymiai – į rankas paėmęs gitarą pats sau akomponavo ir dainavo taip, tarsi būtų susitikęs bičiulių būrį. Atlikėjas jausmingomis melodijomis gerbėjus palengva įtraukė į magišką vakarą, aplodismentai stiprėjo, o D.Rice‘as kūrė vis stipresnį ryšį su publika.

Damieno Rice'o apšildanti grupė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Vieną gitarą D.Rice'as keitė kita, lėtesnę dainą keitė greitesne, vis labiau emocinga. Sode netruko sutemti, ir čia vyravusi atmosfera palengva darėsi vis labiau romantiška.

Su gerbėjais D.Rice'as bendravo nedaug, tačiau nuoširdžiai. Pasidžiaugęs, kad pirmąkart lankosi Lietuvoje – į Vilnių jis atvyko iš Latvijos, kur sekmadienį dainavo „Sunset“ muzikos festivalyje Siguldoje – jis nusprendė momentą įamžinti: paprašė publikos papozuoti nuotraukai.

Vėliau ir šiek tiek pašmaikštavo: tikino pamiršęs dainos žodžius, taigi prašė publikos priminti, kokie gi pirmieji kūrinio žodžiai. Patenkintas, kad gerbėjai jo dainų žodžius žino puikiai, D.Rice'as dainavo toliau.

Damieno Rice'o apšildanti grupė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Kuo toliau koncertas skambėjo, tuo labiau D.Rice'as scenoje smarkavosi. Nors stovėjo čia vienas, galop pats užgrojo net keliais instrumentais – čiupo į rankas skirtingas gitaras, klarnetą, vėliau ėmė mušti būgnus. Savo šou jis baigė įspūdingu performansu, kurio metu atsiskleidė kaip multiinstrumentalistas.

Publika lengvai D.Rice'o paleisti nenorėjo: atlikėjui nulipus nuo scenos, netruko prisišaukti jo grįžti. Tada žvaigždė nutarė patenkinti klausytojų lūkesčius: pažadėjo dainuoti tai, ko tik jie norės.

Kadangi pageidavimų būta daug, garsenybei teko pasistengti: prieš galutinai nulipdamas nuo scenos jis, atsiklausęs, ar ryt niekam nereikia eiti į darbą, gerbėjams atliko dar kelis kūrinius.

Damieno Rice'o koncertas Vilniuje (42 nuotr.)
+36

Apie Damieną Rice‘ą

D.Rice‘as gimė 1973 m. gruodžio 7 d. Dublino pakraštyje, tačiau jo vaikystė prabėgo ežeringoje kaimyninėje Kildero grafystėje. Paauglystėje pradėjęs groti gitara ir kurti dainas, 1991 m. Dubline jis prisijungė prie grupės „Juniper“, kuri 1997 m. išleido du dėmesio sulaukusius singlus – „The World Is Dead“ ir „Weathermen“ bei pasirašė sutartį su „Polygram Records“.

Nenorėdamas pataikauti leidybos giganto įgeidžiams, Damienas paliko grupę ir 1999 m. išvyko į Toskaną Italijos pietuose, vėliau daug keliavo po Europą, grojo gatvėse, baruose ir nedideliuose klubuose, kol uždirbo šiek tiek pinigų savo solinės karjeros pradžiai.

Damieno Rice'o apšildanti grupė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Grįžęs į Airiją, Damienas įrašė keletą savo autorinių dainų ir nusiuntė jas savo dėdei Davidui Arnoldui, garsiam kompozitoriui, bendradarbiavusiam su Bjork ir sukūrusiam garso takelius penkiems filmams apie Džeimsą Bondą, televizijos serialui „Šerlokas“, o taip pat muziką juostoms „Nepriklausomybės diena“, „Godzila“ ir kitiems populiariems kino filmams. Davidui Arnoldui taip patiko pradedančio atlikėjo kūryba, kad jis skyrė pinigų mobilios garso įrašų studijos įsigijimui.

Taip 2002 m. Damienas išleido savo debiutinį albumą „O“, kurį kritikai apibūdino kaip žavingą, įkvepiantį, drąsų ir be galo emocionalų. Albumą lydėjo pati tikriausia sėkmė – jis užėmė 8-ąją vietą Didžiosios Britanijos albumų topuose, sukosi grojaraščiuose net 97 savaites, JAV buvo parduotas 650 tūkst. tiražu ir laimėjo „Short Music Prize“ apdovanojimą.

Albumas tapo dešimtkart platininiu Airijoje, keturiskart platininiu Anglijoje ir auksiniu Norvegijoje bei JAV. Iškart po to sekė didelis turas Airijoje, koncertai Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse, o taip pat kvietimai į didžiausius Europos festivalius.

2006 m. pasaulio šviesą išvydo antras ir taip pat sėkmingas dainininko albumas „9“, o naujausias darbas – albumas „My Favourite Faded Fantasy“, pasirodė 2014 metais. Damieno Rice'o dainos skamba kino filmuose ir televizijos serialuose, tokiuose kaip „Kaulai“, „Šrekas Trečiasis“, „Grėj anatomija“, „Nusikalstami protai“ ir daugelyje kitų.