Dalykai, kurių nežinote apie ekoseksualus: juo galite būti ir jūs

Moteris tarp gėlių / Shutterstock nuotr.
Moteris tarp gėlių / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-02 15:00
AA

Terminai biseksualas, homoseksualas, transseksualas, metroseksualas jau visiems skamba įprastai. O štai ekoseksualai pradėti vadinti naująja mada. Net jei nieko nežinote apie juos, juo galite būti ir jūs.

Nors maždaug 15 tūkst. žmonių pasaulyje laiko save ekoseksualais, lengva suprasti, kad toks apibūdinimas gali būti taikomas daugeliui, jei tik nori. Taip yra dėl to, kad jūs galite būti bet kokių pažiūrų – heteroseksualūs, homoseksualūs, biseksualūs – ir vis dar galite būti ekoseksualai. Tik jums turi rūpėti gamta, privalote pripažinti, kad aplink mus esantis pasaulis yra mūsų seksualinės tapatybės ir patirties dalis.

Ekoseksualai į žemę žiūri kaip į savo mylimąjį. Jie su gamta patiria jausmingą, erotinį ar seksualinį ryšį.

Seksas su gamta?

Ekoseksualai į žemę žiūri kaip į savo mylimąjį. Jie su gamta patiria jausmingą, erotinį ar seksualinį ryšį. Tai išreikšti galima įvairiai: glaustytis prie medžių, liestis su žeme, augalais, mylėtis gamtoje, po kriokliu, vaikščioti nuogi gamtoje. Ekoseksualų manifestą parašiusios menininkės Elizabeth M. Stephens ir Annie M. Sprinkle aiškiai sako: „Mes mylimės su gamta. Mes gėdingai apkabiname medžius, masažuojame žemę kojomis ir erotiškai kalbame su augalais.“

Jei esate ekoseksualas, tai nereiškia, kad reikia nutraukti visus romantiškus santykius su žmonėmis. Žmonės yra gamtos dalis, todėl, jų manymu, visiškai normalu turėti lytinių santykių ir su savo partneriu. Žinant, kad mes esame taip glaudžiai susiję su žeme, galima tokį ryšį suvokti kaip brangų ir ypatingą. Be to, jūsų partneris, jei jis taip pat yra ekoseksualas, gali jums suteikti didesnį malonumą, nes supranta jūsų ir gamtos poreikius.

TAIP PAT SKAITYKITE: 4 priežastys, kodėl kiekvienas turėtų praleisti daugiau laiko vienumoje

Pėdos / Shutterstock nuotr.

Jiems rūpi ekologinės problemos

Ekoseksualai ne tik mylisi su gamta, bet ir rūpinasi ja. Jiems aktualios anglies dioksido išmetimo į aplinką, atliekų perdirbimo bei smurto prieš gyvūnus problemos.

Ekoseksualai renkasi sau į partnerius tuos žmones, kurie nesinaudoja daiktais, teršiančiais aplinką. Savo manifeste jie rašo: „Mes saugosime kalnus, vandenis ir dangų, kiek tik reikės.“ Jie yra nusiteikę prieš prezervatyvų naudojimą, nes jie gaminami iš nenatūralių ir gamtą teršiančių medžiagų. Jei esate ekoseksualas, turite pripažinti tik natūralią kontracepciją.

„Kai kuriems iš mūsų buvimas ekoseksualu yra seksualinė tapatybė, kai kuriems ne“, – rašoma manifeste. Tačiau kartu tai ir būdas išreikšti save bei parodyti, kad jums rūpi gamta. – Pagalvokite apie tai: kai mylite žemę, jūs norite, kad jai viskas būtų gerai – ne išnaudoti jos išteklius, o rūpintis aplinką tausojančiais būdais. Žmogaus ir žemės santykiai dažnai vienpusiai, kai žmogus tik ima. Buvimas ekoseksualu gali sumažinti stresą, stimuliuoti natūralius endorfinus ir labiau atverti jūsų širdį bei saugoti aplinką“, – ne kartą yra kalbėjusios ekoseksualų manifesto autorės.

Santuoka su... žeme

Elizabeth M. Stephens ir Annie M. Sprinkle rengia ir vestuvių ceremonijas, kurių metu tuokiami žmonės su žeme ir jos elementais. Tai yra tarsi meno kūriniai, pasirodymai, spektakliai, kurių metu vyksta tradiciniai vestuvių įžadai, tačiau ceremonijoje būtinai turi būti gamtos elementų (pavyzdžiui, dangus, jūra, medžiai ir pan.). „Tai tikrai įdomu. Žmogus šaukiasi mylėti, garbinti ir puoselėti žemę ir pripažįsta, kad jis yra pati žemė. Tokia santuoka yra didžiulis įsipareigojimas“, – aiškina menininkės. Kai ištariate tokius įžadus, jie priverčia sustoti ir galvoti apie tai, kur išmesite savo plastikinius butelius. „Santuoka“ verčia jus permąstyti savo santykius su žeme ir visada elgtis atsakingai.

Jennifer Reed, sociologijos daktaro laipsnio kandidatė Nevados Universitete, Las Vegase, tiria ekoseksualumą. Pasak jos, apie ekoseksualumą kalbėti pradėta maždaug 2000-aisiais. Tada pradėjo atsirasti žmonių, kurie internete save taip pristatydavo. Tik maždaug apie 2008-uosius prasidėjo ekoseksualumo evoliucija – socialinis judėjimas. Maždaug tada ir Sprinkle bei Stephens pradėjo vesti ekoseksualų vestuves.