Dalykai, be kurių verta pradėti 2018 metus

Sumodernintas klasikinis stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-04 13:47
Nors šiuolaikinė mada pamina visas taisykles, ji yra komplikuotesnė nei bet kada anksčiau: peržiūrėti dizainerių kolekcijas negana! Modernioji mada susideda iš podiumo (žinoti madingus daiktus), gatvės (matyti, kurie madingi daiktai yra verti dėmesio, ir susirinkti idėjų, kaip juos derinti), įtakingų asmenybių ir įvykių apink mus. Pastarieji visada pakoreguoja tendencijas. Norinčioms atrodyti „čia ir dabar“ – sąrašas, kaip atnaujinti esminį garderobą.

Laikykite šį sąrašą ne draudimais „vaje, iš mados išėjo“, o greita špargalke ir būdu pradėti metus su išgrynintu, patobulintu garderobu.

Pigiai atrodantys tamprūs džinsai

Tamprūs džinsai, nors turėdami rimtą raw džinsų (netamprių, 100 proc. medvilnės, su nostalgija vintažui, ypač nuo šeštojo dešimtmečio iki dešimtojo) konkurenciją, madoje lieka. Kodėl? Nes patogūs, o patogūs dalykai iš mados neišeina. Tačiau ne viskas, kas patogu, yra stilinga (vyro šimto metų senumo džemperis man yra labai patogus, bet, dievaž, baisus). Tampriųjų džinsų teritorijoje niekada nepralošite pasirinkusios:

  • tamsius – juodus ir tamsiai mėlynus džinsus;
  • jei džinsai yra plėšyti, tegu tie plėšymai atrodo kuo natūralesni. Tas pats taikoma blukinimui;
  • džinsus aukštu juosmeniu – išvengsite kekso viršaus ir smunkančių džinsų;
  • tvirtas, storesnis audinys veiks kaip koreguojamieji apatiniai.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Niekuo neišsiskiriantys juodi viršutiniai drabužiai

Žiemą viršutiniai darbužiai yra vienintelis būdas atrodyti stilingai. O žiema gali užsitęsti – pilka, šlapia, niūri, tamsi. Visos žinome, kaip ant juodo palto spindi kiekvienas nelemtas pūkas, plaukas, dulkė? Spalvos, faktūros, klasikiniai raštai ir ypač – aktualus Velso princo tvidas padės optimistiškiau išgyventi žiemą, atnaujinti pabodusį garderobą ir išvengti minėtų praktinių keblumų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pasenusio stiliaus batai

Garderobas prasideda nuo batų – dėl to, kad jie dažnai yra daugiausiai investicijų (finansinių, praktinių, estetinių) reikalaujantis pirkinys, o prastai atrodantys sugadins derinį. Tiesa, gyvenimo (ir gatvių) matę batai gali būti stilingi, tačiau stilingai sensta klasikiniai – čelsiai, jojiko, oksfordai, loaferai. Madingi – batai-kojinės, „kačiukai“, balti aulinukai, muko šlepetės – sušiuolaikins įprastus derinius.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Madingi drabužiai, kuriuos visos turi

Prieš apytiksliai metus „Zara“ suknelė (vėliau nukopijuota smulkesnių gamintojų) – madinga, vasariška, praktiška, paprasta, įperkama, tinkanti visiems kūnams, tapo tokia populiari, kad viena iš suknelės savininkių dedikavo jai blogą, kur keldavo tik tas sukneles – iš viso pasaulio dėvėtojų. Kaip nepapulti į tokias minias? Rinkitės drabužį, kuris nėra pigiausias iš labiausiai patikusių populiariausioje parduotuvėje, – idealu, kai pirkiniai yra skausmingi piniginei: tada juos perkame apgalvojusios (ne dėl to, kad pigu) ir netampame populiariu hashtag’u.

Shoulder? I barely know her

A post shared by Lulu Krause (@lulukrause) on

Per trumpų, per mažų ir per siaurų

Modernioji mada, įtakota ne tik feministinių srovių, tačiau ir dizainerių dėmesio mados ištroškusioms pirkėjoms, kurios yra ribojamos Vidurio Rytų ir Azijos kultūros bei tradicijų, tačiau neriboto biudžeto, tapo uždaresnė, t. y.– mažiau kūno, daugiau stiliaus. Šiuolaikinės gatvės pamaivos yra labiau įsimintinos ne dėl savo kūno, o to, kas guli ant jo. Tai reiškia – midi ilgiai, apykaklės, įspūdingi megztiniai, kostiumai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Didelės, pigiai atrodančios bižuterijos

Nieko bloga su bižuterija nėra – madam Chanel ją vertino. Jeigu patinka masyvūs papuošalai, ieškokite skulptūriškų ir minimalistinių.

Svarbiausia – ne kaina ar dydis, o grynos ir modernios formos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai