Dalis už „Išgyventi vasarą“ surinktų lėšų bus skirtos „Jaunimo linijai“

Filmo „Išgyventi vasarą“ užkulisių nuotraukos/Vismantės Ruzgaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-02 11:19
Jau antrąją savaitę kino teatruose rodomas debiutinis Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“. Jame režisierė šviesiai, viltingai ir su intelektualiu humoru priartina psichikos ligomis sergančių žmonių realybę. Jau po pačių pirmųjų filmo peržiūrų kūrėjus pasiekė be galo daug laiškų ir žinučių su padėkomis ir palaikymu už tai, kad drąsiai ekranizuojama tokia sudėtinga, ir Lietuvai labai svarbi emocinės sveikatos tema.

Ilgai nesvarstę, filmo kūrybinė komanda kartu su filmo platintojais nusprendė, kad žiūrovų pinigai bus paskirstyti ne tik jauniesiems kūrėjams, bet ir „Jaunimo linijos“ organizacijai. „Norime prisidėti prie to, kad visiems gyventi būtų geriau“, – apie iniciatyvą sako filmo prodiuserė Marija Razgutė.

„Filmą „Išgyventi vasarą“ drąsiai galima vadinti pirmuoju lietuvišku kino filmu, kuris taip jautriai ir nuoširdžiai kalba apie jaunimo psichines ligas, jų nestigmatizuoja, bet ir neromantizuoja. Šis filmas visiškai atitinka ir mūsų organizacijos nuostatas bei vertybes. Šis filmas ne tik savo turiniu, bet ir surinktomis lėšomis prisidės prie to, kad apie psichinę sveikatą būtų kalbama kuo atviriau“, – teigia Jaunimo linijos vadovė Greta Laukaitienė.

„Jaunimo linija“ pastaruosius keletą metų pasitelkia įvairias meno formas, skatindama žmones kalbėti atviriau apie savo jausmus, psichikos ligas. Prieš metus buvo sukurta akcija „Begėdis“, šiais metais – „Pokalbiai iš širdies“. Prie šių iniciatyvų jungiasi garsūs Lietuvos žmonės, taip pat ir filmo „Išgyventi vasarą“ komanda.

Aktorius Paulius Markevičius neneigia, kad tik po vaidmens šiame filme pradėjo aktyviau kalbėti šia tema ir prisidėti prie įvairių iniciatyvų. Atsiimdamas geriausio aktoriaus apdovanojimą tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ jis pabrėžė, kad stiprybės ir palaikymo reikia visiems tiems, kurie šiuo metu eina per savo tamsiausią naktį ir tiems, kurie yra šalia jų. Gelminė Glemžaitė, filme sukūrusi depresija sergančios ir tą neigiančios Justės vaidmenį, dalijasi savo asmenine patirtimi ir taip pat skatina žmones pastebėti tuos, kuriems net ir saulėta diena, nėra tokia šviesi, kaip visiems.

Režisierė Marija Kavtaradzė tiek šiuo filmu, tiek dalindama interviu stengiasi mažinti psichikos ligomis sergančių žmonių stigmą, atverdama duris į realybę, kuomet esi savo tamsiausioje naktyje. O joje svarbu nebūti vienam.

„Išgyventi vasarą“ rodomas net 13-koje Lietuvos miestų. Filmą prodiusavo Marija Razgutė („M-Films), koprodiusavo Klementina Remeikaitė („Afterschool“). Filmą platina „Kino pavasaris“ distribution. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai