Daliai Grybauskaitei – 65 metai: „Išmėginimai pasibaigs ir vėl viskas bus gerai“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vaikystėje (kairėje) ir dabar/Asmeninio archyvo ir „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Kovo 1-ąją Dalia Grybauskaitė švenčia 65-ąjį gimtadienį. Portalui Žmonės.lt kadenciją baigusi prezidentė atskleidė, kad išskirtinių planų šių metų gimimo dienos šventei neturi. „Gimtadienis karantininis ir tuo viskas pasakyta“, – sakė D.Grybauskaitė.

Pirmoji moteris Lietuvos prezidento poste ne tik pateko į šalies istoriją, bet ir užkariavo žmonių simpatijas – nuo pat ryto D.Grybauskaitė sulaukė gausybės sveikinimų. Linkėjimai prezidentei sklinda ir socialiniuose tinkluose.

Kaip portalui Žmonės.lt sakė pirmąją pavasario dieną gimusi D.Grybauskaitė, per gimtadienius ji džiaugiasi atbundančia gamta. Pasak prezidentės, tai jai yra didžiausia dovana. 

„Kad gimtadienis pirmą kalendorinio pavasario dieną, tai jau tėvų nuopelnas. Kasmet šią dieną sulaukiu bent mažų, tačiau tikrų pavasario ženklų, ir tai yra geriausia dovana“, – portalui Žmonės.lt sakė ji. Paklausta, kaip ketina paminėti šią dieną, pridūrė: „Šis gimtadienis karantininis ir tuo viskas pasakyta.“

D.Grybauskaitė kvietė šiuo sudėtingu etapu neprarasti vilties, linkėdama tiek sau, tiek tautai nepamiršti pasidžiaugti smulkmenomis. 

„Džiaukimės pavasariu, paukščių balsais, kaitresniu spinduliu ir neabejokime, kad jau netoli tas metas, kai pandemijos išmėginimai pasibaigs ir vėl viskas bus gerai“, – optimistiškai į ateitį žvelgė prezidentė.

Dalia Grybauskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

D.Grybauskaitė gimė 1956 metais Vilniuje. Mokėsi Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, o vėliau Leningrade baigė politinės ekonomijos studijas, Maskvoje apgynė mokslų daktarės laispnį. 1991 metais baigė  specialią programą vadovams Džordžtauno universitete, Vašingtone.

2004–2009 metais tapo Europos Komisijos narė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą.

D.Grybauskaitė valstybės vadove buvo išrinkta 2009-ųjų liepą. Ji yra pirmoji moteris Lietuvos prezidento poste. Šias pareigas ji ėjo dvi kadencijas – iki 2019 m. liepos 12 d.

Baigusi prezidentės kadenciją D.Grybauskaitė jau beveik metus vadovauja Jungtinių Tautų (JT) komisijai, rengiančiai rekomendacijas dėl tarptautinės finansinės atskaitomybės, skaidrumo ir sąžiningumo.

Dalia Grybauskaitė (4 nuotr.)
Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
+1
Skaitykite daugiau