Dalia Ibelhauptaitė ir Deivydas Praspaliauskas kviečia padėti vėžiu sergantiems vaikams

Deivydas Praspaliauskas ir Dalia Ibelhauptaitė / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-01 10:04
Spalio 23 d. Belmonte vyksianti Labdaros Gala vakarienė ir aukcijonas oficialiai atidarys Danijos prekybos rūmų Lietuvoje iniciatyva neseniai įsteigtą „Vaikų vėžio fondą“. Renginio įkvepėjai – žymiausias Lietuvos šefas Deivydas Praspaliauskas ir Vilnius City Opera meno vadovė, režisierė Dalia Ibelhauptaitė žada įspūdingą programą, puikų meniu ir įsimintinus prizus.

Prisidėti prie šios prasmingos veiklos specialiai atvažiuoja Labdaros vakarienės Garbės svečias, Europos sąjungos atstovybės Rusijoje vadovas Vygaudas Ušackas. Vakaro metu surinktos lėšos bus skiriamos Vilniaus universiteto Santariškių klinikos Vaikų onkohematologijos skyriui paremti. Bus perkamos medicininės lovos, kurių skyrius neturi, o tai labai pagelbėtų gerinant sunkiai sergančių vaikų komfortą.

Kasmet Lietuvoje vėžys diagnozuojamas apie 100 vaikų. Prieš penkiasdešimt metų jų visų likimas baigtųsi tragiškai, tačiau šiandien medicinos, mokslo pažangos ir atsidavusių žmonių dėka beveik 80 % jų išgydomi. „Vaikų vėžio fondo“ tikslas – išgydomų vaikų procentą priartinti iki 100%.

„Vaikų vėžio gydymas reikalauja ne tik medikų pastangų, bet ir mokslininkų, vėžio organizacijų, vyriausybės, visuomenės, ligoninių ir paramos organizacijų susitelkimo. Būtent joms atstovaus Danijos Prekybos Rūmų Lietuvoje įsteigtas „Vaikų vėžio fondas“. Mūsų tikslas – paremti mokslinius tyrimus, projektus ir stiprinti bendradarbiavimą tarp vėžio organizacijų bei ligoninių, siekiant užtikrinti efektyvų resursų panaudojimą, tokiu būdu remti ir gerinti vaikų vėžio gydymą Lietuvoje. Visa veikla bus vykdoma savanoriškais pagrindais, remiantis sėkminga panašios Danijos organizacijos patirtimi“, – apie fondo veiklą pasakoja jo vadovas Jesper Vest, Danijos prekybos rūmų paramos veiklų pirmininkas.

Labdaros GALA vakarienėje surinkti pinigai bus skirti Vilniaus universiteto Santariškių klinikos Vaikų onkohematologijos skyriui. Už juos bus perkamos specialios medicininės lovos sunkiai sergantiems vaikams. Tokiu lovu šiuo metu onkologiniam skyriuje nėra ir jos suteiktų didelį komfortą ir patogumą vaikams kurie dažnai nepakyla iš patalo ilgus mėnesius.

Žymiausias Lietuvos šefas Deivydas Praspaliauskas, studijavęs Danijoje, buvo pats pirmasis, nusprendęs prisidėti prie iškilmingos labdaros vakarienės. Kartu jis pasikvietė Dalią Ibelhauptaitę ir „bohemiečius“, turinčius didžiulę patirtį organizuojant porą didelių labdaros renginių Londone. Tuomet, per du vakarus buvo surinkta net 410 000 litų.

„2007-2008 metai Londone buvo išskirtiniai. Tuomet tik neseniai atvykęs Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Vygaudas Ušackas turėjo misiją: atrasti visus veiklius ir sėkmingai karjeros laiptais Anglijoje kylančius lietuvius bei suburti juos kilniam tikslui – labdaros rinkimui. V. Ušacko vizija, tvirta valia ir puikūs diplomatiniai talentai subūrė ir sugebėjo įkvėpti tvirtą ir didelę komandą: Beata Nicholson, Kristina Sabaliauskaitė, Aistė Anušaitė Daubaras, Juozas Statkevičius, Dexter Fletcher, „bohemiečių“ solistai.

Antraisiais metais prie mūsų prisijungė ir Jamie Oliveris. Tuo metu labdara buvo renkama Tauragės apskrities daugiavaikių šeimų vaikų edukacinėms ir kultūrinėms vasaros stovykloms. Rezultatai buvo stulbinantys, žinoma tai buvo didelio visos komandos darbo įvertinimas. Anglijos lietuviai patikėjo, kad ir jie gali prisidėti prie vaikų gyvenimo kokybės Lietuvoje. Per trejus metus daugiau nei 4000 vaikų buvo išgelbėti nuo maisto nepritekliaus ir betikslio laiko švaistymo vasaros metu“, – pasakoja Dalia Ibelhauptaitė.

Rengėjai tikisi tokia pat dvasią po šešerių metų, spalio 23 dieną, perkelti į Belmontą, nes ruošiamoje programoje dalyvaus daugelis tu, kurie renge Londono Labdaros vakarus: Beata Nicholson ir Dexter Fletcher, „bohemiečių“ solistai, specialiai šiam kilniam tikslui grįšiantys į Lietuvą iš skirtingų šalių: Edgaras Montvidas, Asmik Grigorian, Justina Gringytė, Jurgita Adamonytė. Didžiausiu siurprizu taps vakarienėje pasirodysiantis Andrius Mamontovas.

„Neramu mums, neramu turėtų būti ir Jums. Gyvename gražų gyvenimą, kol neatsigręžiame į tai, kas mus visus nuleidžia šiek tiek arčiau žemės. Vilniaus Santariškių vaikų ligoninėje yra aukštas, kuriame guli 37 vaikučiai. Ne kažkur skurdžioje šalyje, o toje pačioje, kurioje gyvename, puoselėjame savo svajones ir mes. Svajoja ir jie, – lygiai taip pat kaip mes, tik jiems svajonės nėra taip lengvai pasiekiamos...

Šiandien mūsų tikslas aiškus - pakviesti Jus pasimėgauti tuo, ką mes savo gyvenime darome geriausiai. Drauge praleisti vakarą, kupiną skonio ir muzikos laisvės. Vakarą, kurio metu galėsime pajusti savo rankomis, kokie paprasti tie žemiški patogumai ir kaip lengva ranka juos galime pasiekti. Šįkart ne sau, o tiems 37 išrinktiesiems, kurie gyvenime dar net nespėjo nusidėti, o yra priversti dienas leisti ligoninėje.

Lovos. Visi žinome ką reiškia turėti patogią lovą… Kada paskutinį kartą bandėte kietą medinę 20 metų senumo lovą? Padarykime taip, kad to nereikėtų bandyti nei mums, nei jiems“, – sako Deivydas Praspaliauskas.

Bilietus į renginį galite įsigyti www.bilietai.lt. Jei norėtumėte prisidėti finansiškai, kad kuo daugiau naujų medicininių lovų būtų nupirkta sunkiai sergantiems vaikams – Danijos prekybos rūmai oficialiai turi paramos gavėjo statusą ir visi šiam tikslui skiriami pinigai eina į Danijos prekybos rūmų specialiai sukurtą sąskaitą: DanskeBank LT957400048284623810.

Danų prekybos rūmai (Danish Chamber of Commerce – DCC) – organizacija, reprezentuojanti danų įmones, vykdančias veiklą Lietuvoje bei Danijoje. Visa DCC veikla yra vykdoma stiprios danų kultūros ir tradicijų pagrindu, todėl tapimas DCC nariu suteikia galimybę priklausyti danų bendruomenei, esant toli nuo savo šalies. Rūmų veikla apima ne tik kas mėnesį vykdomus susitikimus tarp narių, kurių metu jie bendrauja, dalinasi patirtimi Lietuvoje bei jos darbo rinkoje, bet ir įtraukia į papildomas socialines, kultūrines ir labdaros veiklas, aktualias bei svarbias DCC nariams.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai