Daiva Tamošiūnaitė: „Po sunkiai gyvenančių šeimų istorijų negalėdavau užmigti – apsikabindavau dukrą“

Daiva Tamošiūnaitė su dukra Adele / Liudo Masio nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-09-28 16:12
TV1 eteryje startavo Daivos Tamošiūnaitės laida „Vaikystės langas“, kuriama kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“. Jau 10 metų Daiva yra šios organizacijos ambasadorė – nuo pat pirmojo  paramos koncerto „Už vaikystę“. Daiva rengia reportažus apie šeimas, kurioms reikia pagalbos.

„Pirmais metais buvo be galo sunku... Grįždavau namo po apsilankymų sunkiai gyvenančiose šeimose ir negalėdavau užmigti. Apsikabindavau savo jau miegančią dukrą ir mąstydavau, kokios mes laimingos. Esam sveikos, turim stogą, turim ką valgyt, turiu kuo nudžiuginti savo vaiką. Pamenu, kaip viena mergytė džiaugėsi Kalėdų senelio dovana, gražiais lėlytės rūbeliais, kuriuos jos mama, matyt, rado parduotuvėje tarp padėvėtų drabužių. Lėlytės negavo, nes jos nebuvo, bet rūbeliai tokie gražūs... Ta mergytė jau užaugusi ir taip norisi tikėti, kad yra jauna laiminga moteris“, – pirmąsias laidas prisimena Daiva Tamošiūnaitė.

Šiemet organizacijai „Gelbėkit vaikus“ Lietuvoje sukanka 30 metų, Daivai vasarą teko lankyti šeimas, kurioms pagalba teikiama  jau ne vienerius metus, kurių gyvenimus palietė gerumo stebuklas ir tie gyvenimai nepaprastai pasikeitę.

Daiva Tamošiūnaitė / Liudo Masio nuotr.
Daiva Tamošiūnaitė / Liudo Masio nuotr.

„Kalbu ne apie užlopytus prakiurusius stogus, iškastus šulinius, įstatytus langus ar net nupirktus būstus. Patys žmonės pasikeitę. Gausios šeimos tėvas, auginantis šešis sūnus ir dukrytę, pasakojo kaip jis metė gerti, kaip dabar savo vaikus vežioja į būrelius, rūpinasi jais, didžiuojasi, kaip jo vyresnėlis baigė komunikacijos mokslus Vilniaus kolegijoje ir nuėjo dar mokytis mūryti krosnis ir židinius, namuose naujame priestate pats sumūrijo kaminą. Kaip būtų gyvenusi šeima, jei nebūtų a Planuoti publikuoti tsiradę žmonių, kurie norėjo padėti atsitiesti, susikurti kitokį gyvenimą, aukojo savo laiką ir finansus? Nežinau. Tėtis taip ir pasakė: jūs mane įkvėpėt ir įpareigojot. Kaip aš pažiūrėčiau į akis tiems, kurie man padėjo, jei pats nesistengčiau ir nieko nedaryčiau? Kieme sutūpę  gėrėm arbatą ir buvo taip tikra, gera ir šilta“, – jaukiomis akimirkomis dalinsi Daiva.

Daiva Tamošiūnaitė / Liudo Masio nuotr.
Daiva Tamošiūnaitė / Liudo Masio nuotr.

Naujose „Vaikystės lango“ laidose Daiva kviečia žinomus žmones pasidalinti savo prisiminimais, pamokomis, kurias vaikystėje jiems davė tėvai, seneliai, mokytojai.

„Tuo remiamės visą savo gyvenimą. Taip pat rūpi išgirsti kaip jie myli, auklėja savo vaikus. Noriu kalbėti apie tai, kad, negalime būti abejingi šalia esančiam, kad parodytas gerumas, dėmesys, rūpestis keičia žmonių likimus, kuria tikrus stebuklus Kalbinau vieną sėkmingą verslininką, kuriam rūpi padėti sergantiems, sunkiau gyvenančių šeimų vaikams. Paklaustas apie vaikystę, prisiminęs močiutę, jis pravirko... Kelionė į vaikystę dažnai būna tokia, nors ir kvepia į žolę nukritusiais alyviniais obuoliais. Ir iš ten išsineštos patirtys mus pastumia elgtis vienaip arba kitaip.

Be pokalbių su žinomais žmonėmis šį sezoną papasakosiu apie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamas šeimas, jose augančius vaikus, kuriems padėjome visi, prisidėję savo aukomis LNK paramos koncerte „Už vaikystę“, pagelbėję daiktais, prisidėję darbais. Sunkiu laiku gyvename, gerumo mainai būtini, kad išgyventume. 49 organizacijos kuruojamuose  vaikų dienos centruose dirbančios  moterys rūpinasi šimtais vaikų iš sunkiau gyvenančių šeimų. Jie kasdien po pamokų atbėga į centrus,  kur randa rūpestį, pagalbą, šiltą valgį, kur ruošia namų darbus, džiaugiasi vaikyste.

Daiva Tamošiūnaitė su dukra Adele / Liudo Masio nuotr.
Daiva Tamošiūnaitė su dukra Adele / Liudo Masio nuotr.

Jeigu šeimoms, kuriose jie gyvena, reikalinga pagalba, centrų darbuotojos skuba į pagalbą. Su tai pirmosiose laidose pasakosiu su viena vyriausių vaikų dienos centro vadovių, dirbančia jau 22-ejus metus, kuri buvo prie dienos centrų kūrimo ištakų.

Pasak Daivos, prieš dešimtmetį gimusi LNK ir „Gelbėkit vaikus“ partnerystė leido sukurti nuostabią  gerumo šventę. Kasmet žiūrovų suaukoti pinigai paramos koncerte virsta gerais darbais, kainuojančiais didelius pinigus, kurių niekada nesurinktų kukliai gyvenančios šeimos: suremontuotais namais, nupirktais baldais, kompiuteriais vaikams, pagalba sergantiems mažyliams ir parama talentingiesiems.

„Greitai galėsime į koncertą pakviesti mūsų užaugintas žvaigždutes. Paramos koncerto laukiame, jam mintyse ruošiamės ir nerimaujame... Planuojame, kad jis bus 2022 metų kovą. Kad tik būtume visi sveiki ir būtų tinkamos sąlygos visiems susitikti. Kaip būtų šaunu, kad vėl galėtų į koncertą atvažiuoti mūsų dienos centrų vaikai“, – sako Daiva.

Laida „Vaikystės langas“ su Daiva Tamošiūnaite – sekmadieniais, 12 val. per TV1.

Naujausi straipsniai