Po Aloyzo Sakalo netekties – jautrūs jo žmonos Daivos žodžiai: „Atleisk, jei buvau per silpna“

Aloyzas Sakalas su žmona Daiva / Gedmanto Kropio / žurnalo „Žmonės“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pirmadienį Lietuvoje nuaidėjo skaudi žinia – mirė Nepriklausomybės Akto signataras, vienas Sąjūdžio iniciatorių, buvęs europarlamentaras, Socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas. 91-erių vyro netekusi Daiva Sakalė savo mylimam sutuoktiniui skyrė jautrius žodžius.

Žinute vyrui Daiva Sakalė pasidalijo feisbuke.

„Atleisk, jei buvau per silpna. Kad nesugebėjau išsaugoti. Išplėšti iš negailestingos mirties nagų. Galbūt per daug sau kroviau atsakomybės, lyg būčiau dievas, per daug susireikšminau, manydama, jog galiu padaryti viską, kad Tu gyventum. Kad gyventum mažiausiai tiek, kiek žadėjai, kai mes tuokėmės. Pamenu, sakei: „Nebijok, aš esu iš ilgaamžių giminės, gyvensiu bent 95-erius metus“... Ir aš buvau įsitikinusi: tikrai ne mažiau!

Mudu tarėmės vasaros gale sutikti devintąsias vedybinio gyvenimo metines. Ir tuo tikėjau, nes neįsivaizdavau tobulesnio Žmogaus ir Vyro. Neįsivaizdavau tvirtesnės Asmenybės. Atrodė, jei pažadėjai – būtinai gyvensi ir 95-erius, ir visą šimtą... Tik turiu Tau padėti. Šiek tiek padėti. O visa kita – Tu pats gali. Deja, liga buvo stipresnė.

Aloyzas Sakalas ir Daiva Sakalė / Gedmanto Kropio / žurnalo „Žmonės“ nuotr.

Aloyzai, Tu atėjai į mano gyvenimą ir užauginai mano širdyje gėles. Aš jas kasdien laistysiu ir puoselėsiu, nes esi, buvai ir liksi greta. Tu užauginai man sparnus ir išmokei skristi. Tu toks stiprus, kad greta Tavęs aš neturėdavau jokių „vilčių“ ištižti. O Tavo gerumo vandenyne buvo galima nuskęsti... Visada sakei: padėkim, kam galime. Ir kiek galime. Ir pats padėdavai...

... O dabar Tu išėjai. Ir Žemę man apgaubė gili tamsa... Ir vargu, ar be Tavęs dar kada nors mano pasaulyje prašvis... Atleisk, kad nesugebėjau... padėti... Atleisk...“, – rašė ji.

Atleisk, jei buvau per silpna. Kad nesugebėjau išsaugoti. Išplėšti iš negailestingos mirties nagų. Galbūt per daug sau...

Posted by Daiva Sakale on 2022 m. liepos 18 d., pirmadienis

Žmonės.lt primena, kad žinia apie A.Sakalo mirtį buvo pranešta pirmadienio vakarą.

Kaip BNS teigė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo vadovė Birutė Valionytė, vienas iš Sąjūdžio iniciatorių mirė po sunkios ligos.

A.Sakalas trečiadienį, liepos 20 dieną, bus pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose.

Atsisveikinimas trečiadienį vyks nuo 15 iki 20 val., ketvirtadienį, liepos 21 dieną, – nuo 9 valandos.

Urna išnešama ketvirtadienį 11.15 valandą. Šv. Mišios 12 val. vyks Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.

A.Sakalas bus palaidotas Antakalnio kapinėse Signatarų kalnelyje.

Signataras Aloyzas Sakalas (18 nuotr.)
+12
Signataro Aloyzo Sakalo gyvenimo akimirkos (20 nuotr.)
+14
Skaitykite daugiau