Daiva apie tobulybę: „Aš jos nesiekiu. Aš ja tikiu.“

Mergina klausosi muzikos / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ji be formos. O gal kažkokia patogi... prisitaikanti prie poreikių... Ji be kvapo. O gal kažkoks cinamoninių bandelių... ar gaivaus pavasario... Ji be spalvos. O gal pievų žiedų gamos... ar skaidraus vandens, į kurį norisi įnerti... Ji tikrai tikrai be apimčių ir kilogramų. Koks gali būti tobulybės svorio indeksas? Na, nebent toks pat kaip ir laimės.

Tobulybė, kaip ir laimė, neapibrėžiama, nenusakoma, be normų. Ji – jausmas. Jausmas, kuris ateina, kai išmoksti nebekreipti dėmesio į žmonių skleidžiamą triukšmą – tekstų, šūkių laviną, brukamus vaizdus, garsus, reikalavimus. Įperšamus norus ir svajones. Nustatomus dienos režimus, mitybos planus, bendravimo formas.

Tobulybė yra visiškai organiška. Vaikystėje mes visi tobuli. Nuostabiausi spektakliai man – vaikų pasirodymai. „Kas geriausiai padarys šį pratimą?“, – klausia Kalėdų Senelis. „Aš!!!“, – pakyla daugybė keturmečių rankelių. Kiekvienas iš jų – tobulybių tobulybė. Vėliau tikriausiai visi jie tai kažkodėl pamirš. Ką mes vieni kitiems padarome? Niekada nemačiau netobulo medžio, upės, gėlės... Ir žmonių... Mūsų protas vis niekaip neišdrįsta suvokti pasaulio tobulybės – jo grožio, jėgos, kiekvieno kūrinio unikalumo. Kažkodėl mes nusprendžiame nebepasitikėti mūsų kūrėjo skoniu (nesvarbu, kuriuo vardu jį vadinsime)?

O ji, panelė Tobulybė, vaikiškai kikena žvelgdama į mus, tai nuleidusi kojas nuo debesies krašto, tai modama ranka nuo aukščiausio maumedžio viršūnės, tai plaikstydama savo garbanas ryto miglos pataluose. Žavi, gundanti ir erzinanti lyg miražas.

Aš jos nesiekiu. Aš ja tikiu. Tiksliau, vis mokausi tikėti. Ir pasitikėti. Jausti. Ja mėgautis. Ją įkvėpti (nesvarbu, kokio skonio). Jai šypsotis (nesvarbu, kokioms formoms). Ją ragauti, glostyti, taškyti, kutenti... Ja dalintis...

Tobulybė yra čia ir dabar. Šalia mūsų, virš mūsų, mumyse... Nereikia jos gaudyti...

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau