Dainos „Šėtone, prašau“ kūrėjams paskelbtas teismo nuosprendis: nekalti!

Nuosprendžio paskelbimas byloje dėl dainos apie šėtoną ir vaikus / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.
Nuosprendžio paskelbimas byloje dėl dainos apie šėtoną ir vaikus / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-09-06 13:59
AA

Teismas Anykščiuose išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir antradienio popietę paskelbė nuosprendį skandalingosios dainos „Šėtone, prašau“ kūrėjams – komikui Vaidotui Grincevičiui-Whydotui, jo broliui Mantui Grincevičiui ir jų pusbroliui Giedriui Sasnauskui.

Anykščių rajono apylinkės teismo verdiktas: dainos „Šėtone, prašau“ kūrėjai – G.Sasnauskas, M.Grincevičius ir V.Grincevičius – nepadarė jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Priimdamas tokį sprendimą teismas rėmėsi ankstesne teismų praktika ir Konstitucija, kuri garantuoja žodžio ir saviraiškos laisvę.

Teismas sutiko, kad daina yra nukreipta prieš vaikus, tačiau pabrėžė, kad vien neigiamų žodžių vartojimas nėra nusikalstama veika.

Teisėja Zita Gavėnienė pabrėžė, kad kaltinamieji neturėjo tikslo skatinti susidoroti su tam tikra socialine asmenų grupe, t.y. vaikais.

Anykščių rajono apylinkės teismas sutiko, kad daina yra nukreipta prieš vaikus, tačiau pabrėžė, kad vien neigiamų žodžių vartojimas nėra nusikalstama veika.

Teisėja Z.Gavėnienė įvardijo dainą kaip pažeidžiančią moralę, tačiau neįžvelgė kūrinio tekste jokio tiesioginio raginimo smurtauti prieš vaikus: „Diskriminacinis poveikis turi būti aktyvus. Byloje tokių aplinkybių nenustatyta.“

Anykščių rajono apylinkės teismo teisėja Z.Gavėnienė, skelbdama nuosprendį, perskaitė faktiškai visą dainos tekstą. „Šiais laikais vaikai yra tokie įkyrūs, bet tiek to, jų stuburai silpni ir birūs. Šėtone, prašau, nupirki mano sielą, už leidimą taškyti vaikų galvas į sieną“, – šios ir kitos panašaus lygio frazės skambėjo teismo salėje.

Negalėjo patikėti, kad išteisino

Į teismą atvykęs Whydotas neslėpė, kad tikisi nepalankaus verdikto. Išgirdęs jį priešingą, vaikinas, regis, ilgai negalėjo tuo patikėti.

Pakartojęs, kad nesiekė kurstyti smurto prieš vaikus ir iki šiol nematantis šios dainos tekste nieko nusikalstamo, V.Grincevičius sakė kol kas jokių naujų skandalingų kūrinių neplanuojantis.

Savo ruožtu į nuosprendžio paskelbimą atvykęs prokuratūros atstovas tokio bylos posūkio buvo išmuštas iš vėžių. Prokuroras teisėjos verdikto nevertino, tik prasitarė apie galimybę svarstyti, ar nevertėtų šio išteisinimo apskųsti.

Vaidotas Grincevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaltinimus neigė ir prašė išteisinimo

Viso proceso metu kategoriškai kaltinimus neigę vaikinai, sakydami paskutinį žodį, prašė juos visiškai išteisinti.

Ši teismu virtusi istorija prasidėjo dar 2014 metų rudenį, kai teisėsauga sulaukė skundo dėl „YouTube“ paviešintos dainos „Šėtone, prašau“.

Netrukus jos kūrėjų namuose buvo atliktos kratos, o vėliau komikas bei aktorius Vaidotas Grincevičius-Whydotas, jo brolis Mantas Grincevičius ir jų pusbrolis Giedrius Sasnauskas buvo pasodinti į kaltinamųjų suolą.

Vaidotas Grincevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pagal kaltinamąjį aktą, bendrininkų grupėje veikę vaikinai sukūrė dainą „Šėtone, prašau“ ir ją platino, turėdami tikslą tyčiotis, niekinti ir skatinti neapykantą vaikams.

Prasidėjus humoristų teismo procesui, nemažai žinomų žmonių viešai piktinosi tuo, kad teisėsauga esą varžo žodžio laisvę ir persekioja už kūrybą.

V.Grincevičiui, dar žinomam kaip Whydotas, prokuratūra siūlė skirti didžiausią piniginę bausmę – 684 eurų, o kitiems dviem kaltinamiesiems siūlomos 570 eurų baudos.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę (šiuo atveju – vaikus) per visuomenės informavimo priemonę gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Šiandienis išteisinamasis Anykščių rajono apylinkės teismo nuosprendis dar neįsiteisino, per 20 dienų jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Anykščių teismas paskelbė nuosprendį dainos „Šėtone, prašau“ kūrėjams (15 nuotr.)
+9