Dainininkei Vaidai Genytei-Marazienei pilnatvei pajusti užtenka mielo darbo, įspūdžių su šeima ir ramaus poilsio

Vaida Genytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
AA

Aktyvų gyvenimo būdą mėgstanti dainininkė neįsivaizduoja savęs tingiai leidžiančios vasaros dienų. Mielas darbas, įspūdžių kupinos atostogos su šeima ir šiek tiek ramaus poilsio – šių trijų dalykų Vaidai visiškai užtenka, kad pajustų gyvenimo pilnatvę.

Neseniai grįžote iš Maroko. Kas labiausiai šioje šalyje sužavėjo, įkvėpė?

Maroke lankiausi pirmą kartą. Kadangi turiu tikslą – aplankyti kuo daugiau šalių, kiekvieną kartą stengiuosi važiuoti į kitą vietą. Kiekvieną įsimyliu ir noriu ten sugrįžti, tačiau pasaulis toks platus, jame tiek daug neregėtų kraštų – trokštu jų pamatyti kuo daugiau, patirti skirtingų įspūdžių.

Marokas abejingų tikrai nepalieka. Labiausiai nustebau sutikusi tiek daug malonių, mandagių, svetingų ir neįkyrių žmonių. O koks nuostabus klimatas šiame krašte!

Ypač sužavėjo įspūdingasis Marakešo turgus. Kokia gausybė kvapų, spalvų, muzikos, pačių įvairiausių prekių ir įspūdingiausių prekeivių. Tenai nestinga ir paslapties, ir pasakų, ir šiuolaikinio gyvenimo elementų.

Kelionėje prisiskanavome pačių gardžiausių patiekalų. Juose dominuoja kepti svogūnai. Net kai kuriuose miesteliuose jaučiau viliojantį kepintų svogūnų aromatą.

Ar turite tradiciją iš kelionių parsivežti autentiškų suvenyrų?

Būtinai! Perku tai, kas gaminama būtent toje šalyje. Pavyzdžiui, Maroke – arganų aliejus. Mačiau, kaip jis išgaunamas, tad negalėjau neįsigyti. Maroke taip pat pigūs ir populiarūs natūralios odos gaminiai. Odinę striukę galima buvo nusipirkti vos už 50 eurų. Nepirkau, o dabar gailiuosi (juokiasi). Laimė, parsivežiau dailių rankinių.

Kitose šalyse taip pat dairausi to, kas būtent ten yra išgaunama ir žinai, kad nėra nei padirbta, nei praskiesta.

Su kuo dažniausiai leidžiatės į keliones?

Su visa šeimyna. Labai džiaugiamės, kad sūnus dar su mumis važiuoja. Jam penkiolika, tačiau paauglystė netrukdo su tėvais drauge keliauti. Be to, jis domisi geografija, tad kelionės, ypač pažintinės, jam patraukliausios. Todėl keliaudami poilsį deriname su krašto pažinimu, naujos kultūros tyrinėjimu.

Ar turite ir koncertinių kelionių?

Pastaruoju metu – ne, tačiau anksčiau tokių buvo nemažai. Profesinės kelionės rengtos į Indiją, Didžiąją Britaniją, Italiją, Ameriką. Ar pavyksta jose ir pailsėti? Taip, juk dainuoti tenka ne visos kelionės metu (juokiasi). Itin gerų įspūdžių patyriau Amerikoje, pavyko aplankyti ne vieną valstiją. Nemažai pamačiau ir prabimbinėjau. Didelę saują egzotikos gavau ir viešėdama Delyje.

Zbignevo Levickio ir Vaidos Genytės koncertas / Organizatorių nuotr.

Labiau vilioja egzotiškesnės šalys?

Tiesa. Europa yra įdomi, tačiau jos jau nemažai esu apvažiavusi. Be to, reikia dar šiek tiek pasilikti ateičiai, – kai pasensiu, gal neturėsiu daug jėgų ir energijos egzotiškiems kraštams, tad stengiuosi dabar juos pamatyti.

Kokios jums idealiausios atostogos?

Vasara man turi būti aktyvi! Esu įpratusi ir nemažai dirbti, ir pakeliauti, ir ramiau pailsėti. Tiesa, viskas susipina, bet atsipūsti pavyksta. Visgi labiausiai atsijungiu išvykusi iš Lietuvos, kai pabėgu nuo rutinos, savo namų, aplinkos. Tada minimaliai naudojuosi telefonu, internetu, ilsiuosi, kai manęs niekas nekalbina ir nepažįsta. Nors, ne paslaptis, lietuvių galima sutikti visur. Štai, viešint Maroke, pribėgo prie manęs mergaitė lietuvaitė ir paprašė nusifotografuoti drauge (šypsosi). Žinoma, tai būna pavieniai ir malonūs atvejai.

Keliaujant man patinka ir nuvargti. Kai po ilgos, įspūdžių kupinos dienos grįžti vėlai vakare į viešbutį, jauti tokį sveiką nuovargį, kad net saldu.

Ar esate iš tų moterų, kurios randa laiko vasarą ir uogienių prisivirti, ir agurkų užsiraugti?

Laiko tam gal ir rasčiau, bet šis pomėgis – ne man. O skaniausios uogos man yra žalios. Net negaliu žiūrėti, kaip jos gadinamos cukrumi. Ir į kavą neberiu šio saldėsio.

Man svarbu, ką dedu į burną. Renkuosi aukštesnės kokybės produktus, nors visiškai nuodingų priedų išvengti sunku. Nesu ta išprotėjusi pirkėja, kuri visas etiketes perskaito keliskart. Tai irgi keltų įtampą.

Dažniausiai apsiperku parduotuvėse. Turgelių nemėgstu, pasimetu juose, nebežinau ten pas kurį prekiautoją ką pirkti. Prekybos centre man viskas aiškiau (šypsosi).

Vaida Genytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Domitės sveikos mitybos tendencijomis?

Mada tikrai neseku, nes ji keičiasi pernelyg dažnai. Pavargau nuo informacijos gausos. Tai, kas ilgai buvo tvirtinama, kad sveika, vieną dieną staiga rašoma, kad jau nebesveika. Be to, net apie tą patį produktą galima rasti labai prieštaringos informacijos. Jei viskuo tikėsi, nieko nebegalėsi valgyti. Todėl laikausi tokios nuomonės – viskas yra sveika, tik reikia valgyti su saiku. Tik geriau vengti prasčiausios rūšies, senų produktų.

Kokią vietą jūsų gyvenime užima sportas?

Tikrai ne pirmą, tačiau suprantu jo svarbą ir reikalingumą. Judėjimas, aktyvi gyvensena turėtų būti neatsiejami kiekvieno žmogaus gyvenimo palydovai. Pati nemėgstu sporto salių, tačiau kasdien stengiuosi nužingsniuoti nemažai kilometrų. Pasiimu geriausią žygio palydovą – šunį ir leidžiamės į kelią. Vaikštau ir šaltuoju metu. Kai būna labai žvarbus oras, pratimus darau namuose. Vasarą ypač mėgstu plaukioti. Tačiau ne baseine, nes ten nuo chlorkalkių gausos galima ir apsinuodyti.

Ar turite ritualų tik dviese su vyru?

Turime gražų ir jausmingą savaitgalio ritualą – kavos gėrimą dviese. Tai šventas reikalas. Šis nuostabus gėrimas mus tikrai sujungia. Abu esame kavomanai. Šiokiadieniais kavutės gurkšnoti mudu negalime, nes grafikai iš esmės skiriasi: vyras į darbą išeina labai anksti, kai pati dar būnu gilioje miego fazėje (juokiasi). Dviese dar lankomės teatruose, koncertuose, nueiname ir į kiną.

Ilgą laiką dirbote pedagoginį darbą. Ar nepasiilgstate jo?

Kol kas dar ne. O gal ir niekada nepasiilgsiu. Daug kas manęs klausia, ar nemokau dainuoti, bet, deja, atsakymas visada būna neigiamas. Nejaučiu dabar tam poreikio. Tačiau neneigsiu, keliolika metų dirbdama pedagoginį darbą netradicinio ugdymo mokykloje išmokau labai daug: kantrybės, tolerancijos, saviugdos. Vis dėlto šiuo metu mane visu šimtu procentų tenkina mano darbas ir apie jokias kitas veiklas negalvoju.

Vaida Genytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Kaip įprastai prabėga dainininkės diena?

Kiekviena mano diena – vis kitokia, be jokios rutinos! Ir tuo labai džiaugiuosi. Pavyzdžiui, šiandien atsikėliau, važiavau su kolegėmis rinktis medžiagos suknelėms. Tada – pas siuvėją, paskui – pas mane į namus. Repetavome, ruošėmės pasirodymams. Kitomis dienomis, būna, naujų kūrinių mokytis einu pas koncertmeisterę, važiuoju į filmavimą. O kartais visą dieną ir kojos iš namų neiškeliu. Net į parduotuvę nenueinu. Ir praleidžiu laiką giliuose apmąstymuose. Pasitaiko, ir slogi nuotaika užklumpa. Juk esu žmogus. Su visomis emocijomis, pačiomis įvairiausiomis nuotaikomis. Užvėrusi savo namų duris būnu visokia. Pasakysiu atvirai – esu labai naminė. Mėgstu asmeninę erdvę, joje visiškai atsipalaiduoju. Jei pažiūrėtumėte pro rakto skylutę, kartais net apie pietus pamatytumėte mane po namus vaikščiojančią su pižama (juokiasi).

Trumpa dosjė

GIMIMO DATA. 1973 11 29.

ZODIAKO ŽENKLAS. Šaulys.

SŪNUS. Ainius.

AKIŲ SPALVA. Žalsva.

MĖGSTAMIAUSI FILMAI. „Titanikas“, „Perl Harboras“, „Kristaus kančia“.

KNYGA, PALIKUSI ĮSPŪDĮ. Antoine‘o de Saint-Exupéry „Mažasis princas“. Šią knygą bet kada galiu atsiversti ir bus malonu skaityti.

MYLIMIAUSIAS APDARAS. Suknelė.

NETIKĖČIAUSIAS DAIKTAS RANKINĖJE. Šiukšlės. Mano rankinėje galima aptikti kasos kvitų, saldainių popierėlių...

BŪTINIAUSIA KOSMETIKOS PRIEMONĖ. Toninis veido kremas.

SVARBIAUSIAS GYVENIMO ĮVYKIS. Sūnaus gimimas.

PRIETARAS. Juodai katei perbėgus per kelią visada apima keistas jausmas. Ramybės neduoda ir situacija, kai tenka grįžti namo pasiimti pamiršto daikto.

MĖGSTAMIAUSIAS METŲ LAIKAS. Vėlyvas ruduo. Tamsiuoju periodu išgyvenu malonios ramybės ir susikaupimo laiką.

GĖLĖ. Orchidėja. Kai ji namuose žydi, jaučiu didelį pasitenkinimą.

ERZINANTI ŽMOGAUS SAVYBĖ. Melavimas. Man sunku bendrauti su netikru žmogumi. Greitai tokį perprantu.

PASAULIO VIETA. Patinka visos šalys, kuriose vyrauja minkštas, „barchatinis“ klimatas, kai dienos temperatūra nedaug skiriasi nuo nakties. Bet visų geriausia – Lietuvoje.

MAISTAS. Jaučiu silpnybę cepelinams, tačiau dėl jautraus skrandžio labai retai jais mėgaujuosi.

LABIAUSIAI ATPALAIDUOJANTI PROCEDŪRA. Masažas.

AUTORITETAS. Patinka britų atlikėja Sarah Brightman, tačiau ji nėra mano siekiamybė ir kelrodė žvaigždė.

Skaitykite daugiau