Dainininkė Vaida Genytė apie beribę aistrą dainavimui: „Mistiška ir užburiama“

Vaida Genytė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Garsi dainininkė Vaida Genytė atvira – šių metų laukiamiausios metų šventės jai bus ypatingos. Prieš pat Šv. Kalėdas ji dalyvaus koncerte, kuriame atliks bene mėgstamiausios ir milijonus gerbėjų pasaulyje turinčios Enyjos kūrinius.

„Kažkada buvau įsitikimus, jog ir aš tokiam stiliuje dainuosiu ir kursiu. Tai, ką Enya perduoda klausytojams, mane traukė, kerėjo, užbūrė ir iki šiol nepaleido“, - atviravo pašnekovė.

Pirmą kartą ji vienos garsiausių Airijos autorių muziką bei balsą išgirdo dar 1988 metais.

„Mistiška, užburianti, pasakiška, nežemiška – tai tik dalis epitetų, kuriuos galiu pasakyti apie mane sužavėjusią muziką“, - sakė V. Genytė, paklausta, kaip jai sekasi ruoštis vienam jautriausių, emocionaliausių bei įspūdingiausių šventinių koncertų šįmet, vyksiančių Vilniuje prieš pat Šv. Kalėdas.

Vaida Genytė

Atlikėja neslėpė – sudainuoti tai, kas reikalauja ne tik vokalinių sugebėjimų, bet ir išskirtinio emocionalaus nusiteikimo, yra tikras, bet itin malonus iššūkis.

„Enya kūryba mano viduje skamba iki šiol. Neįsivaizdavau, kad jausmai, girdint šį pasakišką skambesį, ne tik nesilpnės, bet kaskart taip įtrauks, jog atrodys – be to negaliu gyventi“, - atviravo V. Genytė.

Gruodžio 23 d. Vilniaus „Compensa“ arenoje bus surengtas įspūdingas „Enyjos dainų Kalėdinis koncertas“, kuriame nepakartojamų unikaliosios atlikėjos Enya dainų repertuarą atliks geriausių Lietuvos atlikėjų komanda – 2017 metais Eurovizijoje dalyvavusi ir visų širdis pavergusi dainininkė Ieva Zasimauskaitė, garsi dainininkė bei televizijos projektų dalyvė Rūta Ščiogolevaitė, džiazo atlikėja, 2011 metais taip pat atstovavusi Lietuvą Eurovizijoje Evelina Sašenko, šviesiausios karmos bei angeliško balso Vaida Genytė ir daugelio projektų dalyvė, „69 danguje“ grupės solistė Karina Krysko.

Enya yra viena populiariausių Airijos atlikėjų pasaulyje, kuri beveik nekoncertuoja, todėl jos angelišką balsą ir giesmes primenančius kūrinius galima išgirsti tik klausantis įrašų.

Tačiau per Šv. Kalėdas vyksta neįtikėtini dalykai ir vienas jų nutiks Lietuvoje - Enya kurtos ir išskirtinius balsus turinčių Lietuvos solisčių atliekamos dainos skambės didžiojoje mūsų šalies scenoje.

Dėl noro sukurti šventinę atmosferą ir į sceną perkelti kuo daugiau garsiosios Enya mistiškumo bei paslaptingumo, į šį koncertą bus parduota tik 2300 bilietų. Todėl neabejojama, kad pasiklausyti ypatingo pasirodymo galės ne visi norintys.

Vaida Genytė / V.Graužinytės nuotr.

Kartu su solistėmis scenoje pasirodys maestro dirigentas Donatas Katkus bei jo vadovaujamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, padėsiantis atskleisti stebuklingą dainų skambesį.

Originalios muzikos ir „Enyjos Kalėdinis koncertas“ aranžuočių autoriai yra muzikos prodiuseris, atlikėjas Linas Adomaitis bei kompozitorius Jievaras Jasinskis.

„Enyjos Kalėdinis koncertas“ suteiks peno ne tik ausims ar sielai, bet ir akims. 100 kvadratinių metrų LED ekrane žiūrovai išvys kiekvienai dainai sukurtas originalias vaizdo vizualizacijas, kurias montavo ir kūrė žymi režisierė Jurga Naraškevičiūtė.

Prie užburiančių bei puikiai Kalėdinius Enya kūrinius papildančių vaizdų prisidės ir išskirtinis dainininkių stilius – juo rūpinasi žinoma Lietuvos dizainerė Daiva Urbonavičiūtė. Kiekvienai solistei yra siuvamos išskirtinio dizaino suknelės.

Vaida Genytė

Vienu metu scenoje pasirodysiantys daugiau nei 40 profesionalių atlikėjų. Vaizdo efektai, kiekvieno muzikos instrumentų įgarsinimas ir specialiai šiam šou atrinktas Enya dainų repertuaras suteiks geriausias emocijas, pasitinkant gražiausią metų šventę – Šv. Kalėdas.

„Kalėdiniame Enyjos Dainų koncerte“ skambės dainos: „Fairytale“, „Caribbean Blue“, „Flow Sail Away“ (Orinocco Flow), „Book Of Days“, „Celts“, „Only Time“, „Anywhere Is“, „Only If“, „Floras Secret“, „Amarantine“, „Watermark“, „Boadicea“, „Silver Inches“, „Sun In The Stream“, „Angels“, „On My Way Home“, „I Want Tomorrow“, „China Roses“, „May It Be“, „A Day Without The Rain“, „One by One“.

1980 m. muzikinę karjerą pradėjusi Enya (Eithne Ní Bhraonáin) visame pasaulyje išgarsėjo savo unikalaus skambesio dainomis, kuriose girdimi folk bei sintezuotų fonų ir klasikinių motyvų garsai. Ji yra daugiausiai albumų parduodanti atlikėja Airijoje, keturis kartus nominuota „Grammy“ apdovanojimui bei Oskarui.

Skaitykite daugiau