Dainininkė Rita Ora mėgaujasi būdama savo karjeros viršūnėje

Rita Ora / „Scanpix“ nuotr. / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-11 17:03
Pagaliau – antrasis albumas ir pasaulinis turas, žurnalų viršeliai ir interviu, kvietimas būti pagrindine „Victoria’s Secret“ šou atlikėja. Dvidešimt aštuntojo gimtadienio išvakarėse Rita ORA – vėl karjeros viršūnėje.

Gimtadienį ji šventė lapkričio 26-ąją, kai naujas albumas jau trys dienos buvo pasirodęs, – iš jo tikimasi labai daug. Keli anksčiau išleisti singlai Jungtinėje Karalystėje atsidūrė populiariausių kūrinių dešimtukuose, o vos paskelbus, kad galima užsisakyti iš anksto, naujasis dainų rinkinys „Phoenix“ tapo populiariausiu „iTunes“ pirkiniu. Kovą prasidės tris mėnesius truksiantis turas po Europą, Aziją ir Okeaniją, taigi apie Ritą Orą vėl kalbės ir rašys.

Rita Ora / „Scanpix“ nuotr.
Rita Ora / „Scanpix“ nuotr.

Ji padarė viską, kad taip ir nutiktų: nuo efektingo Helovino kostiumo (pasirodė persirengusi reperiu Post Malone – panašumas buvo tiesiog stulbinantis) iki skandalingo madų ir muzikos žurnalo „Clash“, kuriam pozavo prisidengusi tik raudonomis pirštinėmis. Tapo pirmąja moterimi, papuošusia vyrų žurnalo „Esquire“ Artimųjų Rytų versijos viršelį, pasirodė italų „Vanity Fair“... Tokia sklaida reikalinga debiutantei: žinoma, prieš vienuolika metų karjerą pradėjusi Ora – toli gražu ne muzikos pasaulio naujokė, bet pati sako, jog jaučiasi būtent taip: albumas išeina po šešerių metų pertraukos.

Rita Ora / „Scanpix“ nuotr.
Rita Ora / „Scanpix“ nuotr.

„Nesupratau, kur mano vieta muzikos industrijoje, – prisipažįsta dainininkė. – Taip ilgai nieko nebuvau išleidusi. Šįkart daug ką darau kitaip... Interneto muzikos sklaida panaikino visas taisykles... Žmonės nori vis daugiau muzikos, bet nesiveržia klausytis ištiso albumo. Būtent todėl ir nusprendžiau per pastaruosius metus pristatyti paskirų dainų ir neužsiminti apie būsimą rinkinį. Išleisdavau po kūrinį tada, kai jusdavau, kad publika pasirengusi, o ne bombarduodavau ją savo dainomis.“

Rita Ora / „Scanpix“ nuotr.
Rita Ora / „Scanpix“ nuotr.

Apie muziką ir pramogų industriją Rita gali kalbėti be galo. Ir visada pasirengusi revoliucijai. Toks karingumas – neatsitiktinis. Dainininkė gimusi albanų šeimoje Prištinoje. Tuometinėje Jugoslavijoje Sahatçiu šeima (tokia tikroji Ritos pavardė) priklausė elitui: tėvas Besnikas – sėkmės lydimas verslininkas, mama Vera – gydytoja. Vienas senelis – Albanijos konsulas Sovietų Sąjungoje, kitas – kino ir teatro režisierius. Viskas pasikeitė 1991-aisiais, kai baimindamiesi etninio persekiojimo Sahatçiu išvyko į Londoną. Ritai tada buvo metai, seseriai Elenai, be kita ko, dabar dirbančiai jos vadybininke, – treji, brolis Donas gimė jau Anglijoje.

Rita Ora su Algio Kriščiūno nutapytu paveikslu / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Rita Ora su Algio Kriščiūno nutapytu paveikslu / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Pradėti iš naujo nebuvo lengva, tačiau kai paaiškėjo, kad Rita turi talentą vaidinti (mokykliniame spektaklyje ji buvo tokia puiki Pelenė, kad mokytojai patarė mokytis aktorystės), tėvai iš paskutiniųjų susispaudė ir sumokėjo už mokslus Sylvios Young teatro mokykloje. Ją baigė tokios žvaigždės kaip Amy Winehouse, Emma Bunton iš „Spice Girls“, Leona Lewis, Nicole Appleton, Dua Lipa. Ir – Rita Sahatçiu. Rita Ora.

Tėvas norėjo, kad jei dukra taps žvaigžde, publika išmoktų tarti sudėtingą jos pavardę. Tačiau galiausiai nusprendė prie vardo pridėti prasmingą slapyvardį: Ora albaniškai – laikas, o Sahatçiu pavardė iš turkų kalbos verčiama kaip laikrodžių meistras (pati dainininkė kvatoja, jog nei pavardė, nei slapyvardis nepridėjo jai punktualumo – su laiku „laikrodžių meistrė“ tvarkosi sunkiai).

Mergina dainuodavo Londono pub’uose, klubuose, dalyvaudavo renginiuose, kur visi norintys galėdavo lipti ant scenos, paimti mikrofoną ir parodyti, ką sugeba. O paskui – beveik klasikinė istorija: viename tokių renginių ją pastebėjo Jay-Z įrašų kompanijos „Roc Nation“ atstovas ir pasiūlė susitikti su pačiu bosu Niujorke. Aštuoniolikmetė pasirašė sutartį, 2012-aisiais pasirodė debiutinis albumas, trumpai ir aiškiai pavadintas „Ora“.

Debiutas buvo sėkmingas: „R.I.P.“, „How We Do (Party)“, „Hot Right Now“ skambėjo visuose vakarėliuose ir puikavosi populiariausiųjų sąrašuose, bet iš darbo su „Roc Nations“ nieko neišėjo – pagal sutartį ji turėjo įrašyti penkis albumus, studija išleido vieną. Įsitikinusi, kad sutartis trukdo karjerai, Ora trejus metus kovojo teisme, kol atgavo laisvę.

„Nemaniau, kad kada nors turėsiu kautis už laisvę skleisti savo muziką, visada tikėjau, kad ji – įkvėpimo šaltinis, niekaip negalinti virsti spąstais, – sako ji interviu italų žurnalistei Enricai Brocardo. – Niekada nesilioviau dirbusi, per tuos metus galvoje parašiau daugybę dainų, tačiau buvau įsprausta į kampą. Negalėjau paaiškinti gerbėjams, kodėl nėra naujos plokštelės. Pavadinau naująjį albumą „Phoenix“ – feniksu, nes jaučiuosi, lyg būčiau iš naujo gimusi.“

Ji dainuoja apie jausmus, seksą ir meilę, tačiau sako esanti ištekėjusi už karjeros.

Dainininkė šiuo metu vieniša, nors dar sausio pabaigoje viename iš „Grammy“ vakarėlių rodėsi su muzikantu ir prodiuseriu Andrew Wattsu (28) ir tikino puikiai leidžianti laiką su mylimu vyru. Jos išrinktųjų sąraše visada vyravo muzikos pasaulio atstovai – grupės „Blink 182“ būgnininkas Travisas Barkeris (42), reperis ir amerikiečių mados magnato Tommy Hilfigerio sūnus Ricky Hilas (28), dainininkas, prodiuseris Calvinas Harrisas (34). Taip pat sporto agentas Dave’as Gardneris (43) – dabartinis aktorės Liv Tyler sutuoktinis – ir net Kardashianų klano princas Robas Kardashianas (31), po išsiskyrimo nedžentelmeniškai tikinęs, esą Ora jį apgaudinėjo su dešimtimis kitų vyrų.

Ilgiausiai – beveik dvejus metus – truko santykiai su dainininku Bruno Marsu (33). Rita, kuriai tuomet buvo aštuoniolika, sako, kad tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, kartu jiems buvo labai gera, tačiau juodu išskyrė šlovė, darbas ir nuotolis: ji nepripažįstanti santykių per atstumą. 

Naujausi straipsniai