Dainininkė KAIA: „Gražiausius žmones vienija aktyvumas ir neabejingumas“

Kamilė Tumelytė-KAIA
Kamilė Tumelytė-KAIA
Šaltinis: Žmonės
2018-09-21 12:12
AA

Populiari muzikos kūrėja KAIA, išleidusi ne vieną singlą su žinomais Lietuvos atlikėjais, tokiais kaip Leon Somov, Happyendless, Sel, prieš metus sulaukė pripažinimo ir kaip solo dainininkė, kuomet pateko į televizijos projekto „Lietuvos Balsas“ finalą. Šiuo metu KAIA ne tik kuria muziką, bet ir dirba „Power Hit Radio“, kur kiekvieną rytą pasitinka su šios radijo stoties klausytojais. Nors merginos kelias į sceną ir populiarumą atrodo ypač tiesus ir sėkmingas, pati KAIA teigia, kad jis nebuvo nei greitas, nei lengvas.

Tapusi „Manilla“ kosmetikos projekto #grožiažymėVIDUS ambasadore, KAIA sutiko pasidalinti mintimis apie tai, kas jai padėjo pasiekti išsvajotą sceną, užtikrintai kurti ir kas jai padeda pamatyti gyvenimo grožį. Dainininkė atskleidžia, kad sau pati gražiausia vidumi jaučiasi iškart po koncerto. Tuo metu jaučiamas adrenalino antplūdis ją įkvepia gyvenime dar daugiau veikti, daryti. O, jos nuomone, veiklos, darbai labiausiai ir puošia žmogų.

Kamilė Tumelytė-KAIA / Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.

Svarbiausia nebijoti būti savimi

Atlikėja dalinasi, kad tai, kas iš pradžių atrodė jos didžiausia silpnybė, šiandien leidžia jaustis užtikrintai savo kelyje.

„Visą gyvenimą man buvo sunku susitelkti ties vienu dalyku, viena veikla. Tai visada buvo laikoma mano neigiama savybe, nes tą pačią minutę, kai man kas nors pabosta – galiu viską mesti ir pradėti iš naujo. O juk daugelis teigia, kad norint būti sėkmingu svarbiausia – nuoseklumas. Visgi aš esu iš tų smalsių žmonių, kurie nuolat nori išbandyti naujus dalykus ir, jei to nedaryčiau, dėl daug ko abejočiau – „o kas, jei man ten būtų labiau patikę?“. Todėl aš išbandau viską, ką tik noriu, ir iškart matau, kas yra tikrai mano. Tik taip ir supratau, kad be muzikos negalėčiau gyventi, nes nuo jos pabėgti man nepavyko visą gyvenimą.

Galbūt nuoseklumas man būtų padėjęs greičiau tapti populiaresnei, bet tikiu, kad man tai neleistų pilnai būti savimi, varžytų gyvenime, o tai atsispindėtų ir scenoje. Juk scenoje laisvumas ir buvimas savimi yra didžiausia stiprybė. Ten drąsiai galiu save rodyti – šoku, nebijau prakaituoti, nes darau viską taip, kaip man patinka. Ir savo išvaizdą, stilių formuoju taip, kad man pačiai būtų šventė ir, kad galėčiau lengviau iškomunikuoti, parodyti kitiems tikrąją save – ryškią, spalvingą, norinčią bendrauti. Tikiu, kad kai tavo išvaizda kalba apie tai, koks esi ir kokiu nori būti – būtent tokius žmones prie savęs ir pritrauki.“

Kamilė Tumelytė-KAIA / Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.

Kūrybos grožis

Kalbėdama apie kūrybą, KAIA teigia visur įžvelgianti kopijų, tačiau svarbiausia, kad jos būtų geros, netaptų plagiatu: „Absoliučiai viskas, ką mes kuriam, kaip mes tai darom, net kaip prižiūrime savo išvaizdą, kopijuojama. Tačiau yra labai didelis skirtumas tarp geros kopijos ir plagiato. Jei bandai atkartoti konkretų asmenį, viską kopijuoji iš vieno šaltinio – niekam neįdomu, nes tai jau matyta, patirta ir nuobodu.

Bet jei tai bus „perleista“ per tavo asmeninį filtrą, jei įkvėpimo semiesi iš daug šaltinių, brandini juos savo galvoje, tuomet gimsta visiškai naujas ir unikalus grožis. Kuriant dažnai pasireiškia vidinis kritikas, kuris bando mane atkalbėti nuo rizikų, pokyčių, tačiau jei neleidi jam tavęs sustabdyti, gali žinoti, kad tikrai eini savo keliu.

Nepaisant to, jog yra daugybė žmonių, kurie dirba tokį darbą kaip aš, atrodo panašiai, kiekvienas turime galimybę būti išskirtinis dėka savo unikalių pasirinkimų įvairiose situacijose. Kuo drąsiau būni savimi, kuo daugiau savęs įdedi į veiklas, tuo daugiau spinduliuoji kitiems grožio ir tuo daugiau gauni atgal. Tai išlaisvina kūrybiškumą.”

Gražiausia savybė ir visų problemų sprendimo būdas – aktyvumas

Merginos manymu, veiklumas, aktyvumas sprendžiant įvairias problemas suteikia grožio kiekvienam.

„Aš pati visą gyvenimą labai kompleksavau dėl savo išvaizdos, dėl svorio – juk buvau labai stambi paauglė ir vaikas, o merginos ypatingai jautrios šiuo klausimu. Bet būtent aktyvumas padėjo suprasti, kad aš galiu nuspręsti būti laiminga ir atrodyti kaip noriu. O jei nesijaučiu gerai atrodydama apkūni – visa tai yra mano valioje pakeisti.

Vaikams neretai diegiamas požiūris, kad visi turi pritapti, žvalgytis, kaip daro kiti – mes visi su tuo užaugome. O suaugus nebėra polėkio pačiam priimti sprendimus, kažką aktyviai keisti. Dažnai taip nutinka, kad jei iš tavęs juokėsi vaikystėje ir buvai kažkuo išskirtinis – privalėjai eiti savo keliu, todėl greičiausiai būsi daug įdomesnis ir suaugęs.

Šiandien degantys aistra savo veiklai – bendrai veiklūs žmonės, proaktyvūs neabejingi man yra patys gražiausi žmonės pasaulyje. Dabar, kai vis didėja atstumai tarp mūsų bendraujant, man gražūs tie, kurie nebijo užkalbinti, padėti kitam, išsakyti nuomonę, nebijo problemas narplioti viešai, bet etiškai.“

Kamilė Tumelytė-KAIA / Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.

Spindesio paslaptis – besąlygiška meilė sau ir laikas tam, kas įkvepia

KAIA neslepia pažįstanti daug merginų, kurios yra gražios išoriškai, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad jos pasitiki savimi.

„Manau, kad šiais laikais, ypatingai jaunoms merginoms, labai trūksta pasitikėjimo savimi vien dėl to, kad turime tokią atvirą erdvę kaip internetas, socialiniai tinklai. Ten galima labai greitai sulaužyti bet kokius vidinius žmogaus įsitikinimus. Visgi, jei pradedi į save žiūrėti su labai didele besąlygiška meile, išmoksti save mylėti nepaisant to, kas tau gyvenime nepavyko, susiklostė ne taip, kaip norėjai.

Kai to mokaisi, kito žmogaus ar visuomenės primestos grožio sampratos tampa visiškai nesvarbios, iš tavęs ima sklisti natūralus grožis. Šis procesas nuolatinis, kaip ir laimės paieškos. Tam reikia skirti dėmesio, žiūrėti į tai kaip į kelionę. Šiai dienai aš manau, kad save myliu, aišku būna ir man tų liūdnesnių periodų, tik pažįstu save, žinau, kaip lengviau iš jų išbristi.“

„Norint pamilti save, svarbu sekti, ką tau duoda kiekviena veikla, kaip tave ji veikia. Jei tave kažkas įkvepia – tą ir daryk neatidėliodamas, bet jei bando palaužti, nesitapatink su tuo. Pavyzdžiui, socialiniai tinklai gali ir stipriai motyvuoti, ir labai greitai palaužti. Aš pati nuolat ieškau įkvėpimo internete. Kadangi „Facebook“ jo neberandu, vis aktyviau naudoju „Instagram“, kur galiu lengvai atsirinkti, ką matyti ir ko ne.

„Begaudant“ įkvėpimą, svarbiausia nepamiršti, kad tai yra kitas pasaulis. Ir kol tu žiūri kaip gyvena kiti, tavo paties gyvenimas bėga neaišku kur. Nelogiška žiūrėti į ką nors ir graužtis, kad to nepadarei – žiūrėkite į tai, ką dar norite ir galite padaryti ir kuo greičiau imkitės veiksmų.

Pavyzdžiui, aš stebėjau videografą Jay Alvarez, kuris filmavo, kaip šokinėja parašiutu, labai aktyviai leidžia savo laisvalaikį. Tai įkvėpė ir mane pačią tuo užsiimti ir pasidalinti. Vėliau supratau, kad aš noriu lygiai taip pat įkvėpti kitus aktyviau leisti savo laiką. Toks ryšys ir dalinimasis su žmonėmis man labai malonus, nes žmonėse ir ryšyje su jais apskritai matau savo kelio prasmę, gyvenimo grožį. Tik svarbiausia įkvėpimą išnaudoti – imti ir daryti. Man pačiai yra buvę atvejų, kai socialinė medija įtraukia tiek, kad nejučiomis prabėga ir dvi valandos“, – motyvuojančiomis mintimis dalinasi atlikėja.

KAIA grožio patarimai

KAIA neabejoja – kūno ir sielos grožis labai susiję. Ji tiki rytų filosofija – joga, meditacija, sąmoningumo praktika, kurios tikrai padeda „suderinti“ visas stygas galvoje: „Manau, kad tikram grožiui būtina nuolatinė sąveika tarp išorės ir vidaus. Man asmeniškai pasijusti geriau padeda aktyvus laisvalaikis, sportas, per kurį paleidi iš savo kūno visa tai, kas nereikalinga. Ir lieka tik tai, kas yra gryna, tikra. Kai kūną visiškai iškrauni – lieka tuščias lapas naujai pradžiai, kuris po to kaip tyčia užsipildo teigiamomis emocijomis.

Kalbant apie kasdienę kūno priežiūrą – visada prausiuosi rytais po kontrastiniu dušu. Man tai padeda ir veido odai, ir gerina bendrą kūno kraujotaką. Taip pat visada vakare, prieš einant praustis, šukuoju, masažuoju kūną specialiu šepečiu. Ir svarbiausia – visada nusivalau makiažą, kad ir kokia pavargusi būčiau.

Pavyzdžiui, aš pati sau išoriškai būnu gražiausia sekmadienio rytais, kai išsimiegu ir šaltu vandeniu nusiprausiu veidą. Žiūriu tada į save veidrodyje ir galvoju, kad net to makiažo man nereikia, tik gero miego ir šypsenos.“

Projektas #grožiažymėVIDUS apie grožį su istorija. Apie grožį, kuris paremtas ne vien išore, bet ir vidumi. Apie natūralų ir iš kiekvieno žmogaus skirtingai bei individualiai spinduliuojantį – tokį, kokį sukūrė gamta.