Dainininkę Jurgą pelkės gyventoja pavertusi Vidmina Stasiulytė: „Mane įkvėpė jos muzika“

Vidmina Stasiulytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Karina Ziminaitė
Publikuota: 2012-08-15 17:28
Naujausiame, melancholiškame vaizdo klipe „So Blue“ dainininkė Jurga Šeduikytė virto moterimi iš pelkės. Atlikėjos virsmą įgyvendino jauna menininkė, „Mados infekcijoje" pasirodžiusi dizainerė Vidmina Stasiulytė.

„Norėjosi sukurti melancholišką, mistišką nuotaiką. Jurga tapo pelkės gyventoja, kurią supa mistiški gyviai“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Vidmina. Ji tikino norėjusi dainininkę parodyti nei nuogą, nei apsirengusią.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Jos kūnas tarsi aplipęs smulkiais spalvotais neatpažįstamais taškais, iš pirmo žvilgsnio primenančiais apgamus ar šašus. Jurgos apdarą dekoravau inkrustuodama į audinį metalo detales, kurias iš pradžių dažiau ugnimi. Galima sakyti atlikau audinio pirsingą. Klipo filmavimo metu, po Jurgos panardinimų į pelkę, ant rūbo nusėdo ir pelkių dumblas, susiliedamas su metaline faktūra“, – sakė kūrėja. Anot menininkės, vienas iš uždavinių pačiai sau buvo išlaikyti estetiką dumbliname purve.

Kaip teigė V.Stasiulytė, ją įkvėpė Jurgos muzika. „Perklausiau keletą būsimojo albumo demonstracinių kūrinių versijų. Jurgos muzika pasirodė visai kitokia nei ankstesnių dainų rinkinių. Ji mane įtraukė, įkvėpė, beklausant kilo vaizdiniai. Žinoma įtakos turėjo ir tai, kad filmuotis ketinome pelkėje“, – sakė ji.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak Vidminos, šis bendradarbiavimas – tai tarsi jos kūrybinės kolekcijos „Visatos genomas“ tąsa. „Per pirmąjį susitikimą su Jurga kaip tik rodžiau savo diplominį darbą, vaizdo, garso ir šokio projektą „Visatos genomas“, papasakojau jo įdėją. Kaip supratau, Jurga liko sužavėta, tad nutarėmė dirbti kartu. Jurga – asmenybė, kuri žavi ir domina savo vidiniais pasauliais, kitokiu pasaulio suvokimu, artimu manajam. Turbūt dėl to taip greitai gimė ir būsimojo klipo vaizdinys, nors su Jurga buvome susitikę vos kartą“, – prisiminė V.Stasiulytė.

Vidminos Stasiulytės diplominis darbas „Visatos genomas“:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai