Dainininkė Bebe Rexha prisipažino kenčianti nuo depresijos: „Daugiau man nebegėda“

Bebe Rexha / „Scanpix“ nuotr.
Bebe Rexha / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-04-17 10:33
AA

Atlikėja Bebe Rexha (29) su didžiule jėga įsiveržė į muzikos žvaigždžių elitą. Mergina vis dažniau priskiriama „muzikiniam albanių desantui“, kuriame jau yra Rita Ora bei Dua Lipa. Neseniai Bebe pristatė savo pirmąjį studijoje įrašytą albumą ir šovė į geriausių dainininkų dešimtuką. Šį kartą atlikėja savo gerbėjams prakalbo ne apie muziką, o apie savo psichinę sveikatą.

„Ilgai nesupratau, kuo ir kodėl aš sergu, – savo komentarą pradėjo Bebe Rexha. – Kodėl aš niekuomet nenoriu palikti namų ir būti su brangiais žmonėmis, nenoriu eiti miegoti ir niekaip negaliu nustoti dirbti ar kurti muziką... Dabar aš suprantu kodėl.“

„Taip, man bipolinis sutrikimas ir daugiau to nesigėdiju,“ – pridėjo dainininkė.

Bipolinis sutrikimas, dar žinomas kaip maniakinė depresija, yra psichinis sutrikimas, kuris pasižymi pasikartojančiais manijos ir depresijos epizodais. Dažniausiai pasireiškia nuotaikų kaita, kai vienu metu nuotaika ir energija pasiekia viršūnę, o kartais ji krenta žemyn ir tampa depresija.

Bebe Rexha sakė besitikinti savo gerbėjų palaikymo ir netrukus pristatysianti naujausią albumą.

Bebe Rexha / „Scanpix“ nuotr.

Kaip ir Dua Lipa, Rexha (tai tikra pavardė, tik vardą – Bleta, kas albaniškai reiškia „bitė“, mergina pritaikė scenai ir tapo Bebe) gimė emigracijoje: Dua – Londone, Bebe – Niujorke. Rita vienintelė iš trejeto išvydo pasaulį Albanijoje – jai buvo vieni, kai šeima pabėgo nuo etninių persekiojimų į Angliją.

Taigi Bleta, kaip ją vadina artimieji, arba Bebe – visiems kitiems (beje, tarti reikėtų „bibi“), yra albanų kilmės amerikiečių dainininkė. Jos tėvas Flamuras Rexha atvyko į JAV dvidešimt vienų, mama Bukurije, nors irgi turi albaniško kraujo, gimusi Amerikoje. Mergaitė augo Staten Ailande, Niujorke, ir – kad ir kaip stereotipiškai skambėtų, nuo vaikystės muzikavo: pati išmoko pūsti trimitą, skambinti gitara ir pianinu, dainavo mokyklos miuzikluose, chore – paaiškėjo, kad turi puikų koloratūrinį sopraną.

Keturiolikmetė Bleta Rexha buvo viena iš 700 paauglių, išsiuntusių savo dainas į Nacionalinės garso įrašų meno ir mokslų akademijos konkursą. Ir nugalėjo – tapo geriausia jaunąja kompozitore! Talentų agentė Samantha Cox, dirbusi su tuomet dar ne žvaigždėms Lady Gaga ir Kesha, įtikino Bletą, kad jai irgi reikia mokytis kurti dainas. „Kursuose buvau vienintelė penkiolikmetė, apsupta trigubai vyresnių vyrų. Aišku, nuolat susimaudavau, bet kaip jie mane įkvėpė, – tai pasirodė svarbiau, nei nagrinėti dainos struktūrą! Troškau prilygti jiems“, – prisimena tuos laikus dainininkė.

Rita Ora ir Bebe Rexha / „Scanpix“ nuotr.

Karjeros pradžioje ji susidūrė su kliūtimi – industrijos bosai tiesiog nenorėjo patikėti, kad „baltaodė mergiotė iš Staten Ailando“ gali pasiūlyti ką nors ypatingo. Tai šiandien Rexha kuria Eminemui ir Rihannai, Iggy Azaleai, Davidui Guettai, Selenai Gomez, įrašo dainas kartu su Lil Wayne’u, Cardi B, Nicki Minaj, G-Eazy, Louisu Tomlinsonu ir Nicku Jonasu, o kadaise ją spaudė atiduoti savo dainas ir idėjas kitiems atlikėjams (panašiai dar XX amžiaus antrojoje pusėje moterims – fantastikos autorėms – primygtinai siūlyta leisti knygas vyrišku vardu: juk visi žino, kad damos fantastinės literatūros kurti negali!).

Tipiška istorija – įrašų studijos prezidentas, kurio vardo ji nenurodo, tik pamini, kad „tas žmogus sužlugdė ne vieną karjerą“, tiesiog nepastebėjo jos kūrinio „The Monster Under My Bed“. Bet Bebe toliau siuntinėjo demonstracines versijas, „Monstras“ pasiekė Eminemo prodiuserių rankas, patyrė šiokių tokių metamorfozių. Patobulintą versiją reperis įrašė su Rihanna – daina, pavadinta tiesiog „Monster“, buvo įtraukta į Eminemo albumą „The Marshall Mathers LP 2“, kuris buvo puikiai įvertintas tiek klausytojų, tiek kritikų, be to, išleista kaip singlas ir kelias savaites išsilaikė populiariausių viršūnėse!

„Tuo metu buvau išties tamsioje vietoje. Klaidžiojau, mėgindama suvokti, ko noriu iš gyvenimo, ir stengdamasi išsikapstyti iš to depresyvaus periodo“, – prisimena Bebe laikotarpį prieš penketą metų, kai sukūrė „Monster...“ Ji sako jau tada žinojusi, jog ši daina tiktų Eminemui. Rihanną, beje, taip pat vadina savo pavyzdžiu ir įkvėpėja. Jos netgi buvo susitikusios – žvaigždė užsuko į kvepalų parduotuvę, kur tuo metu dirbo Bebe. Ši buvo priblokšta, sutikusi dievaitę, tačiau dainininkė skendėjo savo mintyse ir beveik nekreipė dėmesio į pardavėją. Ką gi, galų gale laimėjo debiutantės atkaklumas ir sėkmė: Rihanna išgirdo, ką jai norėjo pasakyti Rexha. „Anksčiau ar vėliau dainos randa namus“, – filosofiškai kalba žavioji albanė.

Bebe Rexha / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Selenos Gomez „Like a Champion“, Iggy Azaleos „Team“, Nicko Jonaso „Under You“, Bellos Thorne „One More Night“, G-Eazy „Me, Myself and I“, Davido Guettos „Hey Mama“ – ne visi ir žino, kad prie visų šių populiarių dainų pridėjo ranką Bebe. Ir ji gali pelnytai didžiuotis savo darbu bei tuo, kiek pasiekė. Sėkmė turi konkretų matą: šiemet „Forbes“ įtraukė Rexhą į įtakingiausių trisdešimties neturinčių muzikantų sąrašą – jame dainininkė užima 19 vietą.

Bebe Rexha turi ambicingą tikslą – palikti pėdsaką šitame pasaulyje – ir talento bei priemonių jam pasiekti. Simboliška, kad jos pirmasis studijoje įrašytas albumas vadinasi „Expectations“ – „Lūkesčiai“.

Kūrėja prisipažįsta, kad parašiusi dainą ir atidavusi kitiems jaudinasi kur kas mažiau, nei dainuodama ją pati. „Parašyta daina nesiejama su tavimi. O kai pristatai ką nors savo vardu, reikia daugybės laiko ir pastangų tam išpopuliarinti. Antra vertus, vienodai džiugu – daina tinka man ar kitam atlikėjui.“