Dainininkė Aistė Pilvelytė pavasario laukia sportuodama

Aistė Pilvelytė / „Impuls“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-03-24 10:41
Pamažu tirpstant sniegui artėja laikas, kai neišvengiamai puošimės apdarais, išryškinančiais dailias kūno linijas arba... pabrėžiančiais nepageidaujamus kilogramus. Ne vienas pramogų pasaulio atstovas artėjančiam šiltajam sezonui ruošiasi sportuodamas.

Dainininkė Aistė Pilvelytė pastebi, kad artėjant pavasariui ji jaučiasi energingesnė ir aktyvesnė. „Pastebėjau, kad atšylant orams, daugiau judu, esu energingesnė ir jaučiuosi daug geresnės nuotaikos“, – sako atlikėja. Puikią savijautą dainininkei palaikyti padeda ne tik pavasario dvasia, bet ir treniruotės sporto klube „Impuls“, kurias ji dažnai renkasi pagal nuotaiką ar norimą pasiekti rezultatą.

„Jeigu man reikia susikaupti, renkuosi jogos užsiėmimus, jeigu norisi pagražinti savo moteriškas kūno linijas, apsilankau anticeliulitinėje aerobikoje, o giliuosius raumenis lavinu pilates užsiėmimuose. Neseniai išbandžiau treniruotes su TRX diržais ir jomis likau ypač sužavėta – išjudinau visą kūną, išmankštinau kiekvieną raumenėlį“, – pasakojo atlikėja. 

„Daugiau ar mažiau sportuoju ištisus metus. Tai darau dėl labai paprastos priežasties – po kiekvienos treniruotės jaučiuosi žymiai geriau, o kai rezultatai dar atsispindi ir kūno formose – esu visapusiškai patenkintas, – šypsosi TV laidų vedėjas Vitalijus Cololo, kuris sporto salėje laiko praleidžia vis daugiau. – Žinoma, prieš nusirengiant šiltuosius megztinius, jaučiu poreikį paprakaituoti sporto užsiėmimuose dažniau – ištirpdyti keletą nepageidaujamų kilogramų man visai ne pro šalį.“ 

„Impuls“ nuotr.
„Impuls“ nuotr.

3-4 kartus per savaitę sporto salėje prakaitą liejantis Cololo dažniausiai renkasi bėgimo takelį, dviratį ir kitus treniruoklius, o po treniruočių stengiasi atsigaivinti plaukiodamas baseine. 

Ypač didelį poreikį sportuoti ir dailinti savo kūno linijas šiuo metu jaučia grupės „Naujos pupytės“ narė Neringa Šiaudikytė. „Artėja šiltasis metų laikas, kuomet nusimetus žieminius drabužius pastebimi visi kūno privalumai ir trūkumai. Kurį laiką sportą buvau kiek apleidusi, tačiau neseniai nusprendžiau susiimti ir patobulinti savo kūno formas“, – sakė atlikėja.

Pirmenybę teikianti treniruotėms su asmeniniu treneriu, Neringa kartais apsilanko ir kitokio tipo užsiėmimuose. „Man patinka sportuoti drauge su kitais bendraminčiais, tačiau suderinti tokių užsiėmimų laiką ir mano darbus – sudėtinga. Na, bet kai tik turiu galimybę, visada apsilankau pilates ar dviračių grupėje užsiėmimuose“, – pasakojo N.Šiaudikytė.

„Impuls“ nuotr.
„Impuls“ nuotr.

Nepriklausomai nuo metų sezono sportuojanti verslininkė Jurgita Kiguolė pasakoja, kad artėjant vasarai ji nejaučia specialaus poreikio intensyviau treniruotis. „Sportuoju vienodai dažnai visus metus. Manau, kad palaikyti gerą fizinę formą reikia nuolat“, – tikina žinoma verslininkė.

Ilgą laiką buvusi treniruočių su asmeniniu treneriu šalininke neseniai Jurgita išbandė užsiėmimus grupėje ir liko visiškai patenkina jų rezultatais. „Labiausiai man patinka pakankamai tradicinės kūno dizaino bei aerobikos treniruotės, kurios, mano nuomone, yra efektyvios ir per daug nenuvarginančios“, – sakė J.Kiguolė, kuriai sportas – vienas pagrindinių geros savijautos ir gražios išvaizdos šaltinių.

Verslininkas, buvęs TV laidų vedėjas Gediminas Juodeika sako, kad artėjantys šiltesni orai jį taip pat motyvuoja daugiau judėti. „Kadangi esu pakankamai didelis žmogus, sportuoju nuolat. Tačiau ilgėjant vakarams, daugiau judu ne tik sporto salėje, bet stengiuosi labiau prisižiūrėti mitybą“, – teigia G.Juodeika.

Paprastai jis renkasi asmenines treniruotes, kurių metu daugiausiai laiko praleidžia ant cardio treniruoklių. „Man labai svarbu judesių tikslumas ir saugumas. Pasitikiu savo treneriu, kuris geriau už mane žino, kurie  pratimai man tinkamiausi ir naudingiausi, tad sportuodamas drauge su juo pasiekiu tikrai efektyvesnių rezultatų“, – tikina verslininkas.

Grupės „Naujos pupytės“ narė Skaistė Steikūnaitė prisipažino, kad jai kol kas dar sunku prisiversti reguliariai mankštintis, tačiau baigiantis žiemai ji jaučia vis didesnį norą ir poreikį sportuoti. „Juk po kiekvienos treniruotės ir figūra gražėja, ir savijauta gerėja, o jausmas, kad laiką praleidai naudingai, tik įkvepia tai daryti dažniau“, – sako S.Steikūnaitė.

„Impuls“ nuotr.
„Impuls“ nuotr.

Pataria sporto ir sveikatingumo klubo „Impuls“ treneris Sergejus Sokolovas

Tiems, kurie susirūpino savo kūno formomis ir dar prieš pasitinkant vasarą norėtų jas patobulinti, sporto ir sveikatingumo klubo „Impuls“ treneris Sergejus Sokolovas pataria, visų pirma, pasirinkti treniruotę, kuri atitiktų ne tik charakterio būdą, bet ir fizines kūno galimybes.

„Visų pirma, reikėtų tiksliai žinoti, kokių rezultatų norima pasiekti. Antra, situaciją ir siekiamą efektą būtina vertinti realiai. Svarbu suprasti, kad per labai trumpą laiką labai gerų rezultatų, kurie nekenktų sveikatai, pasiekti sudėtinga. Norintiems pasiekti apčiuopiamų rezultatų, paprastai aš rekomenduoju trijų mėnesių sportinių užsiėmimų ciklą, kai treniruočių skaičius per savaitę siekia 3-4 kartus“, – sako treneris S.Sokolovas.

„Impuls“ nuotr.
„Impuls“ nuotr.

Anot jo, ypač reikėtų vengti kraštutinių atvejų. „Dažnai merginos, norėdamos atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, ir badauja, ir renkasi per didelį fizinį krūvį, o tada susiduria su įvairiomis problemomis. Taigi,  renkantis tam tikrą sporto užsiėmimą, labai svarbu nepervertinti savo jėgų. Todėl visai nesportavusiems šaltuoju metų sezonu, tačiau atšilus orams pasiryžusiems tai daryti, treneris rekomenduoja pradėti nuo  mažesnio fizinio pasirengimo reikalaujančių sporto užsiėmimų. Jaučiant, kad treniruotės metu fizinis krūvis vis tik yra per didelis, pratimus reikėtų atlikti pagal savo galimybes – daryti puse jėgos. Svarbu, pirmųjų treniruočių metu nepervargti ir nepertempti raumenų“, – perspėja treneris S.Sokolovas. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai