Dainininkas Samas Smithas – ne pirmas gėjus, gavęs „Oskarą“

Samas Smithas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-29 11:16
Svarbiausiuose metų kino apdovanojimuose buvo įvertinti ne tik aktoriai ir kino kūrėjai, bet ir muziką filmams kūrę dainininkai bei kompozitoriai. „Oskarą“ už geriausią filmui parašytą dainą gavęs britas Samas Smithas skyrė savo apdovanojimą LGBT bendruomenei, tačiau jis – ne pirmas savo homoseksualumo neslepiantis žmogus, gavęs „Oskarą“.

„Oskarą“ Samas Smithas gavo už Džeimso Bondo filmui „007 Spectre“ sukurtą dainą „Writing's on the Wall“.

Atsiimdamas apdovanojimą britas Samas Smithas prisiminė savo tautiečio sero Iano McKelleno (jis „Oskarui“ nominuotas du kartus) interviu, kuriame jis sakė, kad joks savo homoseksualumo neslepiantis gėjus dar nėra laimėjęs „Oskaro“. Samas Smithas pridūrė, kad nėra visiškai tikras, ar tai tiesa, tačiau bet kokiu atveju norėtų savo ką tik gautą „Oskarą“ dedikuoti LGBT bendruomenei.

Tačiau Samas Smithas vis tik nėra pirmas gėjus, gavęs „Oskarą“ – Ianas McKellenas savo interviu kalbėjo konkrečiai apie geriausio pagrindinio aktoriaus kategoriją, kurioje iš tiesų dar nėra laimėjęs joks gėjus, o ne bendrai.

Be „Oskarą“ ką tik gavusio Samo Smitho, šį garbingą apdovanojimą pelnė ir dainininkas Eltonas Johnas (1995 m.) bei scenaristas Dustinas Lance'as Blackas (2008 m.), kurie neslėpė savo orientacijos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai