Dainininkas Gražvydas Sidiniauskas įstrigo Šiaurės Airijoje: pinigų grįžti nėra, sveikata prasta

Gražvydas Sidiniauskas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-08 14:27
Ne visi lietuviai paskutiniais reisais spėjo grįžti į izoliuotą tėvynę. Šiaurės Airijoje užstrigo dainininkas, „Lietuvos balso“ finalininkas Gražvydas Sidiniauskas.

Gražvydas į Belfastą atvyko metų pradžioje, norėjo dalyvauti muzikiniame TV projekte, koncertavo lietuvių kavinėse ir restoranuose. Tačiau prasidėjus koronaviruso pandemijai, visi koncertai buvo atšaukti, vyrukas liko be honorarų.

Gražvydas bandė uždarbiauti gatvėje. Sako, buvo galima per dieną uždirbti porą dešimčių svarų. Tačiau, įsisiautėjus koronai, ir gatvės tapo tuščios. Gražvydas turėjo galimybę grįžti namo į Lietuvą. Tačiau skrydžiai stipriai išbrango – nebeužteko pinigų bilietams.

„Bilietai brangūs, net nuo 500 iki 1000 eurų, man tai neįkandami pinigai grįžti“, – LNK laidai KK2 šį trečiadienio vakarą sako Gražvydas Sidiniauskas.

Gražvydas Sidiniauskas ir Inga Jankauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Gražvydas Sidiniauskas ir Inga Jankauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šiaurės Airijoje Gražvydas gyvena pas savo bičiulį. Tačiau bijo, kad bet kada gali atsidurti gatvėje. Gražvydas jaučiasi labai silpnas, pažeidžiamas, streikuoja širdis, kūryba šiuo metu visiškai sustojusi.

„Tiesiog fiziškai negaliu iš čia ištrūkti. Tai labai paveikė ir mano sveikatą, pradėjau stresuoti, kadangi turiu problemų su širdimi, neturiu pilietybės, neturiu privilegijų, jeigu man kažkas nutiktų, Europos draudimo kortelė čia net negalioja, negalėčiau gauti pagalbos“, –  pasakoja Gražvydas, ir taip turintis regos problemų.

Gražvydas Sidiniauskas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Gražvydas Sidiniauskas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Dainininkas atskleidžia, kad lietuviai Didžiojoje Britanijoje jau pelnosi iš tautiečių nelaimių. Organizuoja nelegalias lietuvių keliones namo. Fūrose, tiksliau jų priekabose, taip pat brangiai. „Važiuoti sunkvežimio bagažinėje – žvėriškos sąlygos, nemanau, kad tokią sumą mokėti verta už tokias sąlygas“, – sako Gražvydas.

Visa Šiaurės Airijoje įstrigusio „Lietuvos balso“ finalininko Gražvydo Sidiniausko drama – šį trečiadienio vakarą, laidoje KK2 per LNK televiziją.  

Naujausi straipsniai