D. Matijošaičio mylimoji Monika apie savo aistrą: „Padeda ne geri žodžiai, o kritika“

Dainius Matijošaitis ir Monika Pitkauskaitė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-23 20:51
Lapkričio 23 dieną mero V. Matijošaičio sūnaus išrinktoji Monika Pitkauskaitė pristatė savo tapybos darbų parodą „Aš, kita aš ir Ji“.

Monika Pitkauskaitė – meniška siela. Tai moteris įrodė pristatydama savo tapybos darbų parodą.

Pavadinimas „Aš, kita aš ir Ji“ simbolizuoja M. Pitkauskaitės įvairialypiškumą. Pirmiausia ji – moteris, pagal specialybę, tada – toji, kuri atskleidžia savo meniškąją pusę, moteris – tapytoja ir galiausiai yra moteris – mūza, matoma Monikos darbuose.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Monika kurti pradėjo jau seniai. Kaip sako moteris, iš pradžių ją paskatino aplinkinių komplimentai, tačiau dabar labiausiai ji vertina kritiką: „Pastebėjau, kad padeda ne geri žodžiai, o kritika. Išklausiusi kitų nuomonės iš pradžių galiu pyktelėti, bet atsigulusi vakare, viską apmąsčiusi iš naujo aš priimu pastabas, kurios skatina tobulėti", – Žmonės.lt atvirai pasakoja Monika.

„Mano kūrybos centre karaliauja moteris. Būtent jos pasaulis leidžia geriausiai perteikti tiek vidinį, tiek ir išorinį grožį, trapumą, drabužio subtilumą, eleganciją. Mano įsivaizduojama moteris yra visos ligšiolinės kūrybos jungtis. Ją dažnai papildo gamtos elementai, o žmogaus paralele tampa gyvūno tema. Kurdama spalvinius derinius, mintyse iškart spontaniškai modeliuoju ir interjerą, kuriame „gyvens“ naujasis personažas, savo darbus labiau drįsčiau vadinti ne meno kūriniais, o dekoratyviniais darbais ar vienetinėmis interjero detalėmis", – neslepia M. Pitkauskaitė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Parodoje Monika pristato 15-iolika tapybos aliejumi ant drobės darbų, sukurtų per pastaruosius metus. Autorė neslepė, kad pirmieji jos, kaip tapytojos, bandymai sutapo su odontologijos studijų pabaiga. „Jaučiausi kiek pasimetusi – mokslai baigti, bet kur ir kaip save iki galo realizuosiu, dar nežinojau. Pirmasis darbas gimė kiek netikėtai – pamačiau nuostabų paveikslą, kuris pinigine prasme man buvo neįkandamas. Kadangi laikau save kūrybinga ir savarankiška asmenybe, tiesiog nusipirkau drobę, teptuką, dažų – ir po kelių savaičių tas paveikslas jau kabojo ant mano sienos“, – prisipažįsta autorė.

Sulaukusi puikių bičiulių atsiliepimų, Monika į tapybą leidosi vis giliau, ir hobis netruko virsti aistra.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Visi, norintieji įsigyti pradedančios tapytojos darbų, galės tai padaryti po parodos pristatymo. „Darbų kaina priklauso nuo jų dydžio ir įdėto darbo, tačiau kainos nėra milžiniškos", – sako autorė.

Monika be galo atvirai ir nuoširdžiai tikisi, kad jos kūriniai papuoš ne vienus namus. Parodą galite pamatyti nuo lapkričio 24 iki gruodžio 1 dienos, laikinai sukurtoje galerijoje Pilies g. 1, Kaune.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai